Siinä se kysymys olikin. Lääkärit, ajanvaraus ym?
Minkälainen paikka Raahen Mtt ja terveyspalvelut muutenkin?
28
2988
Vastaukset
- ..........
Psykologia ei ole tällä hetkellä ollenkaan. Hoitajia useita, osa saattaa olla päteviäkin.
- Anonyymi
Työttömillä on yleensä persoonallisuushäiriö. Psykologin taidot eivät riitä sen parantamiseen
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Työttömillä on yleensä persoonallisuushäiriö. Psykologin taidot eivät riitä sen parantamiseen
Kaikilla raahessa ongelmia.myös sinulla.muista se poika.
- Pootilas
Jonot on toosipitkät,Mutta ainaki mielenterveyshoitajale voi päästä.
- Anonyymi
Raahessa mt ja kaikki muutkin aivan uunoja.no nehän on lestoja ja pyörittävät piiriään samoin lääkärit.huomaahan tuon mikä täällä meno.eikä nämä toiminnot ikinä parane.totuus ei löydy kaurapuurosta.totuus löytyy alkosta.
- Justme:P
Sanonko mistä. :( ainakin mtt:ssä tuntuu vetävän ihme johtopäätöksiä kaikesta ja ja... Tk-palvelut? Riippuu ihan että kuka hoitaja tai lääkäri on vastassa.
- Anonyymi
Täyttä hölönpölyä ovat.puhuvat vaan minkä jaksavat yms.no hyväveli lesta tässäkin vaikuttaa taustalla.hyväveli toimii tässäkin.
- Hyvä kysymys
Raahen Mtt on laittomalla tasolla. Lähihoitajiakin on hoitamassa Mielenterveyshoitajan tehtäviä.
- käynyt
Joka hetki voi kuulemma tehdä uuden valinnan, näin helppoa se kuulemma on. Mulle eräs hoitaja siellä näin sanoi.
- eräs654
Aivan sanonko mistä kummatkin. Onpa hyvä kun tää otsikko löytyi. Kokemuksesta ainakin : ei kannata avautua jos ei halua että vedetään johtopäätökset ja pidetään sekopäänä ja pädetään päälle. Jee. Niin joo ja omien tietojen, potilaskertomusten saaminenkin yllättävän vaikeaa. ;P nimim. Nostaa metakan.
- joopajoo8
lääkäri sano että sossutyön tekijä auttaa/tekee kaikki laput jos ei masennuksen takia jaksa......jotku saa kaikki palvelut kerralla(vaikka asunnon ja muuton samana päivänä) ite en oo saanu muutaku turhia lenkkejä koko paskaan,tulee halvemmaks ku ihminen vaa tappaa ihtesä,eihä niitte tarvi sielä sitte välittääkää enää,raahen mtt on niinku arpalippu,useimmiten ei voittoa
0/5
- palloteltu
Parempi on rahalla ostettava psykoterapia menkää semmoisen mieluummin
- jussilamber
Jussi lamberg järjestää jo tarvetta on,halusit tai et.
- VakiAsiakas
Raahen MTTllä on ainoa hyvä lääkäri Martta V. Se mieslääkäri joka on tuurannut Marttaa on aivan hirveä ukko, saanut ilmeisesti potkut aiemmasta työpaikastaan Helsingin suunnalla, koska on asiaton.
Hoitajien laatu vaihtelee laidasta laitaan, mutta voisin nimiä mainitsematta kiteyttää ne jotka eivät ole siellä hyviä hoitajia.
- Vanha nainen
- Lihava nainen
- Voimakkaasti uskovainen nainen
- Krapulalta aina haiseva Jari.- bdozngr
Onko lihava nainen vielä töissä mtt:ssä?
- VakiAsiakas
on hän, saarnaa asiakkaille ruokavaliosta, vaikka on elävä esimerkki siitä miten ei pidä syödä.
- Menossamtt
:Dd pöivän naurut tästä
- FatceraxeBasic
Hoitajien kanssa harjoiteltiin hengittämistä ja antoi neljä senttiä paksun paperipinon että voi lisää harjoitella hengityksiä. Kyllä niin paistoi läpi ettei niitä voisi vähempää kiinnostaa nämä potilaat.
Ota tuosta lappu mee kotia ja harjottelee ja ota muutama masennuslääke, kyllä se siitä.- Anonyymi
Minna on ainakin revitty potilas jonosta töihin? Pirjo lääkärinä on karannut varmasti alakerrasta :D
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Minna on ainakin revitty potilas jonosta töihin? Pirjo lääkärinä on karannut varmasti alakerrasta :D
Raahen mt on paskaa.lestoja yms ääliöitä jotka luulevat olevanssa ns parempia ihmisiä.sontakaitos kuten raahen muutkin paikat.
- Anonyymi
Todella huonot kokemukset! Yksityisillä uskovat sinua, sinä olet itsesi paras asiantuntija. Ei lääkärit ole Jumalia! Ne tekee hirveästi virheitä ja syöttävät äkäisiä lääkkeitä, jos potilas ei osaa puolustaa itseään.
- Anonyymi
Raahessa et saa mistään apua tai hoitoa, koska jonot ovat karanneet käsistä jo ajat sitten.
Raahen Työkkärin pitäisi myös jättää työkyvyttömät rauhaan, eikä lähettää vaan kaikkia kuntouttavaan työtoimintaan. - Anonyymi
Aivan turha.ei mitään järkeä.siellä ei paneuduta oikeisiin ongelmiin ja henkilökunta on mitä on.luulevat tietävänsä kaiken mutteivat oikeasti tiedä hölönpölyäkään .sitä se sisarkunta vahva teettää
- Anonyymi
Kauhee paikka.niitten kanssa tulee hulluksi.no tietäähän tuon kun ovat lestoja ja eivät tajua mitään.
- Anonyymi
Sulla on vissiin kokemusta Raahen mielenterveystoimistosta. Kannattaa jatkaa hoitosuhdetta että saat apua lestavihan hallintaan.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Sulla on vissiin kokemusta Raahen mielenterveystoimistosta. Kannattaa jatkaa hoitosuhdetta että saat apua lestavihan hallintaan.
Kyllä se lestaviha edellisillä on ihan aiheellista tuohon lafkaan, niin paljon siitä on kauhutarinoita liikkeellä
- Anonyymi
Lesta lääkärit ja muut huonoo savoo puhuvat tampiot.muka viisaita.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1421830
Stubb kävi pelaamassa golfia Trumpin kanssa Floridassa
Presidentit tapasivat aamiaisella, pelasivat kierroksen golfia ja lounastivat yhdessä. Vierailu oli luonteeltaan epävir271936- 35828
Mies, miksi et vaikuta halukkaalta?
Ihmeellistä käytöstä mieheltä. Toki et ole mikään teinipoika enää.78777Minkä kultakimpaleen
Menetän jos en saa häntä. Joku muu saisi nauttia siitä hellyydestä, huumorista ja intohimosta. Ehkä hän ymmärtää nyt mik31719Joustoasuminen , kyykyttämistä vai ihan vaan mielenvikaisuutta?
https://yle.fi/a/74-20149669 Kun asumistukia leikataan joittenkin sääntöjen mukaan,olis pakko muuttaa halvempaan. Mutta10682Onko kaivattusi
Työelämässä vai ei? Jo on niin mitä ajattelet hänen ammatistaan? Jos ei ole niin haittaako se sinua?44661Helppo selvittää onko oma täällä
Laittaa yhden selvän kysymyksen ja jos kukaan ei osaa vastata, niin oikea ei ole täällä. Saa käyttää vapaasti hyödykse48646- 43620
Mun veikkaus
On se, että jos/kun tavataan ja aletaan juttelemaan, tajutaan, että ollaan jotain muuta kuin kuviteltiin. Ja kupla puhke53612