Kun stressitaso laskee..

Stressitason laskiessa
kasvaa ärsyyntymisen
aste.

Mieleni halajaisi kuristaa
sekä konsultti että urakoitsija.

Odottelen ärsyyntymisen
asteettaista häviämistä,

sillä tiedän asioiden
eteenpäin viemisen
vaativan

analyyttista asennetta
ilman tunteita.

Tästäkin haasteesta
on tarkoitus selvitä.

Saavuttaa toivottu tila.
270
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Oi elämä ja sen kaikki vivahteet :))) Kiukku on siitä hyvä, että sen jälkeen yleensä saa uutta puhtia, kiukku on hyvä lannoite kaikkeen uuteen.

Oon tottunut leipomaan viilakakkuja, jos käy tositosi huonosti, mä en jätä sua pulaan :D

Äänestä
  • Kiitos kamu. Tuota viilakakkua ei tarvita, mutta maanantaina on jyrähtämisen paikka ;). Opetuksen paikka yhteistyökuvioissa..

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


mahdoton yhtalo* kirjoitti:

Stressitason laskiessa
kasvaa ärsyyntymisen
aste.

Mieleni halajaisi kuristaa
sekä konsultti että urakoitsija.

Odottelen ärsyyntymisen
asteettaista häviämistä,

sillä tiedän asioiden
eteenpäin viemisen
vaativan

analyyttista asennetta
ilman tunteita.

Tästäkin haasteesta
on tarkoitus selvitä.

Saavuttaa toivottu tila.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu