uskallanko vuokrata skoottierin Kalymnoksella

odeska

Hei kaikki! Olen lähdössä toukokuun puolivälissa Kalymnokselle. Uskallanko vuokrata skootterin, olen yli 50 v. nainen ja kohtuullisen ajotaidon omaava. Millainen liikenne siellä on? Millainen sää on toukokuussa ja onko tietoa Finnmatkojen Continental hotellista? Olen kaikista vastauksista kiitollinen.

1

197

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • I love Kalymnos

      Liikenne rauhallista Massourissa. Voit siis hyvin vuokrata skootterin. Mikäli haluat ajella naapuri kylissä. Massouri on niin pieni kylä ettei siellä skootteria kaipaa. Kaikki kaupat ja tavernat ovat alakadulla .

      Massourissahan on vain kaksi tietä ja ajaa voi vain yhteen suuntaan.

      Naapuri kylästä Mirtieksen tuulimyllyltä pääsee veneellä Telendokseen puolen tunnin välein. Maksaa noin 2 euroa suuntaan ja Emboriokseen klo 9 ja paluu klo 16.

      Käy Tjäreborin sivuilla tulostamassa itsellesi Massourin kohdeopas. Saat paljon tietoa kohteesta.

      Oikein mukava paikka. Viihdyt varmasti.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mistä puhuitte viimeksi kun näitte

      Kerro yksi aiheista
      Ikävä
      83
      5979
    2. ROTAT VALTAAVAT ALUEITA

      Asukkaat nyt loukkuja tekemään ja kiireellä, jätehuolto kuntoon, jätteet niille kuuluville paikoille, huomioikaa yrittäj
      Äänekoski
      47
      3995
    3. Olenko saanut sinut koukkuun?

      Hyvä. Rakastan sua.
      Ikävä
      131
      3993
    4. Se on hyvästi

      Toivottavasti ei tavata.
      Ikävä
      69
      3733
    5. Miten minusta tuntuu että kaikki tietää sun tunteista mua kohtaan

      Paitsi suoraan minä itse, vai mitä hlvettiä täällä tapahtuu ja miksi ihmiset susta kyselee minulta 🤔❤️
      Ikävä
      26
      2958
    6. Alavuden sairaala

      Säästääkö Alavuden sairaala sähkössä. Kävin Sunnuntaina vast. otolla. Odotushuone ja käytävä jolla lääkäri otti vastaan
      Ähtäri
      7
      2527
    7. 33
      2249
    8. Sisäsiittosuus

      Tämän kevään ylioppilaista 90% oli sama sukunimi?
      Suomussalmi
      27
      2234
    9. Kerro todelliset motiivit

      kaivattuasi kohtaan?
      Ikävä
      204
      2131
    10. Reuters: Ukraina on iskenyt Venäjän strategisia pommikoneita vastaan. Jopa 40 konetta vahingoittunut

      Ukrainan turvallisuuspalvelu SBU on iskenyt Venäjän strategisia pommikoneita vastaan, kertoo Reuters. Uutistoimiston läh
      NATO
      447
      1838
    Aihe