Olen yli 40-vuotias mies. Haluaisin alkuun kirjoitella vauvakuumeisen naisen kanssa. Toiveena olisi löytää nainen, joka haluaisi tulla pian raskaaksi. Minä saisin olla elämässäsi mukana raskausaikana ja lapsen elämässä heti alusta alkaen. Minun kanssani voisit luoda sellaisen suhteen, joka sinusta tuntuu parhaimmalta, voisiko se olla esim seksisuhde ilman ehkäisyä. Voisimme myös olla ainoastaan ystäviä, se vauvan saaminen olisi se tärkein asia. Jos molemmin puolin tuntuu hyvältä, miksei myös perhe-elämä kiinnostaisi. Emme voi mennä asioiden edellä, nyt on vauvakuume ja siitä lähdetään ja katsotaan myöhemmin mitä yhdessä haluamme.
Minulla on jo yksi lapsi. Nyt olisi korkea aika saada ainakin yksi lisää. Tässä iässä ei voi enää lähteä ensin seurustelemaan ja myöhemmin katsomaan, jos lapsi voisi tulla, vaan vauvan aika on nyt. Ikää on sen verran paljon. Saisit seurakseni ihan mukavan näköisen miehen. Harrastan mm. liikuntaa, ja sen voit huomata ulkonäössäni. Muuten olen melko vaalea, sinisilmäinen mies Etelä-Suomesta. Olisitko kiinnostunut, niin kirjoita sundeck2013 at suomi24.fi helmi-maaliskuun aikana.
mies haluaa vauvan
helmi-maaliskuu2014
2
237
Vastaukset
- Satu M
Ei sulle kukaan anna yäk
- katsoppas alta
Kai olet huomannut Dunedinnan kirjoituksen tuosta alta? Etsii isää lapselle tai kahdelle.
Satu M: Ja miksei voisi hankkia lasta myös tällä tapaa...?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit325189Nyt tuli Suomen somaleista todella ikävää faktaa
sillä osa somalivanhemmista lähettää lapsiaan kotimaahansa kurinpitolaitoksiin, joissa heitä pahoinpidellään. Illan MOT3944479Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi1483799KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti1282902Kommentti: oikeuslaitos korvattava SDP:n johdolla
Näkisin että Suomessa tuomiovalta pitäisi olla demareiden johtoportaalla. Koska porvarimedia säestettynä persujen kirku112470Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei212282Huono päivä
Tänään on ollut tosi raskas päivä töissä. Tekis mieli itkeä ja huutaa. En jaksa just nyt mitään. Minä niin haluaisin ja181988Lindtman haluaa leikata Kela-korvauksista...oho!
Antti Lindtman sanoo Kauppalehdessä, että vuodesta 2028 voi tulla erittäin hankala, mikäli nykyinen hallitus ei tee riit1511962- 1231890
Typeryyttä
Se on kummallista, kun kaksi ihmistä tuntee selittämätöntä vetoa toisiinsa, mutta eivät vain pääse toistensa luokse. Mik1241449