mies haluaa vauvan

helmi-maaliskuu2014

Olen yli 40-vuotias mies. Haluaisin alkuun kirjoitella vauvakuumeisen naisen kanssa. Toiveena olisi löytää nainen, joka haluaisi tulla pian raskaaksi. Minä saisin olla elämässäsi mukana raskausaikana ja lapsen elämässä heti alusta alkaen. Minun kanssani voisit luoda sellaisen suhteen, joka sinusta tuntuu parhaimmalta, voisiko se olla esim seksisuhde ilman ehkäisyä. Voisimme myös olla ainoastaan ystäviä, se vauvan saaminen olisi se tärkein asia. Jos molemmin puolin tuntuu hyvältä, miksei myös perhe-elämä kiinnostaisi. Emme voi mennä asioiden edellä, nyt on vauvakuume ja siitä lähdetään ja katsotaan myöhemmin mitä yhdessä haluamme.

Minulla on jo yksi lapsi. Nyt olisi korkea aika saada ainakin yksi lisää. Tässä iässä ei voi enää lähteä ensin seurustelemaan ja myöhemmin katsomaan, jos lapsi voisi tulla, vaan vauvan aika on nyt. Ikää on sen verran paljon. Saisit seurakseni ihan mukavan näköisen miehen. Harrastan mm. liikuntaa, ja sen voit huomata ulkonäössäni. Muuten olen melko vaalea, sinisilmäinen mies Etelä-Suomesta. Olisitko kiinnostunut, niin kirjoita sundeck2013 at suomi24.fi helmi-maaliskuun aikana.

2

272

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Satu M

      Ei sulle kukaan anna yäk

    • katsoppas alta

      Kai olet huomannut Dunedinnan kirjoituksen tuosta alta? Etsii isää lapselle tai kahdelle.

      Satu M: Ja miksei voisi hankkia lasta myös tällä tapaa...?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka: 3 euron bensa, Ruotsi: bensavero jopa alle EU-minimin

      Eipä vaan suomalainen autoilija saa kaikkien rakastamalta Riikalta sympatiaa. Ruotsissa on eri meininki, siellä diskutee
      Maailman menoa
      82
      3230
    2. Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki

      "Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."
      Maailman menoa
      36
      2050
    3. Eläkeläiset siirrettävä muuttotappioalueille

      Joutoväki pois ruuhkauttamasta elättäjien arkea. Samalla putoaa jokaisen asumiskulut ja rahaa jää enemmän kuluttamiseen.
      Maailman menoa
      167
      1812
    4. Miksi naisen pitäisi maksaa 50/50

      Vuokrasta miehelle? Eikö se ole miehelle lahja, ja aarre, jos nainen suostuu muuttamaan kanssasi asumaan?
      Ikävä
      295
      1350
    5. Minkä arvosanan 4-10 annat Susanna Laineelle Farmi-juontajana?

      Susanna Laine vetää Farmi Suomi -realityä. Minkä arvosanan 4-10 annat Suskille juontohommista? Suosikkijuontaja teki
      Tv-sarjat
      34
      1258
    6. Onko se liikaa pyydetty

      Voisitko sinä mies kerätä rohkeutta ja ottaa yhteyttä? Minä en jaksa tätä enää. On niin ikävä sinua. Minä niin haluaisin
      Ikävä
      91
      1190
    7. Onko kivaa jättää

      elämän suurin rakkaus hiljaisuuteen?
      Ikävä
      108
      1174
    8. En kerro nimeäsi nainen

      Sillä olet nyt salaisuus jota kannan sydämessäni. Tämä mitä tunnen ja kuinka sinuun vahvasti ihastuin on jo niin erikoin
      Ikävä
      71
      1090
    9. Lahkojen uudestikasteille ei pitä mennä

      Sananl. 22:3 Mielevä näkee vaaran ja kätkeytyy, mutta yksinkertaiset käyvät kohti ja saavat vahingon.
      Kaste
      120
      1084
    10. Kaatopaikka Inhassa

      Kuka omistaa kyseisen kaatopaikan? Näkymä tielle kammottava!
      Ähtäri
      28
      1041
    Aihe