Eka tonni kaksataa kokemuksia:
-Penkkien muotoilu edelleenkin erinomainen
-ka kulutus kohdallaan: 6,0 kaupunkiajossa ja maantiellä noin 4,5l/100km
-kääntyy todella pienessä tilassa~erinomainen kaupunkikäytössä
-kulkee todella hyvin isolla tiellä (aiempi Avensis hitaampi joka suhteessa)
-Start and stop toimii, kuten ajateltu (Yariksessamme hajosi eka sadekelillä)
-Navi on monipuolinen, mutta lieneekö valmisteltu jo uutta verotusta varten, kun aina pyytää ajoselostetta (tallennetaanko)? Pitää tutustua tarkemmin ohjekirjaseen.
-Hinta oli kohdallaan varustein: talvikitkat, metalliväri, lohko, 2 x alut (siis talvipyörissä myös, muutoinhan nuo ovat jo) 16900.-sis tk.
Ostin Ibiza ITECH 5ov 105 hv
11
447
Vastaukset
- onnea
Kiva juttu.
- Siitinanuksessa
Parin vuoden päästä sitä ei huoli enää kukaan, Viron poika hakee parilla tonnilla pois peltorassiksi.
- Miseljoo
Niinhän sinä luulet, kun et asiaa tiedä miltään muun kuin provoilun kantilta. Just tollaisia vellihousuja, joiosta ei ole kuin paskanpuhujiksi.
Olen melko varma, että et ole koskaan Seatia omistanutkaan, saati uutta. Minulla on joviides uusi seat ja ei ole ollut minkäänlaisia ongelmia.
Edellisistä autoista olen saanut todella hyvät hyvitykset ,milloin muun merkkiseen ja milloin Seat-Seatiin. Arvonpito 86%%2v/50000km on minusta todella hyvä. Kerropa nyt oma vastaava. - KYLLÄ KESTÄÄ !
Parin vuoden päästä on SISÄÄNAJO TEHTY ! Siinä vaiheessa tuo auto vasta rupeaa näyttämään parhaimmat puolensa.
- Miseljoo
KYLLÄ KESTÄÄ ! kirjoitti:
Parin vuoden päästä on SISÄÄNAJO TEHTY ! Siinä vaiheessa tuo auto vasta rupeaa näyttämään parhaimmat puolensa.
Mitä sitten? Autossa on 6 vuoden/200 000km takuu. Kerropa jonkin muun merkin vastaava, samoilla ajo-ominaisuuksilla, kulutuksella ja suorituskyvyllä luokassaan. Niin, niitä ei ole.
- Miseljoo
Edelleen todella tyytyväinen tähän hankintaan ;)
- Miseljoo
Unohdin sanoa: alin ka.kulutus kesähelteillä 3,9 ka kulutus kaupunkiajossa;) ka nopeus 43km/h-15km matkalla.
- Espanjalainen volkka
Mitä sulla nyt mittarissa ?
Seat on Espanjassa koottu VW - ajo-ominaisuudet siis erinoimaist. Koneissa on ollut laatuvaihteluja.
Ibitsan keula on OK verattuna moneen muuhun saman luokan autoon.- Miseljoo
Ei ole ollut mitään harmeja, auto toimii kuten uudehkon kuuluukin 10tkm on lasissa (n.20tkm tullee vuoteeen?). Sain vielä huoltosopimuksen ekavuoden ilmaiseksi= käytännössä yksi huolto) jota voin sitten miettiä jatkossa. Rehellisesti sanottuna koen , että hyvä kauppa (vaihdokkina vein 2011 Mazdan , jolloin sain rahaa takaisin kaupassa ;). Laatupoikkeamaa Mazdaan nähden ei ole ollut (Mazda on myös erinomainen auto)
- Navin NÄYTTÖ ?
Mihin se navigaattori tulee ? Missä sen näyttö on ?
Olenko ymmärtänyt oikein että siihen pitää ostaa TOM TOM ?
Mainoksissa kojetalua näytetään todella huosnosti ja mielestäni misään ei ole riittävän suurta ruutua navigaattorin näytölle ?- Minullaon
Se tulee siihen koketaulun yläosaan. Todella monipuolinen Navi. Suosittelen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka Purra lupasi Suomen kansalle 1 euron bensaa, hinta nyt 2 euroa
Vasemmistolaisen Marinin hallituksen aikana bensa ei maksanut kuin 1,3 euroa litralta. Ministerin pitäisi perustuslain m2655293- 644287
Suvi Lindenillä 5 366 päivän putki
Täytyy kyllä myöntää vaikka olen itsekin innokas, niin en ole tuollaiseen yli kymmenen vuoden putkeen kyennyt. Välillä o1204281- 513670
Mistä se kertoo
Näin miehen pitkästä aikaa. Samantien iski sellainen paineen tunne rintaan, sitä ei ole ollut vuosiin. Ja nyt olen siitä363667Rakkaalle miehelle
Terveiset rakas. Ikävä on edelleen. Suru valtaa sydämen, kun en saa lähestyä sinua. En saa vastauksia, en soittoa, viest443520Muistatteko kuinka Marinin hallituksen aikaan kansalaisilla oli varaa kuluttaa?
Tavallisella perheelläkin oli rahaa käydä sääännöllisesti ravintoloissa syömässä, koska vahvat ammattiliitot olivat neuv352817Nyt on sanottava että sattuu kipeästi
Jos, sinä aikana kun olen kaivannut ja odottanut sinua ja olet tiennyt sen, niin jos valitsit toisen miehen. Katsot minu202616- 232586
SDP:n kansanedustaja Nazima Radmyar uhriutuu somessa saamistaan viesteistä.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011854410.html Miksi Razmyar ei kestä kansan palautetta oikean kansanedustajan tavo692435