Pitäiskö eräänkin vakkarin
kattoo peiliin?
9160
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
No entä jos ei ole trolli? Tai ei mitenkään häriköi, niinkuin minä joka olen aika vakkari täällä. Eikä se sweet dreams: kaan mun mielestä täällä mitenkään häriköi, tai ainakin itse olen vain hyväntahtosia viestejä häneltä nähnyt. Jospa oletkin itse se häirikkö? Tämäkin aloitus on pelkkä provo ja ihan ilkeyttään tämän laitoit. Katso itse sinne peiliin.
Kun jokainen voi halutessaan kirjoittaa sillä ns. vakkaripuskanikillään, mutta hetken kuluttua on ilman nikkiään, ja teksti voi olla mitä karkeinta.
Älä usko kaikkea hyväksi mitä täältä luet!
totta tuo narsistisuuteen viittaava. Ne jotka haluavat olla esillä, tosin anonyymeinä, niin haluavat jatkuvilla kirjoituksillaan tuoda itsensä esille, joskun keinoja kaihtamatta, vaikka haukkumalla jotain tuntematonta haluten olla se joka tietää kaiken.
Mua ärsyttää,että trolli sana on liitetty nettikiusaamiseen ja kiusaamiseen ylipäätänsä. Alkujaan kyse oli täysin järjen vastaisesta huumorista,ei mistään pahan teosta.
etsitty tieto.
trolli, nettislangissa henkilö tai keskusteluviesti, jonka tarkoituksena on provosoida ja häiritä muita keskustelijoita
kuvaus häiriköstä tai provosoijasta. Miksi pitää tosi trollien mainetta pilata....
sweat dreams ei liity tähän mitenkään. Lopeta toi trollailu jo
yötä nettiprovosoija. Toisilla sitä ei muuta tekemistä ole.
En tiedä Sweetiestä, mutta jokaisen olisi hyvä
päivittää välillä sisäistä peiliään.
Kiitos kun muistutit