KALANAINEN ja NEITSYTMIES?

Mitä mieltä olisitte tälläisestä suhteesta?
Onnistuisiko?
Olen siis itse Kalanainen, ja pieni juttu kehitteillä Neitsytmiehen kanssa.
Ja kertokaapa kuinka voin hurmata hänet?
Mielipiteitä?
Kiitos :)
2215767
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 22

Vanhimmat

Jaa-a.. Enpä tiedä miten voit hurmata. Ehkäpä olemalla oma itsesi?? Mutta, kalathan vetänvät puoleensa neitsyitä.. Ihan on hyvät onnistumisen mahdollisuudet.. Tsemppiä... anna palaa vaan..

Äänestä

yritä sen kummemmin hurmailla.
Saatat pelotella sellasella pois luotasi.
Kyllä se on parempi vaan olla ihan oma itsensä.

Äänestä

ite en pahemmin tuu toimeen neitsyiden kanssa mut en sit tiiä :/

Äänestä

Minun neitsytmieheni teki minusta kuningattaren!
Valloitin hänet luonnollisuudellani ja rakkaudella
Avioliittomme oli keski-iän ihana suhde, jota kesti 15 vuotta. Hoidin häntä loppuun asti rakka-udella, hän kuoli puolitoista vuotta sitten syö-pään. Kaipaan häntä kovasti!

Äänestä
  • Minulla on 13-vuoden kokemus neitsytmiehestä positiivisessa mielessä. Hän on luotettava, uskollinen mutta nipottavan pikkutarkka. Itse luonteeltani olen äkkipikainen romantikko. Neitsytmieheltä saa romantiikka jos osaa oikein käsitellä. Tunnen vieläkin olevani rakastunut häneen vaikka välillä nipotus on pinnaa koetteleva. Mutta oma lojallisuuteni auttaa siinä. Itse voin luottaa häneen parisuhteessa, koska ennen yhdessä olomme alkua tunsin hänent.Näin miten lojaali ja uskollinen hän oli vaikka x-vaimo petti häntä tietoisesti.

    Äänestä

Täälä on sama yhdistelmä.Ollaan oltu yhdessä 9 vuotta. Kunhan muistat ettei mikään suhde ole ruusuilla tanssimista, ilman piikkejä.

Äänestä

Luulen että teillä on hyvät mahdollisuudet onnistua, meillä on toisinpäin minä neitsyt ja mies kalat, ollaan vastamerkit ja eroja löytyy, mutta yhteistä eloa takana 10 vuotta, onnea matkaan !!! jos ei ole kamalan "nipo" neitsyt ja vähän realistisempi ku kalat yleensä, varmasti sovitte yhteen.....

Äänestä

mulla ei onnistunu. oon liian äitihahmo ja tuo narsistinen kiukkupussi sai sit aina tahtonsa läpi ja kaiken anteeks. ja sit katkes kamelinselkä. liian myöhään valitettavasti =(

Äänestä

joo onhan mullaki omii haaveita... jos se vaan musta olis kiinni niin mix ei?? mitäs taas olisitte mieltä kala naisesta ja kala miehestä??

Äänestä
  • Vaihtelevalla menestyksellä. Eli kun menee hyvin, niin menee tosi hyvin ja sitten taas toisinkinpäin välillä, ikävä kyllä. Jokin kumma vetovoima meillä ainakin on, kun ero tuntuu mahdottomalta ajatukselta kovemmankin kriisin edessä. Ja mitä ne kriisit sit yleensä on.....minä (kalat) en saa (neitsyt) mieheltäni vastakaikua romantiikan, keskustelun ja hellyyden nälkääni:(( Eikä se ole hänen "ilkeyttä", vaan kuuluu siihen käytännölliseen luonteeseen.

    Äänestä

sun kannattaa kattoo sitä suoraan silmiin ja räpyttele silmiä se tepsi ainaki mulla ja oon ite kans kalanainen

Äänestä

onko kellään kokemusta kalanaisena olost neitsytmiehen kans?

Äänestä

Itse olen kalanainen ja seurustelen neitsyt miehen kanssa neljättä vuotta. Toimii todella hyvin! Neitsyt pitää mua välillä maan tasalla , maamerkki kun on.
Mutta, neitsyt miheni on kuitenkin nouseva kalat,ja eikös sitä sanota että kalat ja kalat on parhaimpia yhdistelmiä? Että sekin voi tietty vaikuttaa.

Lsäksi olen itse vielä nouseva rapu , joka sit synkkaa kalojen kanssa oikein hyvin.

Ite olen sitä mieltä,että mitkä tahansa merkit voivat tulla hyvin toimeen keskenäään kunhan nousevien ynnä muidne merkkien "sekoitus" on hyvä =)

Äänestä
  • Minulla oli myös neitsyt mies joka oli nouseva kala, itse olen aurinko ja kuukala. Kaikkea kaunista ei vain ole luotu kestämään, itse koin tämän suhteen jopa parisieluna.

    Äänestä

neiysyt mies on vaikea hurmattava,ole oma itsesi.pukeudu rennosti mutta siististi,yleensä siisteys on tärkeä neitsyt miehelle.Liika romantiikka voi olla pahasta!

Äänestä
  • MOI MITÄ MÄ TEEN OON IHASTUNUT YHTEEN POIKAAN MUTTA EN OSAA KERTOO SITÄ OIKEILLA SANOILLA SILLE

    Äänestä

Jaa a olin neitsyt miehen kanssa naimisissa 17 v ja täytyy sanoa että ihan jees.
Ainoa asia mikä meillä ei natsannut oli neitsyen pikkutarkkuus ja pilkun viilaus, minä ainakin kalana olen vähän sinne päin tyyppi asioissa joita en koe niin kamalan tärkeänä, mutta neitsytpä ei .
Toinen mikä alussa kismitti oli ettei neitsyt mieheni uskaltanut olla avoin ja rakastua täysillä tai siis rakastuihan se sen tiedän mutta ei uskaltanut näyttää sitä juurikaan ja kun me kalat ollaan juurikin tälläsiä yliromantikkoja niin muutama kisma tuli aluksi siitä.
Sitten neitsyt on yleensä rauhallinen ja sitten kun ite oon tämmönen 0-100 5 sekunttia tyyppi niin riitakaveriks siitä ei ollu.
Mutta muuten koimme aivan antoisan ja ihanan liiton mikä loppui kyllä minun tahdostani kun löysin uuden joka ei ole neitsyt. Joskus käy näinkin.

Äänestä

no mietippä sitä vähä ite.. koita keskittyä siihen ees tunnin nii sit kaikki on OK ku rupeet miettimään! sama juttuhan oli mullaki!

Äänestä

Kyllä tuollainen suhde on hyvä.Ei sitä olla missään merkitty että mitkä merkit vaan sais olla pari.Ja kyllä onnistuisi.En ole hyvä neuvomaan hurmaamisessa kun ei ole mitään kokemuksia miehistä,mutta voisit kokeilla semmosta juttuu et juttelisit vaikka jostain sen harrastuksesta tai yrittäsit tutustuu siihen paremmin.Sit aika näyttää mite käy.

Äänestä

Tilanteesi tuntuu haasteelliselta. Jos Neptunus on Sinulla hyvin herkimmillään ja jos Neitsyt omimmillaan, tilanne voi raskas. Mutta kuten olen tässä kirjoitellut, asiaan vaikuttavat niin monet muut tekijät. Minä en osaa muuta sanoa kuin , jos tahdot oppia jotain uutta elämääsi, ota haaste vastaan ja elä tämäkin vaihe elämässäsi. Kaikkea hyvää Sinulle!

Äänestä

Itse olen kalat-nainen ja eka rakkaus oli neitsyt mies. Se oli kuumaa rakkautta silloin. Olemme olleet kuitenkin tekemisissä ystävinä sen jälkeen monet vuodet. Hän on tosi mukava ihmisenä ja huumorintajuinen sekä iloinen ainakin kanssani.
Olemme molemmat vielä kuuhoroskoopilta kuukrapuja. Eli kuu voi vaikuttaa luonteeseen paljon. Olemme hyviä ystäviä ja ehkä joskus vielä enemmän.

Äänestä

Moi! Mitenkähän onnaa jos omat merkit on; aurinko oinas, nouseva leijona, kuu vesimies ja kamun puolestaan; aurinko neitsyt, nouseva scorpioni ja kuu rapu..Kun vetovoimaa jotakin on, mutta kun ei kirveelläkään tunnu pääsevän mukaan toisen ajatusmaailmaan..

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Fisuwoman kirjoitti:

Mitä mieltä olisitte tälläisestä suhteesta?
Onnistuisiko?
Olen siis itse Kalanainen, ja pieni juttu kehitteillä Neitsytmiehen kanssa.
Ja kertokaapa kuinka voin hurmata hänet?
Mielipiteitä?
Kiitos :)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu