Vetoomus Aleksi ja Jaakko
minä vain
133501
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
Kuule tässä maassa on vaikka millä mitalla avioerossa äidille tuomittuja lapsia jotka haluais mieluummin asua isän luona mutta kun ei vaan sosiaalitantoille käy ja jostain vitun syystä niille on annettu siitä asiasta päätösvalta. Kiinnostaaks sua ne tuhannet lapset ja jos ei niin miksei? Vitun kaksinaismoralisti.
lainaus:
"Kuule tässä maassa on vaikka millä mitalla avioerossa äidille tuomittuja lapsia jotka haluais mieluummin asua isän luona"
VOI VITUN IMBESILLI! etkö tosiaan tiedä, että nämä lapset ovat ITSE sanoneet, että he EIVÄT halua asua isänsä luona?
Vitun idiootti.
Hei Ilkka. Ei kai Outi ole lähisukulaisesi?
Piilotteletko kotonasi Outi Koski -nimistä rikollista sekä hänen sieppaamiaan lapsia?
Palauttakaa lapset heti lailliselle huoltajalleen, rikolliset!
Mikä "laillinen" huoltaja?
Rogers on hakenut huoltajuuden kotimaassaan epärehellisin perustein äidin ja lasten selän takana. Siihen saakka lapset olivat yhteishuollossa ja Outi Koski myös lasten laillinen huoltaja.
Suomessa huoltajuuskiistoissa tutkitaan aina puolueettomasti molempien vanhempien kyky toimia huoltajina ja kuullaan lapsia.
Koska lapset ovat Suomen kansalaisia ja tilanne on äärimmilleen kärjistynyt, heillä pitää olla oikeus saada kotimaassaan normaalissa järjestyksessä haettu ja tutkittu huoltajuuspäätös.
Tällaisia asioita ei Suomessa koskaan ratkaista toista vanhempaa ja kouluikäisiä lapsia kuulematta.
Sivun oikea osoite ei suinkaan ole
http://www.clik.to/aleksijaakko
vaan
http://www.kotinet.com/ilkka.koski/
Ketä tämä Ilkka Koski kuvittelee johtavansa harhaan naurettavilla Tongalaisella click.to -osoitteillaan?
Kosken ämmä on rikollinen! Suomessa paapotaan rikollisia yh-ämmiä. Auta armias, jos tämä tilanne olisi tapahtunut toisin päin, että USA:lainen mies olisi jättänyt palauttamatta lapset takaisin äidilleen Suomeen, niin kyllä täällä nyt vedottaisiin Haagin sopimuksiin ja koko poliisi, armeija ja hallitus olisivat jo tehneet delegaation USA:aan hakemaan lapsia takaisin.
Vittu kirjoita íhan keskenäs vaan, ääliö.
Pojat on laillisesti määrätty isälleen.
On se kumma ettei heitä saada sinne toimitetuksi
vaan joutuvat olemaan täällä äitinsä
manipuloitavana.
Allekirjoittavat ovat ilmeisesti sokeita ja muutenkin tyhjäpäitä
Vetoaisin mielelläni mutta tuohon linkkiin liittyi teknisiä ongelmia. En saanut vieraskirjaa näkyviin.
http://www.promerit.net/ratifioimaton.sopimus.phtml
Yksikään ministeri ja kansanedustajat eivät uskalla tunnustaa etteivät tiedä mitkä lait pitää säätää missäkin järjestksessä..
Miten Roersin veljekset voidaan karkottaa Suomesta kun ei ole siihen oikeuttavaa lakia olemassa?
En voi muuta sanoa, kuin ihmettelen miten julmia, itsekkäitä ja sokeita ihmiset ovat. Onneksi on niitäkin, jotka auttavat ihmistä hädässä eivätkä lyö lyötyä. Useimmilla näillä on itsellä lapsia tai useimmat muistavat, millaista on olla lapsi. Kyse on nimen omaan lasten oikeudesta tulla kuulluksi ja siitä, että terapeuttejen mielipiteitä kuunnellaan. Korkeimman oikeuden sivustoilta on luettavissa poikien isän aiemmista toimista, on mm. hakannut sairaalakuntoon entisen vaimonsa, ensimmäisten lasten äidin, joka sittemmin ajautui itsemurhaan. Ihmiset ovat hirviöitä toisilleen ja mukaan vedetään omat kaunat entistä puolisoa kohtaan jne., kun kyseessä on ihan eri asia. Hävetkää ihmiset. Vain rohkeimmilla on kanttia lähteä listoille mukaan puolustamaan lapsia. On se ihme, että Korkeasaaren paviaanitkin saa parempaa kohtelua ja kannatusta osakseen ihmisten taholta kuin kaksi poikaa. Ei se mitään, itse laitoin nimeni molemmille listoille. Se ei ole minulta pois, jos autan omalta osaltani. Ja ps. on todella typerää lähteä haukkumaan ketään vanhempaa täällä törkeällä tavalla. Jokainen varmasti rakastaa lapsiaan pyyteettömästi, oli köyhä ja sivistymätön kuin rikas ja sivistynyt. Ei ole oikein, että oikeudenkäyntiä saa odottaa 5 vuotta eikä edes joulukortteja lapsilleen perille. Kuka ketäisi saman?
Hei!
Osuit naulan kantaan - todellakin. En ole pahemmin seurannut nettikeskustelua Outi Koskesta ja hänen lapsistaan ennen kuin tänään. Toki uutisista olen nähnyt miten asia etenee. Olen suorastaan tyrmistynyt ihmisten mielipiteistä, joita netissä viljellään. On tyypeillä ollut rankka lapsuus tai muuten vaan naisviha saanut Kosken tapauksesta lisäpontta. Ihan hävettää olla suomalainen. Tosin kertoo myös paljon niistä, jotka täällä aikaansa viettävät.
Olen itse käynyt lapsena rankan huoltajuuskiistan. Olin silloin vasta 6-vuotias. LUOJAN LYKKY, että minua kuunneltiin ja sain jäädä isovanhempieni luokse. Isäpuoleni paljastui myöhemmin pedofiiliksi.
Kosken lapset ovat sentään jo 10- ja 13-vuotiaita. Vaikka itsekin olen akateeminen, niin monesti tuntuu, että lainoppineiden oikeudenkäsitys on järjenvastaista. Miksi poikia ei kuunnella? Sehän pitäisi olla koko prosessin lähtökohta - lasten etu. KKO tuntuu olevan aikansa elänyt instituutio. Tai sitten olisi aika vaihtaa tuomareita - mieluiten niin pian kuin mahdollista.
ALEKSI JA JAAKKO KUULUVAT ÄIDILLE! POJAT OVAT JO ISOJA JA OSAAVAT KYLLÄ SANOA KENEN LUONA JA MISSÄ MAASSA HALUAVAT VARTTUA. VOIMIA SINULLE OUTI KOSKI. ÄLÄ LUOVUTA! JOS ETSIT UUTTA PIILOA VOIT TULLA MEILLE