LUKEKAA,please-sosiaaliräjähdys...
hunizku
4<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Oletko tosissasi? Pohdit kavereita muoti-ilmiönä ja maineenkantajina. Olisiko nyt kuitenkin niin että suuri osa ihmisistä viihtyy porukassa tai ainakin jonkun muun kuin oman itsensä kanssa. En halua arvostella näkökulmaasi mutta outoa että haukut kavereitasi "seurankaipaajiksi". Et tunnu itsekkään loistokaverilta. Kysyn vielä että miksi kirjoitat tänne tuommoisia jos ET halua sosiaaliräjähdyksiä?
No, luin. Mitä tuohon pitää sanoa?
En ihan saa juonen päästä kiinni. Onko kyse siitä, että kaverit tai ihmisten paljous väsyttää sinua, vai jotenkin maineasioista?
Minulle tuo maineaspekti on uusi, olen ollut ihmisten kanssa vain siksi, että on huvittanut.
Sen sijaan se on tuttua, että hälinä ja söhellys väsyttävät ja haluan olla yksin.
Ei. En mä kavereita mitenkään tyhminä pidä, mut jotenki vaan ku kaveri soitti ja kysyi, et voinko tulla sinne, niin olin juuri rakkaan koneen äärellä, joten pakko sanoa, että vitutti. Toi mun protesti oli ehkä vähän liioiteltu, mut silloin olin vähä kiukkunen. Ja sosiaaliräjähdyksellä tarkoitan juuri niitä, joilla on paljon kavereita, mut nyt en sano enempää, kun murhaatte mut muuten. Nii ja sori epäasiallisesta käytöksestäni. En halunnut kuitenkaa loukata. :)
Niin ja se, että ihmiset yrittävät jopa huijata, että on 25 kaveria, vaikka onkin jotain 5 kaveria. Ei se määrä, vaan laatu. Niin sori kovasti. En ajatellut, kun tuota kirjoitin. :/