hyvä Esko S

Oikeus voitti! Jäivät somalit nuolemaan näppejään. Kuvitteliko joku oikeasti, että syyttäjä veisi näin mitättömän asian eteenpäin? Oravaorkesteria korpee, voi vain kuvitella.
2105
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Me demarit vedetään lippua puolitankoon.

Äänestä

Olisi se kyllä ollut naurettava juttu alkaa käymään oikeutta. Kohta kaikki vaatisivat uusia tiloja vaikka mistä syistä. Suomi on vapaa maa ja jos ei tykkää jostain niin se on sanottava. Mistä se sen tietäisi jos ei saa sanoa.

Hyvä Esko

Äänestä

Kommentoi aloitusta


mummeli kirjoitti:

Oikeus voitti! Jäivät somalit nuolemaan näppejään. Kuvitteliko joku oikeasti, että syyttäjä veisi näin mitättömän asian eteenpäin? Oravaorkesteria korpee, voi vain kuvitella.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu