Paimion op - HUONO palvelu

Onko muilla tullut vastaan?

Itse vaihdoin pankkia. Kerran voin saadakkin huonoa palvelua, mutta maksavana asiakkaana en kauaa jaksa katsella.
Äkäisiä ämmiä!
9669
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Kyllä mua ainakin on palveltu. Jopa onnittelukortin lähettivät, kun täysin 60v.

Äänestä

Ihan sama juttu mulla. Piti mennä kaarinan osuuspankkiin maksamaan

lasku, kun paimiossa ei ajokortti kelvannut. Ei kuulemma tunnistanut siitä.

Kaarinassa nauroivat kippurassa kun kerroin heille, että näin paimiossa...

Äänestä

Eikö OP:n netti pankki pelitä, vai miksi te siellä konttorissa ramppaatte?

Minä jätin OP:n, kun se alkoi pelleilemään plussa-bonus -pisteillä. Niillä kuulema maksaa kaikki vakuutukset! Maksaiskin, mutta ei todellakaan maksa yhtäkään vakuutusta. Petollista ja virheellistä mainontaa.

Äänestä
  • Työttömät ja eläkeläiset siellä tramppaavat ja sellaiset saamattomat, joilla ei vielä ole edes omaa nettiä. Tiskillehän ei nykyään tarvii mennä edes tallettamaan, kun on automaatti, johon voi pimeän rahansa tunkea.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Työttömät ja eläkeläiset siellä tramppaavat ja sellaiset saamattomat, joilla ei vielä ole edes omaa nettiä. Tiskillehän ei nykyään tarvii mennä edes tallettamaan, kun on automaatti, johon voi pimeän rahansa tunkea.

    Kaikki kolikkojen tallettajat eivät hoksaa tyhjentää poistolaaria automaatin alaosassa. Sieltä tekee usein löytöjä. Ehkä rikkaat tallettajat ajattelevatkin jakaa tällä lailla almuja köyhille. Oma ennätykseni on 15:n euron kolikot kerralla.

    Äänestä

Täys paska.. Naamat on norsun vitulla..

Äänestä
  • Jep ihme paikka. Meidät haukuttiin pystyyn asuntolainapapereita allekirjottaessa. Mehän ollaan vain hyväksytty heidän tarjouksensa ja silti haukuttiin. Vaikka johto mennyt uusikso niin erittäin hankala pankki päivittäisten asioitten hoidossa. Muissa pankeissa ei mitään ongelmia. Taidan lähteä Liedon pankkiin ja tiedän etten ole ainoa. Pitäköön tunkkinsa.

    Äänestä

Tulipas taasen testattua tuota OP:n ns. palvelua. Mitenkään ei ollut varauduttu, vaikka tänään oli lisäverojen viimeinen maksupäivä. Kun astuin sisään, sain jonotusnumeron 22, mutta 14 oli vasta menossa ja sain odottaa noin puolitoista tuntia. Tuntui peräti, että kassalle oli laitettu jonkinlainen harjoituskappale, vaikka sali oli täynnänsä asiakkaita ja hyvä, että vielä istumaan pääsi. Itselläni ei muuta asiaa olisi ollut kuin nostaa iäkkäälle äidilleni hieman käteistä.

Äänestä
  • Olisiko jo korkea aika hommata äidillesi sellainen pankkikortti ja nostaa automaatista?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Pyhpah kirjoitti:

Onko muilla tullut vastaan?

Itse vaihdoin pankkia. Kerran voin saadakkin huonoa palvelua, mutta maksavana asiakkaana en kauaa jaksa katsella.
Äkäisiä ämmiä!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu