Internetin keskustelupalstoilla rellestävät häiriköt eli trollit ovat muita narsistisempia ja häikäilemättömämpiä ihmisiä. Lainaus artikkelista.
Silkkaa faktaa! Ajatelkaa jotain tom jones -parkaa monine eri nikkeineen: asuu palstalla vahin, parhaimman lajitoverinsa, kanssa. Aina ovat oikeassa, kaikki muut väärässä.
Tuo tutkimus oli kuin heistä tehty :D
Silkkaa faktaa! Ajatelkaa jotain tom jones -parkaa monine eri nikkeineen: asuu palstalla vahin, parhaimman lajitoverinsa, kanssa. Aina ovat oikeassa, kaikki muut väärässä.
Tuo tutkimus oli kuin heistä tehty :D
Vastaukset 11
Vanhimmat
Hoidan sut ulos täältä mesoomasta, ääliö. Sä pilaat jokaisen keskustelun kommenteillasi. Eikö sulla oikeesti ole omaa elämää (no ei). Tää on sulle se ainoo keino "tavata ihmisiä" ja täälläkin olet ihan yksin. Juttelet vaan itsesi kanssa.. Voi sua.
Mä olen nainen.
Sä et ole edes mies. Et osaa hallita edes omaa elämääsi.
En tiedä keneksi minua luulet. En käy palstalla useinkaan juuri noiden häiriköiden takia. En tunne sinua lainkaan! Enkä varmasti ole häiriköinyt yhtään keskustelua, kun en ole niihin ottanut edes osaakaan. Et ymmärtänyt aloitusta lainkaan.
Ime sinä isäs meisseliä!!!
Äläpäs varasta toisten nikkiä. Sekin oli yksi oire trolleissa! En koskaan käytä tuollaista kieltä.
Nikkivaras, meisseliparka. Tämä oli myös yksi tutkimuksessa mainituista häirikköoireista. Kolahti?
En ymmärrä miksi pitää lähteä mukaan näiden lässyttäjien juttuun - mitä enemmän annat huomiota, sen enemmän ne innostuvat. Vai ettekö jo ole ehtineet huomata???
Asiallinen keskustelu on ok, mutta pitäis aina muistaa se aloittajan kysymys/ongelma ja vaikka esim. laittaa toinen thredi siinä vaiheessa käyntiin kun asiat alkaa moninaistumaan =). Jos trolli ei seuraa tai jää alkuperäiseen keskusteluun, voipi sanoa jo suoraan, että tuo ko. hklö on sairas. Sille ei kukaan voi mitään muuta kuin olla kommentoimatta. Teksteistä huomaa kuka on sellainen ja kuka ei.
silti tuollaiset tom jonesit saavat mellastaa täällä mielin määrin ja väittää ihan mitä vaan. ylläpito ei puutu mitenkään. valitettavasti asiallista keskusteluketjua ei saa aikaan niin kauan kuin näitä palstaluteita riittää saastuttamassa joka ketjua.
Tuo on aivan totta, eihän tämä ole terapiasivusto, ne löytyvät muualta, eli sinne vahit yms
Jos tom jonessia pidetään häirikkönä ,niin mitähän ne on ,jotka vastaa täysin asiatomasti hänelle.
Ne ovat niitä, jotka eivät kestä muuta kuin hyviä ja positiivisia asioita lomakohteesta.
Ne on niitä ,jota saa nautinnon kiusaamisesta.