Helvetin vaikeaa unohtaa ihastus kelle oot antanut ensisuudelmas ja muutenkin ne kaikki muistot sylikkäis olemisesta ja muutenkin hellimisestä. Me ei edes seurusteltu, oli vaan jotai säätöö. Nyt vinkkei miten unohtaa tää jätkä? Oon poistanu siitä kaikki kuvat ja kokeillu fb kavereistaki / puh. nro poistamista mut ei pysty :( !!!
Miten unohtaa ihastus?
brokenheart
4134
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Uusia tulee, kuin sieniä sateella:)
KUN YKSI JÄTTÄÄ, TOINEN OTTAA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Yritä tehdä jotain mukavaa yksin josta pidät ja jos pystyt niin ole kavereittes kanssa. mieti myös et sulla tulee olee viel monta ihastusta :) toivottavasti nää autto. Jos pystyt puhuu viel jonkun toisenkaa näist asioist nii puhu, koska se auttaa!
Kannattaa keksiä mitä vaan muuta tekemistä. Aika ja ajatuksien pois vieminen ihastuksesta auttaa.
Mä ite onnistuin unohtamaan sen yhen tytön simppelisti sillein, että hommasin koko kesälomaks niin paljon tekemistä, että en juuri kotona ollut. Siinä se sit vaan unohtu ja syksyllä kun näki tän tytön taas koulussa, ei enää ollu mitään ihastuksen tunteita :)
Mä tiiän ton tunteen.. - ei meillä ollu kyllä mitään säätöö..
Ihastuin siihen poikaan, ku olin 2 viikkoa yhellä leirillä.. Meillä oli silmäpeliä heti ja juteltiinki toisillemme vähäsen.. Hymyiltiin kans.. Se oli jotain niin ihmeellistä. Sinä hetkenä olisin voinu mennä vaikka uutisiin huutamaan kuinka ihastunut/rakastunut oon. :') Se oli niin söpöä.. Hymyiltiin toisillemme lasisten ikkunoidenkin läpi.. :')
Sitten ku piti jättää se.. Se oli ihan kauheeta. Menin kotona suihkuun ja aloin itkeä ihan hirveesti.. Oltiin otettu yhteiskuva ja se oli mun kamerassa. Jostain syystä se kuitenkin oli poistunu sieltä ja siitäkös mä romahdin. Itkin ihan pokkana mun vanhempien edessä.. Onneks se saatiin takas.
Oli oikeesti ihan kauheeta unohtaa se. Tosi vaikeeta.
Silti siitä selvii. :) Koitat vaan keskittyä muihin asioihin.
Ei sitä osaa oikeen selittää mikä auttais. Sun pitää vaan pysyä vahvana.
Aika parantaa haavat