Koiran omistaja tiedossa, sköntsä tulee pian postiluukustasi asuntoosi. Ehkä sitten opit siivoomaan koirasi jätökset!
Hovarilla koira ulosti kadulle!
kurinpalautusta!
16280
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 16
Vanhimmat
Otetaas Suvi ihan rauhallisesti
Onkohan Keskuskadun ravintolassa koirille oma WC ?
VIINITUPA TARTE FLAMBÈE
Viinitupaan myös koirat tervetulleita!
Koiravero takaisin, 200 € / v
Teini äidit ulkoiluttavat 500 € koiria, lapset päivähoidossa.
Rakennetaan koiraparkkeja ettei tarvitse porteille ja oven pieliin kusettaa. Suomessa on korkea elintaso.
Kiitti vaan, tuuppasit packat väärästä luukusta, se koiranomistaja asuu tossa mun naapurissa.. itse en omista koiraa. Et kiitti nyt vaan. Tulen yöllä packantamaan ja kusemaan postiluukustasi sisälle. Saat myös koiransköntsän takaisin.
Hovarilla rosvot, huligaanit, juopot, narkkarit ym. epämääräinen porukka tekee paljon pahempia juttuja kun viaton koira. Te räksyttäjät keskittykää oikeaan asiaan siellä hovarilla ja laittaka näitä aineksia järjestykseen, ruotuun ja elämään ihmisiksi. Viattomat koirat jättäkä rauhaan. Siellä on Kotkan suurimpia urakoita siistiä hovari.
ole hyvä caat pitää packat itcelläci packanna omaan eteiceeci
Kuka ulosti ja minne?
Hovinsaari on nykyään ihan hyvä paikka asua. Lapsiperheiden ja vanhusten suosiossa. Ei läheskään niin paljon "roskaväkeä" kun esimerkiksi vielä muutama vuosi sitten..
Kaikki Kotkan tapot on tapahtunut Hovarilla, että niin iisiä on siellä porukka ja juopointakin uskaltaa väittää. Tiedän yhden tapon muualla, joka oli juristi vähän aikaa sitten. Ei ole pitkää aikaa kun kaverini poika kuoli Hovarilla kun aineitten myyjä nainen antoi liikaa tavaraa, että siellä on vaikka mitä porukkaa.
Samaa mieltä. Näin hovarilla melkein koko elämän asuneena niin suht rauhallista seutua ja vaaratonta. Muutama juoppo saattaa tulla silloin tällöin vastaan, mutta nekin ovat suurimmaksi osaksi vaarattomia ja heittävät paljon huumoria ja joiden kanssa välillä tulee vaihdettua pari sanaakin. Onhan niitä äksyjäkin, mutta niistä ei kannata välittää. Kävelee vaan ohi. Ja täälähän asuu paljon lapsiperheitä ja vanhuksia. Ja mitä tulee kotkan tappoihin niin et ole tainut lukea uutisia ollenkaan? Entäs se joka oli hakattu metsään sehän oli Karhulassa. Siinä nyt yksi esimerkki joka tulee mieleen. Aika rankka väitös sanoa, että KAIKKI olisi tapahtunut hovarilla. Ja varmasti enemmän mähinöitä ja tollasia tapahtuu tuossa kotkansaarella. Sielä kun on nuo kaikki isot ravintolat mitkä vetää ihmisiä. Toisinkuin täällä hovarilla jossa on nuo 2 kuppilaa. Mutta eivät varmastikkaan vedä puoleensa yhtä paljon kuin joku seurahuone tai joku capu. Joten varmasti nuo järjestyksenhäiriöt ja muut keskittyisivät enemmän saarelle. Rauhallinen paikka tää hovari on kuitenkin loppuen lopuksi. Ja en kyllä haluaisi missään muaalla asua.
Oon asunnu hovarilla 20vuotta... joutunu näkemään muutaman kaverini kuoleman kun ajautuneet huonoihin piirehin, mut en silti sano et hovinsaari ois huono paikka asua...on siel omat huonot puolensakin.. kuten karkkarissa mikä omaa samallaisen maineen menneisyydestä missä hörhöt ja muut polttivat autoja karhuntorin (nykyisen s-marketin) pihalla. Äitini työskenteli joskus kyseisessä kaupassa ja useana iltana töistä kotiin tullessa sanoi että taas joku paikkallinen hörhö heilutti puukkoa muutaman kaljan vuoksi ja jne... hovinsaarella pennut polttivat entisen siwan ja ravintolan.. nykyään asun kaupungissa, mutta en silti hovinsaarella asuessani ikinä tuntenut oloani epämukavaksi tai turvattomaksi... pystyin nukkumaan yöni vaikka asuntoni ovet auki ja avaimet auton ratissa eikä ikinä kukaan häirinny saati koskenut omaisuuttani.. kun asuntojen hinnat nousivat hovinsaarella ei kaikilla ollut enää varaa asua kuten työttömillä ja huumehörhöillä.. esimerkiksi 60m2 asunto 620e kun vastaava asunto taas esim. karkkarissa maksaa noi 470-520e
Siksi tuo koiran ulostaminen kadulle oli poikkeuksellista hovarilla koska useimmin siellä ihmiset sontivat ulkona kuin koirat. Esim. Hirssaaressa asia on aivan päinvastainen.
Aittakorvessa pieni, vaalea, koira ulosti löysät ripulit keskelle jalkakäytävää!
Karhuvuoressa iso venäläinen sekarotuinen koira ulosti rappusille kaikessa rauhassa kun omistaja mölisi älypuhelimeensa kovaan ääneen jotakin somaleitten murretta.
Metsolassa ja korelassa koiranulkoluttajat vievät koiransa kuselle ja paskalle ihmisten porteille ja postilaatikoille
Ei vahingossakaan oman pihansa eteen
Vittu mitä ääliöitä
oikein, mitäs ne koirat kadulle paskoo, hovarillahan on käytäntö, et housuihin