Jos alotan uuden harrastuksen, tämä veli sanotaan nyt vaikka Jarmo, alkaa heti haukkumaan ja sanomaan et must ei oo mihinkään.
Lyö koko ajan ja en ikinä saa mistään kannustusta :(
Käskee mun tehä itsemurhan ja sanoo että olen vahinkolapsi.
Itken tän asian takia, ja mun oikeest tekee mieli tehä itsari ku se sanoo et musta ei oo mihinkään :'(
Olen siis 12vuotias tyttö ja veljeni on 15.
Lisäksi hän haukkuu minua läskiksi ja minulla on sen takia anorexia ollut.
Painan 43kg ja olen 160cm pitkä, olenko muka läski?
Lisäksi koko ajan hän sanoo että kun olemme kahdestaan, hän tappaa minut :(
Ja hän koko ajan suhii puukolla mua päin ja sanoo että pian pian mä kuolen :(
Mua oikeest pelottaa asua kotona ja sen takia olen yleensä kavereillani yötä ja muutenkin olen siellä iltaan asti.
Olen äidille sanonut tästä mutta veljeni alkaa töniä ja lyödä äitiäni jos hän puolustaa minua :(
Isämme on kuollut, joka varmaan veljeeni vaikutti noin pahasti...
Äiti ei enää uskallla tehdä mtn, ja hän rakastaa veljeäni yhä eikä siksi halua että hänet viedään pois :/
Pliis kertokaa mitä teen! :(
Ps. Sori kirjotusvirheet, kirjotan kännykällä.
paska veli.
pikkutyttö
3
408
Vastaukset
- koetakestää
Suosittelen soittamaan mannerheiminlaatensuojelu liitoon, kertomaan koulusi kuraattorille tai pyytämään äitisi soittaa apua! :D jaksamisia! :)
- 1+5
Soita vaikka poliisille, seki jo auttaa
https://www.turvakoti.net/site/
Apua saa aina.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Martinan uusi poikakaveri
Sielläpä se sitten on. Instastoorissa pienissä speedoissa retkottaa uusin kulta Martinan kanssa. Oikein sydämiä laitettu2043085Suomessa helteet ylittää vasta +30 astetta.
Etelä-Euroopassa on mitattu yli +40 asteen lämpötiloja. Lähi-Idässä +50 on ylitetty useasti Lämpöennätykset rikkoutuva2391590Laita mulle viesti!!
Laita viesti mesen (Facebook) kautta. Haluan keskustella mutta sinun ehdoilla en halua häiriköidä tms. Yhä välitän sinus921442- 881342
Vanhemmalle naiselle
alkuperäiseltä kirjoittajalta. On olemassa myös se toinen joka tarkoituksella käyttää samaa otsikkoa. Ihan sama kunhan e461304Fazer perustaa 400 miljoonan suklaatehtaan Lahteen
No eipä ihme miksi ovat kolminkertaistaneen suklaalevyjensä hinnan. Nehän on alkaneet keräämään rahaa tehdasta varten.1481206Ajattelen sinua tänäkin iltana
Olet huippuihana❤️ Ajattelen sinua jatkuvasti. Toivottavasti tapaamme pian. En malttaisi odottaa, mutta odotan kuitenkin121168Ökyrikkaat Fazerit saivat 20 MILJOONAA veronmaksajien varallisuutta!
"Yle uutisoi viime viikolla, että Business Finland on myöntänyt Fazerille noin 20 miljoonaa euroa investointitukea. Faze120992Miehelle...
Oliko kaikki mökötus sen arvoista? Ei mukavalta tuntunut, kun aloit hiljaisesti osoittaa mieltä ja kohtelit välinpitämät89912Tuntuu liian hankalalta
Lähettää sulle viesti. Tarvitsen apuasi ottaa koppi tilanteesta. Miehelle meni.44793