auttaako e-pillerit..?

Auttaako e-pillerit akneen? Vastatkaa joku
101879
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

auttaa yleensä. erityisesti Diane Nova-merkkiset on valmistettu ihonhoitoon.

Äänestä
  • Miten tehokkaita e-pillerit on ihon hoidossa? Kuinka pahoihin iho-ongelmiin ne vaikuttaa? Kannattaako niitä hankkia vaihtelevasti esiintyvään "akneen" ja finneihin ja muuten ihon rasvoittumiseen?

    Äänestä

  • ??? kirjoitti:

    Miten tehokkaita e-pillerit on ihon hoidossa? Kuinka pahoihin iho-ongelmiin ne vaikuttaa? Kannattaako niitä hankkia vaihtelevasti esiintyvään "akneen" ja finneihin ja muuten ihon rasvoittumiseen?

    Kannattaa ainakin kokeilla, sillä itse kärsin vuosia näpyistä etenkin selässä. Aikaa tietenkin meni ennenkuin tulosta alkoi Diane Nova e-pillereillä syntymään ( n. 3 kk) mutta sen jälkeen ei ole ollut finnin finniä.

    Kannattaa muistaa kuitenkin se, että kun joskus jostakin syystä lopetat pillerit niin vaiva palaa taas (useimmille) muutaman kuukauden kuluttua.

    Äänestä

Kuin paljon ne diane nova e-pillerit maksaa?

Äänestä
  • Diane Nova (21 fol) 8,01 e
    Diane Nova (3*21 fol) 20,53 e

    Lähde: Suomen Apteekkariliiton lääkevalmisteiden tiedosto 15.09.2004.

    Ehkäisypillereistähän ei saa Kela-korvauksia, mutta mikäli Diane Nova on määrätty sairauden (eli aknen) hoitoon niin sillon Kela-korvaukset saa.

    Äänestä

  • pine kirjoitti:

    Diane Nova (21 fol) 8,01 e
    Diane Nova (3*21 fol) 20,53 e

    Lähde: Suomen Apteekkariliiton lääkevalmisteiden tiedosto 15.09.2004.

    Ehkäisypillereistähän ei saa Kela-korvauksia, mutta mikäli Diane Nova on määrätty sairauden (eli aknen) hoitoon niin sillon Kela-korvaukset saa.

    Tota...voiko miehetkin syödä noita Diane Nove-pillereitä aknen hoitona?

    Äänestä

  • Mies kirjoitti:

    Tota...voiko miehetkin syödä noita Diane Nove-pillereitä aknen hoitona?

    Miehet eivät voi käyttää e-pillereitä aknen hoitoon..

    Äänestä

Mä söin n. 10 vuotta Diane novaa. N. 6 kk meni, että pillerit tehosi, iho sileni ja ihon rasvasuus väheni. Iho oli todella hyvässä kunnossa. Mutta ongelma palaa, kun lopetat pillereiden syönnin. Mä lopetin pillereiden syönnin 4 kk sitten ja finnit palas ja vielä tässä iässä. Olin 16-v., kun aloin pillereitä syömään ja toivoin, että ongelma olisi liittynyt vain murrosikään.

Äänestä
  • Reippaa 10 vuotta Diane Novaa. Kaksi roaccutan kuuria. Silti finnejä. Sukuvika kun suksi ei luista, isälläni finnejä, papallani finnejä,, joten niin on minullakin. Sellaisia ihon alaisia paiseita välillä. Ne ei koskaan puhkea ja jättää arven muistoksi. Nyt minut on steriloitu (33-v) ja Diana Novaa ei enää tarvita. Mutta hemmetin näppylät tulivat....#¤%##!!?

    Äänestä

Käytä Diane Novaa, se auttaa tehokkaasti.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


april kirjoitti:

Auttaako e-pillerit akneen? Vastatkaa joku

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu