kylmälänkylän ulos ajot

eemeli etvartti

kylmälänkylässä useita ulos ajoja,tiukat mutkat,huonosti hoidettu tie koko talven,vaaditaanko joku uhri ennen kuin tien hoito pelaa,viisi ulos ajoa kilometrin matkalla viikossa,jos ois muualla tapahtunut ois jo kriisi ryhmä paikalla.mutta ei kylmälänkylässä.muhos haloo.veroja mekin maksetaan.....

6

604

    Vastaukset 6

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • chewbacka

      pitää soittaa tienkäyttäjän linjalle. tietä ei saa hoitaa ilman käskyä ja määrärahoja vaan supistetaan. palstalla tai urakoitsijalle marina ei auta vaan oikea valitustie. kylmistie on paskana, tiedän, ja moni muukin tie sielläpäin.

    • tieturva

      Johan niitä kuolon uhreja on useampia vuosien saatossa tullu.Tälle vuodelle kahdeksan ulosajoa,jossa toistaiseksi vain pelti rytissyt.Tiestöllä pääsääntöisesti 70 nopeus rajoitus jota vain harva noudattaa.Tiellä jalankulkia erityisen vaarallisessa asemassa.Kunta päättänyt ottaa koulukyydit pois 5km säteellä koulusta!Tiellä olematon piennar kulkea,ei valaistusta,suorat tien pätkät ajetaan surutta ylinop,koulun kohdan 60 rajoitus ei hidasta.Kyllä tilastoista näkee että ky tie on vaarallinen.On yritetty saada kylälle turvallisuutta parantavia asioita,tie turva-suunnitelmakin on tehty mutta ei näy toteutuvan.Hyvät ihmiset ajakaa keliolosuhteet huomioiden! ettei lisää menetyksiä tule.

    • fgbfgnghn

      Haistakaa iso vittu paskallehaisevat kylmälänkyläläiset!!! heeeh heeh

    • sopeudutaan

      Ei muhos sivu kylien asioista välitä! Muhosta laajennetaan ja parannetaan vain oulun suuntaan.Muualta annetaan rappeutua.Sivukylien turvallisuus asiat liian vaivalloisia ja kalliita toteuttaa.Rahat tarvitaan kunta taajaman parannuksiin.

    • eetuna

      Tie on talven aikana hoidettu hyvin.Meinasin monta kertaa soittaa tienkäyttäjän linjalle että teettäisivät "jypyrää" tielle että ajo nopeudet hiljenisivät.Totta puhuakseni onhan tiestö huono ,mutta ajo nopeudet on vain hurjia.

    • Kylmisläine

      Eihän poliisin sinne kannata lähtä tutkaileen kun liikenne niin vähäistä ennemmin tutkailevat vaarattomimpia kuskeja taajamassa missä voi antaa isommat sakot helpolla kun 40 alueella esim ajetaan ylinopeutta.ei suomessa ajatella turvallisuutta vaan sitä mistä saa valtiolle isoimmat tulot.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä mieltä olet?

      Miehestä jolla ei ole yhtään kaveria, ei facebookissa eikä livenä ja hän harrasta ja tekee kaiken yksin. Onko vähän outo
      Ikävä
      154
      1422
    2. Muistakaa pojat tämä.

      Mies joka haluaa naisen, löytää keinon. Ei epäröi eikä hämmennä. Tekee kaiken eteenne.
      Ikävä
      128
      1150
    3. Muhun rakastuu kaikki naiset, mut mä en rakastu niihin

      Mun vaatimustaso on 10+ Mut mua tavottelee 7+ naiset
      Ikävä
      216
      849
    4. Oletko päättänyt

      Että luovutat minun suhteeni
      Ikävä
      64
      772
    5. Pahoin pelkään nainen

      että pidät minua epäempaattisena, itsekeskeisenä, narsistisena ja kylmänä ihmisenä. Oletko koskaan ajatellut, että minus
      Ikävä
      57
      642
    6. Mikä sua mies vaivaa?

      Siis oikeasti.
      Ikävä
      34
      564
    7. Annan aikaa jos sitä vielä tarvit

      mutta loputonta odottamista en kestä. Naiselle
      Ikävä
      52
      562
    8. 46
      550
    9. Martina avaa suhdettaan

      IL 22.7: Martina avaa suhdettaan nuoreen Muhikseen. Nyt on jo vakavaa, on käyty syömässä Itä-Helsingissä. Onkohan muutt
      Kotimaiset julkkisjuorut
      187
      548
    10. En osaa kirjoittaa sulle edes anteeksipyyntöä

      Koska en tiedä miten voit. Olen hieman kauhuissani ja järkyttynyt, jos olen sinua ahdistanut. Tunteiden prosessointi o
      Ikävä
      29
      532
    Aihe