Hei. Olen rv 8 nytten. Kävin varhaisultrassa 7 3 aamulla. Näkyi alkio ja syke. Saman päivän iltana huomasin verta vessassa käydessäni. Tuli paperiin parin pyyhkäisyn verran ja oli tuoretta verta. Ajattelin että jos vuoto olisi liittynyt ultraukseen, olisi veri varmasti ollut rusahtavaa ja vanhaa?
Esikoista odottaessani verta ei tullut missään vaiheessa ja kaikki meni hyvin. Edellisessä raskaudessa verta tuli kerran rv 7 1 ja kesken meni. (tuulimuna ja cytotecit 2x plus kaavinta)
Kokemuksia??
Ultran jälkeen verta
huolissaan
3
306
Vastaukset
- huolissaan
Nyt on oireet hävinneet.. 9 0..
- 10+0
kannataisko käydä uudestaan ultrassa tai verikokeissa
- kahden nani
Minulla verta tuli myös jossain vaiheessa alussa. Ihan viikkoja en muista.
Ultrattiin, mitään epätavallista ei näkynyt. Oli vain hieman eteisistukka, jonka sanottiin korjaantuvan itsekseen kun kohtu kasvaa.Veri oli myös kirkasta.
Tyttö syntyi viikon yliajalla, 3990 g ja 51 cm.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Trump muka öljyn takia Venezuelaan? Pelkää mustamaalausta
Kertokaapa mistä tuollainen uutisankka on saanut alkunsta? Näyttäkääpä ne alkuperäiset lähteet, minä en löytänyt mitään20818055Kun Arman Alizad puolusti hiihtäjä Vilma Nissilää sanomalla
"älä välitä sekopäistä Vilma", ja kun siitä kerrottiin täällä, niin sekopäinen mukasuvaitsevainen teki siitä valituksen903845Lataus pakkaskelissä
En olisi koskaan ostanut sähköautoa jos olisin tajunnut että ne eivät lataa pakkasissa suurteholatauksella vaan istut tu392145Martinalta vahva viesti
"Suuret unelmat venyttävät sinua, pelottavat vähän ja vievät mukavuusalueen ulkopuolelle. Juuri siellä kasvu tapahtuu. J2831562Miksei Trump ole kiinnostunut Suomen valloittamisesta?
Täällähän on enemmän turvetta kuin Norjalla öljyä. Eikö Ttump ole turvenuija?711533Akateemikko Martti Koskenniemi vertaa Trumpia Putiniin
"-Suomalaisena on syytä olla huolissaan siitä, että Yhdysvallat näin vahvistaa 1800-luvun alkupuolella julistamansa etup1661456Jos mies olet oikeasti...?
Kiinnostunut... Pyydä mut kunnolla treffeille ja laita itsesi likoon. En voi antaa sydäntä jos sinä olet epävarma ja eh1221385Temutatko ?
Ostatko kiinalaisista verkkokaupoista halpaa tavaraa tai vaatteita ja miksi? Siksi että on kiva ostaa kun halvalla saa?1341376Esko Eerikäinen paljastaa järkyttävän muiston lapsuudesta - Isä löytyi alastomana slummista
Esko Eerikäisen tausta on monikulttuurinen, hän muutti vain 10-vuotiaana yksin kotoaan Kolumbiasta isovanhempiensa luo S141334- 811121