Mulla on paljon teräsmiehen merkkejä paidoissa.

Tarkoittaa sitä että melkein kaikissa t-paidoissa joita on lukemattomasti on jotain tupakan polttamia reikiä, vahingossa tipahtanut tuhkaa joskus = luodinreikiä, vartalossa ei jälkiä, paidoista on mennyt läpi.

Olen siis teräsmies.
470
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Mulla on sydän täynnä luodin reikiä.

Äänestä

Kunhan ei oo vaan kalsareissa;D

Äänestä

sitä röökii pidetään kädessä, että voihan tostki paljo päätellä! :D

Äänestä

taas virkkaa...taitaa olla koinsyömiä ja ainut teräsmieski löytyy sarjiksesta...

Äänestä

Kommentoi aloitusta


paidoissaluodinreik kirjoitti:

Tarkoittaa sitä että melkein kaikissa t-paidoissa joita on lukemattomasti on jotain tupakan polttamia reikiä, vahingossa tipahtanut tuhkaa joskus = luodinreikiä, vartalossa ei jälkiä, paidoista on mennyt läpi.

Olen siis teräsmies.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu