Suomen kansa vs. mamut?

Lieksa lienee jo saanut "oman maineensa".. mutta tuskin muuallakaan suomessa ollaan sen avokätisempiä vastaan ottamaan ja sijoittamaan pakolaisia.
5110
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Tuskin ketaan haittaa jos pieneenkin kuntaan laittaa vaikka 5-10 Burmalaista ja kotouttaa ne ensin ja sitten miettii jatkoa. Mutta lieksaan kipattiin 200 somalia, niin onhan siin haastetta kototumiseen. Burma siis vaan esimerkkina, en väitä että juuri somalit eivät kotoudu..

Äänestä

Lieksa on suomen24 kevennys ja tyhjennys.
Mutta eipä ole kivaa tuolla Ukrainassakaan?

Äänestä
  • Ukrainassa kansa taistelee rosvoja vastaan evätkä lähde muualle elätettäviksi.

    Äänestä

Somalit ovat tunnettuja hyvinä kotoutujina. Taikaseinän käyttö on ihan geeneissä.

Äänestä

Onnea Lieksa!

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Rasisti ? kirjoitti:

Lieksa lienee jo saanut "oman maineensa".. mutta tuskin muuallakaan suomessa ollaan sen avokätisempiä vastaan ottamaan ja sijoittamaan pakolaisia.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu