Kypäräpuhelimen johdon kiinnittäminen

Olisko kenelläkään vinkkiä miten kiinnitän kyprään (ulkopuollelle) kypäräpuhelimen johdon kiinni.
52152
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

No, jos se pitää saada ulkopuolelle kiinni niin käviskö vaikka sellainen nippusiteelle tarkoitettu muovinen tarrakiinnike. Se on sellainen 15 x 15 mm kokoinen osa, jossa on siis pidike nippusiteelle. Jostain autotarvikeliikkeestä varmaan löydät.

Äänestä
  • Löytyy niitä ja muunkinlaisia vastaavia!

    Äänestä

jaahas.kyprään mitähän kieltä tuo on luulempa että possunsaksaa

kirjoitappa ensi kerralla oikein

Äänestä
  • No jaa.. Myös sinulle taitaisi olla pieni äidinkielen kertaus paikallaan.

    Äänestä

Kokeilepa tarranauhaa, laitoin sitä omaani.
Eli tarra piuhan ympärille ja ompelin siitä Päät yhteen joten siitä tuli lenkki piuhan ympäri.
Sitten liimasin pienen pätkän vasta tarraa kypärän tappaukseen.
Tällöin voin irroittaa pidikkeestään kun haluan(kun piuha kiinni) ja tarvittaessa pitää tarrat kiinni.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Neuvosta kiitollinen kirjoitti:

Olisko kenelläkään vinkkiä miten kiinnitän kyprään (ulkopuollelle) kypäräpuhelimen johdon kiinni.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu