Menetin korttini 120km/h 60 alueella. Asia menee käräjille ja kuulustelut ensi viikolla. Mitä seurauksia tulisi jos jäisin kiinni kortitta ajosta? Kiitos etukäteen!
Kertokaa tietäjät
3
130
Vastaukset
- 135km/h 60
sakkoa tulee, ja ajokielto pitenee. KÄYTÄ AVUSTAJAA KUULLUSTELUSSA.
sama kävi itselle 70päiväsakkoa ja 4kk ajokieltoa. - Kokemusta on
Tuomio tulee... Törkeä liikenteen vaarantaminen. Sakkoa työttömälle 580 euroa oikeudenkäyntikulut. Kortti pois 6kk joka takoittaa myös teoriakokeen ja ajokokeen uusimista ennen kortin palautusta. T: kokemusta on :-)
- Nih!!
Ihan oikein teille kakaroille, että menetätte korttinne kohelluksenne johdosta vaarantamalla muun liikenteen. Tulisipa vielä voimaan sellainen laki, että mikäli kortti menee poliisin haltuun, ajokortti pitää ajaa uudelleen alusta asti, eli autokouluun vaan, jos kortin haluaa uudelleen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kumpi vetoaa enemmän sinuun
Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?921786- 851262
- 1101123
- 72975
- 105909
Okei nyt mä ymmärrän
Olet siis noin rakastunut, se selittää. Onneksesi tunne on molemminpuolinen 😘56828- 36742
- 47741
Olen huolissani
Että joku päivä ihastut/rakastut siskooni. Ja itseasiassa haluaisin, ettei hän olisi mitenkään sinun tyyppiäsi ja pitäis47691- 33673