mulla näkyy tossa oikeassa alakulmassa f-securen merkin päällä keltasella pohjalla huutomerkki.ilmoittaa että virustunnisteet ovat 18 päivää vanhoja.olen yrittänyt päivittää mutta mitään ei tapahdu myös automaattiset pivitykset on päällä.onko käynyt näin jollekin ja mitähän pitäs tehdä? kiitos jo etukäteen.
f-secure ja virustunnisteet.
huolestunut
5910
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Päivitä käsipelillä Fsecuren sivuilta. Ne ovat joskus tukossa. AVG:nkin päivitys on tässä muutaman päivän valittanut, ettei se saa yhteyttä palvelimeen.
tullut viimeinen päivitys. Tuli tooosi nihkeesti, katkes ensin pari kertaa, ja sitten tuli mut hitaasti. Jotain ongelmia, ehkä. Mutta jos ei rupee päivittymään, ota yhteys F-secureen. Netti ilmeisesti toimii muuten?
Tuli viimeksi.
Heitän tähän vielä tällaisen tyhmän kysymyksen että oletko muuttanut asetuksia F-Securessa ja oletko yrittänyt F-Securen asetuksista päivitystä manuaalisesti?Mulla on pisin väli 3 päivää,eilen tuli uusi mutta katkesi eka kerralla,seuraava toi läpi.Mulla kävi myös tämän viimeisen Secure asennuksen kanssa siten että se ei asentunut heti,ja sain katsella samaa keltaista huutomerkkiä.Tein uudelleen asennuksen suoraan päälle poistamatta aikaisempaa ja tilanne korjaantui välittömästi.
kitos vastaajille!koetan ratkoa nyt ongelmaa.