New York ilman luottokorttia

Kortitta matkaan

Onnistuuko Nykin matka ilman luottokorttia? Autoa ei ole tarkoitus vuokrata. En pysty toistaiseksi hankkimaan luottokorttia, mutta käteistä kyllä on. Ainakin Lontoon matkoja on hyvin pystynyt tekemään ilman luottokorttia. Onko kokemusta Muse hotellista? Netin mukaan vaikuttais ihan OK hotellilta.

3

317

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • I <3 NY

      Yleensä hotellit pyytää sisäänkirjautuessa luottokorttia mahdollista vakuutta varten ja ainakin joissain paikoissa käy vaan credit, joissain myös debit tai jopa käteinen. Tämä siis siitä huolimatta vaikka hotelli olisi maksettu etukäteen. Kannattaa varmistaa asia hotellilta. Muuten pärjää ilman luottokorttia hyvinkin, debit käy moneen paikkaan ja sillä saa myös rahaa seinästä. Electronin toimivuudesta ei itsellä ole kokemusta mutta kuulemma sekin on nykyään ihan käypä maksuväline. Käteisellä pelattaessa kannattaa muistaa ettei paikallisilla ole välttämättä vaihtorahaa joten satasien kanssa ei välttämättä kannata lähteä ostoksille :)

      Hotellin sijainti on ainakin ihan ok, kokemusta ei ole mutta tripadvisorissa ainakin annettu tosi hyvät arvostelut.

      Hauskaa matkaa!!

    • vaanpatu
    • Onnistuu kun hommaat prepaid luottokortin.
      ei väliä vaikka olis ongelmia luottotiedoissa tai et muuten uskaltais ottaa isoa luottoa

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitkä asiat

      tekevät vaikeaksi kohdata kaivattusi?
      Ikävä
      74
      1014
    2. Miltä se tuntuu

      Miltä se tuntuu havahtua, että on ollut ihmistä kohtaan, joka on rakastanut ja varjellut, täysi m*lkku? Vai havahtuuko s
      Ikävä
      104
      868
    3. 62
      863
    4. Rakas

      Eihän se tietysti minulle kuulu, mutta missä sinä olet? 😠
      Ikävä
      45
      834
    5. Pidit itseäsi liian

      Vanhana minulle? Niinkö?
      Ikävä
      48
      771
    6. Haluaisitko oikeasti

      Vakavampaa välillemme vai tämäkö riittää
      Ikävä
      49
      684
    7. En mahda sille mitään

      Olet ihanin ja tykkään sinusta todella paljon.
      Ikävä
      31
      639
    8. Mitä se olisi

      Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?
      Ikävä
      34
      577
    9. Joko olet luovuttanut

      Mun suhteen?
      Ikävä
      50
      570
    10. Sinunkin pitää jättää

      Se kaivattusi rauhaan.
      Ikävä
      38
      526
    Aihe