Eteläkarjalan säästöpankki pyrkii kimppaan. Tässä vähän mallia.
Pankkitunnus vaihtui 6 kertaa vuoden aikana. Eli hae uusi. Tällaista ei muissa pankeissa kertaakaan 20 vuoteen.
Tilin lopetus ei onnistu netin kautta eikä puhelimella eikä käymällä pankin kontorissa. Haluavat lähettää tilinhoitomaksun 5 e jatkuvasti.
Täysin sekopäälaitos. Heittivät ammattitaitoiset ja osaavat ihmiset pois pari vuotta sitten ja nyt on nollapiste lähellä.
Säästöpankin huippukytkentä
tykkää liittoutua
2
246
Vastaukset
- Handelipankki
Hyllykallio konttori on ainakin muuttunut palveluttomaksi. Jos puheluun vastataan niin asia ei keritä käydä läpi siinä vaan pyydetään tulemaan konttorille tai otetaan soittopyyntö johon ei ikinä vastata. Uudet nuoret luulee olevansa isojakin johtajia ja kyykyttää sen mukaisesti. Itse äänestin jaloilla ja sen jälkeen kyllä lupailtiin kaikenlaista, erikoista käytöstä.
- ei lisää rahaa
Oisko Säästöpankkiketju ajanut itsensä nollille. Eihän näissä kontorien yhdistämisessä ole muuta virkaa kuin sotkea kirjanpitoa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 775258
Suomen kaksikielisyys - täyttä huuhaata
Eivätkö muuten yksilöt pysty arvioimaan mitä kieliä he tarvitsevat? Ulkomaalaiselle osaajalle riittää Suomessa kielitai674668Työeläkeloisinta 27,5 mrd. per vuosi
Tuo kaikki on pois palkansaajien ostovoimasta. Ja sitten puupäät ihmettelee miksei Suomen talous kasva. No eihän se kas1264615Mikä on vaikeinta siinä, että menetti yhteyden kaivattuun, jota vielä ajattelee?
Mikä jäi kaihertamaan? Jos jokin olisi voinut mennä toisin, mitä se olisi ollut? Mitä olisit toivonut vielä ehtiväsi san3411962- 891609
- 931534
- 2571476
- 3371163
- 200991
Pääsit koskettamaan
Sellaista osaa minussa jota kukaan ei ole ennen koskettanut. Siksi on hyvin vaikea unohtaa sinut kokonaan.56980