Siis tämä viimeisin korimalli :
- onko kellään täällä käyttökokemuksia tästä automallista , kun ei täällä kesk.palstalla ainakaan löydy ks. Toyota-mallista mitään tietoa .
- onko kellään täällä käyttökokemuksia tästä automallista , kun ei täällä kesk.palstalla ainakaan löydy ks. Toyota-mallista mitään tietoa .
Vastaukset 5
Vanhimmat
Itse vaihdoin 1.8 -99 Avensikseni 2.4 -03 Camryyn.
Kilometrejä on takana nyt 47.000 ja auto on pelannut hienosti. Camry on hyvä ajaa ja hyvin viimeistelty auto. Mitään nitinöitä ja natinoita ei ole esiintynyt. Kulutuskin on pysynyt välillä 7.4 - 8.5 l /100 automaatti ilmastoinnin kanssa. Myöskin tuosta automaatti ilmastoinnista on vain hyvää sanottavaa.
Ainoa pieni miinus omasta mielestäni on muuten hiljaisessa autossa kuuluva rengasmelu karkealla asfaltilla. Tähänkin voi rengasvalinnoilla vähän vaikuttaa.
Kaiken kaikkiaan olen ollut Camryyn erittäin tyytyväinen ja auto vaikuttaa Avensikseen nähden myös laadukkaammalta, sekä selvästi isommalta.
mukava kuulla :) .Se varmaan selittääkin , miksi niitä näyttää olevan vähänlaisesti käytettynä myynnissä ~:(
Itselläni on manuaali laatikolla, ja niitä näkyy myynnissä vielä vähemmän, kuin automaatilla.
...miksi päädyit vatkaamaan oikeaa kättäsi ja potkimaan vasemmalla jalalla vauhtia saadaksesi autosi liikkeelle? Camryn kokoluokka suorastaan huutaa automaattilaatikkoa seurakseen ja vieläpä kun tuo 2,4 -konekin toimii automaatin kanssa mitä mainioimmin.
Ehkä vanha tottumus, ja vähän pienempi polttoaineen kulutus. Varmaan olisi automaattinakin hieno peli, mutta kyllä se Camryn manuaalikin loksahtelee hienosti paikoilleen :).