Lopettaisitko nykyisessä työpaikassasi jos löytäisit todella rikkaan miehen ?
Nainen!
;))
29352
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 29
Vanhimmat
En. Paitsi jos työ olis kivempaa kuin nykyinen. Mutta tuskin rikas mies voisi tarjota parempaa työtä.
Yhden miehen palvelijaksi voisin ryhtyä, mutta hän ei ole rikas:D
En !!
En tietenkään, mitä ihmettä :D Minä ainakin nautin työstäni vaikka palkka onkin aika pieni..
En tietenkään. Ei mies ja työpaikka ole verrannollisia lainkaan..
voisi rakastua siihen mieheen. Rakastan vain yhtä.
En etsi rikasta miestä.
En, suhde loppuisi pian, jos pitäisi vain miestä varten elää.
Minulla on jo rikas mies ;)
Tänks beibs..;D
minäkään. En haluaisi elellä kenenkään "siivellä" ja sitäpaitsi pidän työstäni. Olen ajatellut, että sitten kun voitan lotossa, niin voisin tehdä vaikka vain 50% työaikaa ja matkustella mahdollisimman pajon ja ostaa asunnon jostain lämpöisestä paikasta, jossa voisimme tuon mieheni kanssa sitten nauttia auringosta ja toisistamme tehden yhdessä kaikkea mukavaa.
Kullankaivajahuorat vittuun!
ps. en kysynyt sillä, että vaatisin sinua lopettamaan työnteon ;D lomaa voisit ehkä ottaa hiukka enemmän
Haluaisin kyllä vähän kiertää maapalloa ..tai aikas palljonkin ;)
mut se rakkaus...pakko todeta, että kaikki on sovittavissa.
Vaikka tiedän, että viesti ei ole ainakaan mulle, ku ei oo töitäkään tällä hetkellä, eikä hänkään oo rikas, ainakaan mun tietääkseni.
mullakin on hyvin ansaitseva mies ja silti mä käyn töissä...en halua olla kotih.uora
Ehdottamasti lopetan heti, kun rakkaus ja työ eivät sovi yhteen. Rikas mies on aina parempi kuin työ. Koska hyviä töitä ei ole olemassakaan.
Kyllä. Keksisin helposti elämässä muuta kuin työn. Voi siis olla ettei nykyinen työni enää innosta minua.
Mutta rikas mies puuttuu, enkä todellakaan etsi sellaista.
Niin minäkin keksin vaikka mitä. En halua olla enää orjatyöläisenä. Minulle sitä on sitä kokemusta jo tarpeeksi. Rikkaitakin miehiä on olemassa, jotka haluavat naisen elämäänsä :)
Orjatyöstä on kyllä todella kokemusta täälläkin. Haluaisin hoitaa muruani monta vuotta kotona, mutta suuteen tuskin on mahdollisuus...
Suuteen = siihen. Ja muru on Sulotar :D
moi siikritti! mites beibisi jakselee, kasvanut kovasti ja terveenä ootte ollut:) kiva, että suakin vielä "näkee"
Tammikuussa sairastelimme, ensin vauvarokko sitten koko perhe kovassa parin viikon kestävässä flunssassa - normielämää? :D Sulotar kasvaa ja oma tahto nousee... Mutta voi miten Rakas hän minulle on! Kotihoidossa kihnuttaa :D
kyllä mä uskon, että hän on sun silmäterä, oma pikkuprinsessa, kaikkee hyvää teille :)
Siikru kiittää :)
Mulle on ihan sama vaikka se mun etsimä mies olis työtön ja vaikka kuinka köyhä. En mä tässä itsekään pääse omalla tilanteella elvistelemään.
Mut jos lottovoitto napsahtais niin alkaisin kyllä taas opiskella :)
Miehen rahoilla pelkästään en kyllä ihan kehtais elellä.
Auts, ei saa ampua!
No en ammu :)
En. Miksi? Ei kai nykyään kukaan odota, että vaimon pitäisi vain hoitaa kotia, miestä ja lapsia?