täti

Kaikkea hyvää missä ootki. On ikävä
3103
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Jonkun täti. Tai muuten vaan jo täti.
Tuli tuosta alotuksesta mieleen muutamakin henkilö ja ikävä on tädilläkin. Hauskoja aikoja ne oli.
Ajatuksissa silloin tällöin. Kaikkea hyvää toivoen.
Pitää mennä nyt tsekkaan harmit tuosta aparaatista pois ja lähenkin sitten aamukahville. hörps.

Äänestä

Kahdelle lapselle kyllä, mutta siihen se tätiys loppuukin.
Kiitosta vaan, samoin sedälle kaikkea hyvää ;}

Äänestä

Kiitos, toivon samaa sinulle. Iso ikävä!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


17843 kirjoitti:

Kaikkea hyvää missä ootki. On ikävä

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu