Miten saan yhteyden vasta pari viikkoa sitten aukastuun TI-halliin? Suurella tohinalla oikein Lieksan Lehen juttujen kanssa aukasivat. Olin niin mielissäni, mut en löydä ees koko hallia. Olisi tosissaan tarvetta semmoselle.
Olisi käyttöä
Paskanen auto
17276
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 17
Vanhimmat
http://www.oyk.fi/Infoa verkosta/FAV1-000555D3/FAV1-0000E0B8/FOV1-0000E0BB/I05174A1E
En ole lieksalainen, mutta kun nyt kerta näkökenttääni sattui sopivalta vaikuttava vastaus niin tulkoon se muidenkin tietoon.
http://www.kauppalehti.fi/yritykset/yritys/sutinen urpo urho uolevi/26025572
Urpo kertoo yrityksestä me-muodossa Lieksan Lehden jutussa. Ketähän ne me ovat?
Entäpä jos Urpo joka teidän keskellänne vaeltaa onkin keisarillista sukua, niin silloinhan "me" olisi hyvinkin luonnollista itsestään puhuttaessa.
Me ALEKSANDER Toinen, Jumalan Armosta, Keisari ja Itsevaltias koko Venäjänmaan yli, Puolanmaan Tsaari sekä Suomen Suuriruhtinas, y. m., y. m., y. m., teemme tiettäväksi:
http://fi.wikisource.org/wiki/Keisarillisen_Majesteetin_Armollinen_Ilmoitus_ja_Armojulistus
Ei, kyllä niitä avaruusolioita on. Yhtiökumppaninsakin aina anteni päässä hinausautolla ajelee ja kylillä liikkuu.
voi sua kun olet sekaisin!
Taitaa kumpaakin orkesteria johtaa sama kapelimestari.
Oikea pikapesu.
ei kai taas uusi kupattava.
Mikä sun ongelma?
kupattu jo on
Ihan oikein sulle.
Koskaan ei se joka on kupattu ole ääliö vaan se joka toisilta kuppaa. On niin ääliö ettei ees ite sitä ymmärrä. Onneksi muut tajuaa.
Mitenkäs se liittyy tuohon alotukseen ?
Yhdistävä tekijä tai niitten puuttuminen.
Ai tämän entisen yrittäjän vai sinunko?
jos olet paskantanut autoosi, niin kannattaa ostaa uusi ja ruveta käyttämään vaippoja.