Sellaisia missä voi rimpauttaa kaverille tietokoneella ja katsella sen lärvi, se vastaavasti katselee minun lärviä, että sellaista.
Mitä ilmaisia nettipuhelinjuttuja on
5
193
Vastaukset
- Nämä ainakin
Skype ja Hangouts
- näköpuhelin
Mitäs tuon hangoutsin käyttö maksaa, tuohon skypeen en sorru sen epämääräisyyden takia, ja sitä paitsi sehän on joku ryssäläinen juttu.
- puh.näkö
näköpuhelin kirjoitti:
Mitäs tuon hangoutsin käyttö maksaa, tuohon skypeen en sorru sen epämääräisyyden takia, ja sitä paitsi sehän on joku ryssäläinen juttu.
Aika omituinen perustelu skypestä.
Mistä olet saanut tietoa että olisi joku ryssäläinen juttu, tai mitä sillä on väliä, kun pelittää kuitenki hyvin, ääne menee ja tulee, samoin kuva.
- että näinpäinpois
Itte käytän skypeä vaan kun lapset jossain ulkomailla tai kuitenkin kaempana ettei nähdä niitä usein, helpottaa ikävää.
enkä ole antanut sinne mitään ylimääräisiä tietoja itsestäni, enkä julkiseksi juuri mitään, syntymäaikojakin turha jakaa
ei tartte ostaa saldoakaan, kun puhuu yhden kanssa kerrallaan
tarpeellinen ja hyödyllinen kun ei täydennä turhaan profiiliaan ylimääräisellä
ihmettelen kun sielläkin joskus joku aivan outo kysyy kaveriksi, ulkomaalaisiakin olevinaan muka..
valitsen itse ketä harvoja otan ystävikseni siellä- hudaKLss
Kun Microsoft osti Skypen niin siihen tehtiin muutoksia niin että amerikkalaiset saavat tallennettua kaikki puhelut. Puhu siis Skypellä kuin joku olisi aina kuulemassa.
Googlen Hangoutsia riivaa samat ongelmat kuin Skypeä. Vakoilu ja yhteensopimattomuus muiden ohjelmien kanssa.
Yksityisyyttä kaipaavalle soveltuu Jitsi.
https://jitsi.org
Jitsi on VOIP puhelin eli toimii kaikkien muiden VOIP puhelinten kanssa mutta ei Skypen. Mikäli vastapään puhelin tukee ZRTP salausta niin yhteys tulee automaattisesti suojattua.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Israel aloitti 3. maailmansodan
https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011297979.html Israel se sitten aloitti näköjään kolmannen maailmansodan.4412604Kaksi vuotta
Sitten mä ihastuin suhun päätä pahkaa, kun meillä klikkasi heti ekasta päivästä lähtien. Et varmasti tunne samoin ja tek142450Nainen, meidän talossa on säännöt
1. Mies on aina oikeassa. 2. Ei vastaväitteitä. 3. Mäkättäminen kielletty. 4. Suhde on tärkein. 5. Ei salaisuuksia. 6. E2521485Miksi me ei mies voida edes viestitellä irl?
En odota enkä vaadi mitään, voitaisiin vain olla yhteyksissä jollain tapaa ihan oikeasti.841154Raamatun kiroukset ja uhkaukset osoittavat sen ihmisperäisyyden
"Se sanotaan galatalaiskirjeessä, että jos joku levittää väärää evankeliumia: "...jos joku julistaa teille evankeliumia4311074Oliko Farmi-finaalitehtävät mielestäsi tasaveroisia Lloydin ja Johannan välillä?
Onnea Farmi-voitosta, Lloyd. Et tainnut olla ihan kaikkien suosikki, mutta puskit voittoon! Oliko finaalitehtävät miel621056- 155932
Rakennetaanko yhdessä?
Haluaisin rakentaa sun kanssa yhteistä tulevaisuutta❤️ Onko meistä siihen? Huomaan että sulta puuttuu se joku tärkeä elä41918- 56869
- 79855