"Vuoden Äiti", Henna "Tauskin/Daltonin/Halliksen/vankikundin ex

Tekee pahaa.

Henna Peltonen ylistää itseään turhakkeiden SeiskaLivessä. Vaikka hänellä oli kauhea lapsuus, hän on taannut lapsilleen hyvän lapsuuden. WHAT???
Voiko kamalampaa lapsuutta olla mitä näillä muksuilla on, ensin se tytär elää lähes pelkästään isänsä kanssa vuosikaudet kun äiti ei pysty ottamaan omasta lapsestaan vastuuta, sitten nämä kuvottavat mieskuviot jotka tekivät Hennasta naurunalaisen hyvin hyvin halvan naisen oloisen, Tauski, Daltoni, Keskinen, vankikundi, Hallis ja lukemattomat muut! Naimisissakin ollut jo muutamaan kertaan? Pyörittää pyllyä räkälöissä öisin ja pistää puolialastonkuvia johonkin Seiskaan itsestään. On ollut alastonkuvauksissa, tissikuvia löytyy pisin nettiä. Kielenkäyttöä ja megalapsellista kanatyhjäpääkäytöstä voi jokainen ihailla SuperMarjo nolous-sarjassa. Muija on pitkälti yli 30-vuotias, keski-ikää kohti käyvä parin lapsen äiti, joista toinen lapsi vasta 1-vee vauva. Ei voi enää syyttää pelkästään ikää näistä sekoiluista. Raha-asiat persiillään, ei paljoa mitään tuloja ja isot velat ulosotossa. Ei kunnollista koulutusta. Roikkuu vimmalla Seiskassa kun muut eivät ole tästä kehäraakista kiinnostuneita. Mielestäni jotain hyvin osuvaa myös näytti se tästä naisesta, vasta kun oli eronnut Taukista ja aivan pieni vauva, niin siinä oli pelkästään SINÄ aikana monta äijää, se vankilakundi ja Hjallis. Että semmoinen ihku äiti hän on, JEP! No joo, reppana tämä nainen on tiedän, mutta silti....

59

1566

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Parempi ku sossusta

      Jostainhan sitä on rahaa revittävä ja Seiska maksaa. Ja Hymy alastonkuvista.

    • rumakin vielä

      Sairaan tyrkky ämmä. Tommonen sitten selviytyy äitiydestäkö?...ei todellakaan. Olis otettu jo huostaan jos kyseessä olis mies mutta näähän bimbot saa sossutätien sympatiat lähes aina osakseen.

    • Henna parka

      Minulla kohoaa myötähäpeä jos katson Hennan Seiskablogia... miten aikuinen nainen jolla on lapsia, voi olla niin hölmö, nolo, tyrkky ja säälittävä.... sitä ei voine kieltää etteikö Hennan epätasapainoinen lapsuus näkyisi Hennassa. Näkyy ja valtavan hyvin näkyykin.

      • Liikemyyjä

        muija oli myyjänä liikkeessä jossa kävin välillä vuosia sitten, ainakin silloin ulkoisesti oli pirun ruma, sillä oli kasvot täynnä rokonarpia, ollut kai vaikea akne nuorena, vartalo anorektisen laiha, huono ryhti, hirvee ihan liian tumma meikkivoide, mustat silmänaluset, kasarirytkyt päällä, kasarijuurikasvu hiuksissa, epäsiistin näköinen nainen kaikenkaikkiaan.


      • Siwan kassa
        Liikemyyjä kirjoitti:

        muija oli myyjänä liikkeessä jossa kävin välillä vuosia sitten, ainakin silloin ulkoisesti oli pirun ruma, sillä oli kasvot täynnä rokonarpia, ollut kai vaikea akne nuorena, vartalo anorektisen laiha, huono ryhti, hirvee ihan liian tumma meikkivoide, mustat silmänaluset, kasarirytkyt päällä, kasarijuurikasvu hiuksissa, epäsiistin näköinen nainen kaikenkaikkiaan.

        On se sitten tehny oikeeta työtäkin vähän aikaa ainakin. (lomantuurausta?)


      • Voivaikeetavoi
        Liikemyyjä kirjoitti:

        muija oli myyjänä liikkeessä jossa kävin välillä vuosia sitten, ainakin silloin ulkoisesti oli pirun ruma, sillä oli kasvot täynnä rokonarpia, ollut kai vaikea akne nuorena, vartalo anorektisen laiha, huono ryhti, hirvee ihan liian tumma meikkivoide, mustat silmänaluset, kasarirytkyt päällä, kasarijuurikasvu hiuksissa, epäsiistin näköinen nainen kaikenkaikkiaan.

        Mutta nyt on jäähallin takariville saakka näkyvä ylisuuri ylivalkaistu hammaskalusto ja tekotissit, jotka lehti maksoi. Ihanaa, tavoittelemisen aiheen veroista elämää, oikea esimerkki nuorille tyttösille. Liimautui yhteen Peltoseen, jota ei tunneta laulajana vaan jostain muusta. Peltosen siivellä edelleen julkisuudessa. Omin avuin ei pärjää edes tyrkyttämällä.
        Kaunis? NOT!


    • huh mikä äiti

      Kaiken lisäksi myös väkivaltainen,pahoinpitelytuomioita löytyy..

    • äidin malli

      No tytär kirjoittaa sit kymmenen vuoden päästä onnettomasta lapsuudestaan...

    • Pehmopornoa

      Oliko sillä myös väkivaltatuomiota?
      Kaikkea muuta mahdollista sillä on.
      Ei prkl sen seiskajutut on ihan törkeen noloja, pelkkiä lähikuvia per.s-stä ja tis-seistä ei mitään muuta. Kehtaa puhua tanssista kun on pelkkää naurettavaa pers keikutusta ja tissihytkytystä

    • Go go

      Uskomaton itsensä kuvaaja, edestä takaa ja sivusta ym.. Säälittää tosiaankin
      Hänen lapset. Millähän hän meinaa tienata leipänsä kymmenen vuoden
      Kuluttua . Keikka kerran viikossa ei suo kovinkaan suuria tuloja, varsinkaan
      Kun hän ei ole mikään ammattitansdija, vaan keskinkertainen yökerhokeikuttelija.
      Poikaa varmaan ja tyttöjäkin hävettää kun alkavat seurata äitinsä päivityksiä.
      Voi hyvä luoja........

    • Sadistissta

      tuossa joskus...:

      Helmikuun Hymystä selviää, että myös Henna on hankkinut kyseenalaista kunniaa toiminnallaan. Asiaa on myös käsitelty oikeudessa. Hymy löysi väkivaltatuomion, jossa Hennalle langetettiin ankarat sakot pahoinpitelystä. Osaksi se oli tapahtunut potkimalla. Henna joutui maksamaan sakkojen lisäksi todistelu-, asianajo, vahingon- ja kipukorvauksia uhrille.
      Helmikuun Hymystä selviää tapauksen tarkemmat ja rajut taustat. Uhrin kertoman mukaan hänet oli muun muassa pakotettu polvilleen anomaan armoa.

      • Tauskin Henna

        Hennan tulot vuodessa olivat viimeksi jotain 7000 euroa ja ulosotossa iso määrä lisäksi. Ei näköjään "huikeella määrällä keikkoja" tienata yhtään.


      • Sossusossusossu
        Tauskin Henna kirjoitti:

        Hennan tulot vuodessa olivat viimeksi jotain 7000 euroa ja ulosotossa iso määrä lisäksi. Ei näköjään "huikeella määrällä keikkoja" tienata yhtään.

        No, mut se sossusta vedetty osuus...... kaikki käy !


    • Hyi saamari
    • Huh hih

      Alemman tason yökerhotanssija, tai luulee olevansa.

    • No huh huh ja hih

      Juu naurattaa ja huvittaa sen päivitykset ! Miten aikuinen nainen voi alentua
      Tollaiseen itsensä kuvaamiseen ja itsensä hehkuttamiseen. Mikähän Äiti
      Teresa hän kuvittelee olevansa. Tunnen myötähäpeää !!!!!!!

    • Pahempaa ku uskoinka

      No voi helvetti tuota videota. Kiva lasten katsoa joskus äitinsä pornofilmiä.

    • :DDDDD

      Ja keikkarintamalla on "hirveän kiireistä". Niin varmaan, näkyy keikkakalenterissa olevan huimat seitsemän keikkaa myytynä seuraavalle..... PUOLELLE VUODELLE! :D Kiire olisi jos nämä keikat olisi myyty seuraavalle VIIKOLLE.

    • Halpa

      Halpa ja halvan näköinen naikkonen. Kovat on luulot itsestään ! Juu ja lapsiraukat !

    • Palkkiot

      Täytyy olla hurjat keikkataksat kun noilla määrillä reissataan ja elätetään lapset !

    • Kohtuus

      Eihän Hennan jutuille voi kuin nauraa, niin on jutut ja kuvat höpö höpöä !
      Kaikkien juttuja se seiska julkaiseekaan, ketä oikeesti kiinnostaa katsoa
      Kun hän kuvaa itseään päivittäin ja naikkosessa ei ole mitään erikoista
      Katsottavaa. Harmi, että on lapsia saanut , säälittää sen jälkikasvu - oikeesti
      Kun ne kasvaa - voipi olla että äiti vähän nolottaa. Menis vaikka siivoomaan
      Kunnon hommiin, ettei yhteiskunnan tarvitsisi tollaista narsistia elättää.

    • Pluplks

      Ei muuta, kuin housut pois ja räkälöihin riittää keikkaa. Kuka menee vähissä vaatteissa ketkuttelevia tyttöjä ja kahden lapsen äitiä katsomaan? Pillu paljaaksi ja keikkaa riittää.

    • lode1

      Heh-kattelin ton filmin sillä silmällä että kuvittelin Hjalliksen tuunaamassa ton näköstä luuviulua. Siitä sais huikeen pornofilmin. Taattu menestys!!!!!!!!

    • Näin jostain luin?
    • Outo kuvio

      Miks Henna valehteli olevansa yksin lastensa kanssa Usa lomalla vuoden lopulla? Sen ex-ukkelin facessa on kuvia tosta niiden tyttärestä, kun ovat Usassa ja huvipuistossa ja muuta, täysin samoina päivinä mitä Henna muka oli yksin lasten kanssa Usassa. Totuus siis lienee tämä, Henna on peeaukinen, ei ole rahaa Usan matkaan, exä maksoi Hennankin ja varmaan sen Jakenkin matkan sinne. Ja tuli itse mukaan.
      Kuka muuten sitä juuri 1v Jakea hoitaa kun Henna juoksee pubijutuissaan tanssaamassa öisin? Ei ole ainakaan Tauskin äiti ja isä ja kaikki he asuvat Turun suunnalla, ei Tampereella jossa Henna asuu. Henna ei myöskään ole missään väleissä oman sukunsa kanssa. Hoitaako se eksä joka tyttären isä, myös tota Jakea...?

      • blaablaa...

        Muutenkin se muija postailee facessa jokaisen siitä kirjotetun artikkelin jatkuvasti kuvia itsestään. Ei oo itserakkaudella kyllä mitään rajaa, kivahan se on, että tykkää itsestään mutta... toiset ne ei kai aikuistu ikinä ja silti pitää muksujakin siihen hommata... varsinainen kypsä kasvattaja :/


    • Hämärää

      No niin sehän oli tiedossa ettei sillä yksin ollut varaa matkustaa. Kummallista
      touhua, ilmiselvästi hyväksikäyttää tyttärensä isää maksuhommissa ym.
      Esittää olevansa menestynyt ym. mutta todellisuudessa on pennitön
      yhden lapsen yksinhuoltaja, sillä tämä kiinalainen ex hoitaa tyttären hoidon
      sekä kulut. Näkijän sen jo siinä Marjosta kertovassa ohjelmassa, ettei Hennalla
      ollut kovinkaan läheiset välit tyttäreensä. Heilasteli Tauskin kanssa ja tytär asui
      Tampereella. Ällöttää miten se esittää Suomen parasta äitiä, tanssijaa ym. ,
      mutta totuus on aivan toinen. Kehtaakin valehdella niin suoraan - hämärä
      tyyppi .......

    • Isänsä tyttö

      Onpa isänsä näkönen tyttö tuo Jessica. Onkohan siinä mitään Hennasta?

    • Mansettaa

      Hurja näytelmä päällä kokoajan !!!!!!!!! Uskooko itse valheisiin ja siihen mitä esittää,
      kyllä T äällä Tampereella aika hyvin tiedetään mikä totuus hänestä on.

    • Häh

      Hämärä tyyppi !!!!!! Esittää jotain muuta kuin on !!!

      • fiksu veto

        Tästä mutsista lapset isona saa olla superylpeitä :)))


    • Tms

      No just , minkähän takia valehtelee ? Imago tms ?

    • g o

      Taas jonkun kateellisen rutkutusta koko ketju,mitä se Henna on sulta vienyt?

      • PHYI!!

        Miten niin vienyt? Ei kai kenenkään tartte keneltäkään viedä mitään, mutta tollanen akka ei sovi äidiksi koska ei pysty antamaan tasapainoista ja turvallista elämää lapsilleen.

        Könyää milloin missäkin kapakoissa puolialastomana ympäri maata, missäs lapsoset silloin on? Petikaverit vaihtuu tiuhaan, missäs lapsoset sillon taas on? On millon kenenkin salarakas yms, mites lapsosten psyyke siihen reagoi?

        Totuushan on ettei akka välitä kersoistaan pas-kaakaan, omat tissit ja per-seen keikutus on se sen elämän sisältö. Joo, ja EI TODELLAKAAN OLE MULTA POIS MILLIÄKÄÄN ton akan ketkutukset, vaan OMILTA LAPSILTAAN SE ON POIS! Epävakaa muija kaikinpuolin.


      • jotain niin noloa

        Kyllä ottaa niin maan perkeleesti aivoon kun aina pitää vetää tuo helvetin kateuskortti aina kun ihmiset vain ilmaisevat mielipiteensä. Hennassa ei ole mitään kadehdittavaa, hän on ikäistään vanhemman näköinen ryppynaama jolla on maailman noloin duuni ja tuhansia euroja ulosotossa. Lisäksi on huono äiti lapsilleen. Ei välitä heistä tippaakaan. Jessica tytär oli isällään ensimmäiset vuotensa. Jake syntyi keskelle mediakohua kun Henna oli eroamassa Tauskista. Henna strippaa baareissa ja yökerhoissa myöhään yöhön, missä hänen lapsensa ovat sillä välin hoidossa? Leikkii varakkaampaa kuin mitä on. Ihan persauki oleva naikkonen jolla on todella kyseenalainen maine. Lapset joutuvat kasvettuaan häpeämään äitinsä noloja julkisuus tempauksia. Säälittää ne lapset!!


    • höh höh

      Seksitanssija eikä mitään muuta ja siinäkin keskinkertainen.
      Ei osaa muuta kuin kuvata itseään. Vanha nainen josta
      aika mennyt ohi, eikä itse ymmärrä sitä. Totoos hänestä
      on aivan toinen mitä antaa ymmärtää.

    • HIRRRRRVEEN KADE

      Ruma kuin mikä, nyt kovasti yrittää treenata vartaloaan, oma vartensahan on enemmänkin löysä ja pers täysin latta, tissejä ei yhtään. Naama kuin petolinnun peepää, kammottava nenä, hirveä suu, iho aivan reikäinen ja täynnä aknearpia (juu olen nähnyt ihan luonnossa ja iho on puistattavan näköinen, on ilmeisesti aina kuviin retusoitu ja kilo pakkelia päälle). Silmänaluset ryppyiset ja pikimustat. Ei rahaa, ei ammattia, vain luuserisekopäämiehiä, asuu vuokralla pikku kämpässä, ei oikeita töitä, vain juorulehti on hänestä kiinnostunut, ikääkin alkaa olla. Vaatteet kuin suoraan ysärikirpputorilta.

    • Rimanalitusta!

      Ihan kamailia juttuja! Tunnen Hennan ja todellakin ON huolehtivainen äiti, ei käytä alkoholia, ei tupakoi, ei hillu baareisa ja rakastaa lapsiaan yli kaiken. Mitä kumman vikaa siinä voi olla?

      Ulkonäköjutu jätän omaan arvoonsa, niiden kirjoittelu kertoo eniten kirjoittajastaan. Sellainen on alle kaiken arvostelun. Mutta tuohon äitiysjuttuun oli pakko kommentoida.

      • säälin lapsia

        Tottakai Henna esittää tutuilleen hyvää äitiä mutta totuus on ihan jotain muuta. Hyvä äiti ei toimisi niin kuin Henna toimii.


    • no just

      Jos kerran mielestäsi on niin upea äiti, niin miksi vanhempi tytär on lähes
      koko lapsuuden ollut isänsä hoidettavana. ISÄ on myös kustantanut kaikki menot
      tyttärestä, kun äiti keikuttelee milloin missäkin ja avioituu välillä alkoholisti-
      laulajan kanssa. Sinäkin aikana tyttären isä huolehti lapsesta, että silleen
      on aivan normaali lapsista huolehtiva äiti.

      • vnifvbivd

        Niin kuin monet isät...


    • että juu

      Lämmin äiti, erotiikkatanssija ym lähes alastonkuvia itsestään otattava
      ja ottava äiti. Mukava poikaystävä historia ja muukin historia.
      Että juu aivan normaali pullantuoksuinen äitsykkä, tosi istä hoitaa
      ainakin tytärtä.

    • HYI!!!

      Justiinsa, miksi sitten minä olen kuullut (ja vaikka Tauski on aivan hirviö, niin hänkin on paljastanut että tytär on asunut aina isänsä luona, Henna ei kyennyt pitämään lapsesta huolta, ainakaan silloin kun likka oli pieni) ettei tytär pahemmin äitinsä kanssa ole ollut. Paitsi nyt! Ja kun Tauskille ei voi sysätä sitä 1-v vauvaa niin pakkohan sentään Hennan on vauva hoitaa, vaikka paljon taitaa vauvakin olla hoidossa muilla. Viitsiikö tosiaan se Hennan tyttären isä hoitaa myös jotain Tauskin lasta??? Ja hyvä äiti ei todellakaan esiinnyt törkeissä pehmopornoilukuvissa juorulehtien sivuilla silloin kun tytär on 4-5 vuotias!

      • Hyvin vastuuntuntoin

        Pään kunnosta kertonee sekin, Henna syöksyi naimisiin sekopää Taukin kanssa ja sitten jo erottiin ennenkuin oli lapsi syntynyt, sitten taas kun lapsi syntyi, alkoi vehtaaminen jonkun vankilakundin kanssa. Sen jälkeen olikin jo vuorossa Hjallis 60-vee. Ja siis nämäkin vehtaamiset tapahtuivat silloin,kun Tauskin kanssa tehty vauva oli vasta kuukausia vanha. Oi aivan IHANA ÄITI.


    • Hyh Hyh

      Tekopyhä erotiikkatanssija ! Joka ei todellakaan ole itse lapsiaan hoitanut, ja
      Tämä tieto on faktaa. Tytön on hoitanut lapsen isä !

    • Suttura 8

      Ehtiikö tämä suttura tehdä muuta päivisin kuin kuvata itseään .
      Uudet reippaat ja raikkaat hiihtolomakuvat juuri ilmestyneet.

    • superlehmä

      siinä super marjo sarjassa, esitti olevansa hyvä äiti ym, mutta kyllä siitä jaksosta josa lapsi oli niin huomas ettei lapsen kanssa ole kovin lämpimät välit ?

    • Hennahan ON upea

      Suomessa ollaan aina mustamaalaamassa seksikkäitä naisia , kateuttako vai mitä?

      Kaikki tekevät nuorena virheitä parisuhteissa ja moni sortuu nuorena tyttönä renttuhin, ikävää mutta ei se sen kummempaa ole..Täytyykö ihminen mustamaalata loppuiäkseen? Henna on varmasti hyvä, huolehtiva ja rakastava äiti, eikö se ole tärkeintä? Paljon on mm juoppoja sossupummiäitejä tässäkin maassa...

      Jos on kroppaa ja näköä jolla itsensä elättää ja työllistää (ja pari muuta itsensä lisäksi) niin mitä pahaa siinä on? Seksikkäille julkkiksille sattuu olemaan kysyntää eikä trendi näyttäisi olevan muuttumassa. Fiksu nappaa rahat pois kuleksimasta, eipähän tartte vaikka siivoamaan lähteä... Hyvä Henna, tao kun rauta on kuumaa!!!

    • Ajatelkaa nyt

      Mutta kun Henna ei ole seksikäs ja kaunis toisin kuin esim. Sara Sieppi josta ihmiset pitävät kovasti toim.huom! Henna on nolon ihmisen maineessa eikä hän noilla mauttomilla puoli-alaston kuvillaan suosiota niitä eikä tuo hyvää mainosta perheelleen. Eikö hän yhtään ajattele lapsiaan että miltä heistä mahtaa tuntua myöhemmin kasvaessaan kun äiti paljastelee julkisuudessa ja on kaikenlaisia miessotkuja? MInusta hänen merittinsä ei ole hääppöiset ja siinä SuperMarjo ja tytöt-ohjelmassa tuli varsin selväksi millainen pinnallinen, ilkeä, pahansuopa, paskanjauhaja kana-aivo hän on.

      • sanonpahan vaan

        Minunkin mielestäni Hennan käytös on ala-arvoista eikä hän ole kaunis ei ulkoisesti eikä sisäisesti. Kroppa on hyvä mutta naama ei.


    • asdasdasdasd

      Tää Henna on ihan hirvee tyyppi!! Tosi ylimielinen ja ilkeä, eikä se oo minkään näkönen kasvoistaan. Katoin supermarjoo sillon kun Henna oli siinä, voi tsiisus mitä käytöstä häneltä! Ihan hirvee diiva ja komenteli muita koko ajan. Kuvittelee olevansa muita parempi.

    • Tuksu2

      Super-Marjossa todellakin näki akan todellisen luonteen, tyhmä kuin saapas, siis niin idiootti että jopa Martina on välkympi (ja se on jo paljon se), veemäinen kaikille, laiska ja saamaton, haukkui kaikkia selän takana, narisi joka asiasta, todella negatiivinen tyypillinen suomalainen luonne, kiroili taukoamatta.... aivan kuin olisi katsonut jotain pissistä jonka ikä 15 vuotta. Mutta kun akka oli jo tuolloin noin 30 ja lapsia.

      Meinasin oksentaa kun näin Seiskalivessään jotain kuvia joita sinne oli pistänyt, kuvia joissa nännit näkyvät läpi, ne kamalat epämuodostuneet halpasilarit ja nännit esillä, oi miten mautonta ja noloa, ei voi muuta sanoa.

      Henna on uusi Tuksu Kakkonen.

    • YKS vaa

      Mä sain kanssa kyllä hirveen ylimielisen kuvan tosta Hennasta siinä super-Marjo ohjelmassa. Muutenkin ihmetyttää, miten se kerkiää postailla seiskan sivuilla vähän väliä, kun on pieni lapsi kotona??? Ja muutenki, ei tulis heti mieleen äitinä näytellä nännejä netissä..taitaa tosiaan mennä julkkiselämä lapsen edelle...laps parka. Mut pisteet siitä, ettei dokaa vaan kuntoilee.

    • Hörhö

      Tosi hörhö nainen, eipä voi muuta sanoa .

    • Ym. Ym

      Keski- ikäinen vähän kulahtanut naikkonen, hämärä menneisyys - kyseenalaiset
      Ex miehet , taloudellinen tilanne, ammattitaito tanssijana, keikkojen määrä,
      Ansiot ym ym ym ..........

    • Anonyymi

      Minusta Henna on kaunis ja on aina ollut.

      • Anonyymi

        Miksi vanhoja aloituksia ?


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nyt se on selvitetty: Sanna Marinin hallitus lisäsi menoja 41 miljardilla

      ”vasemmistohallitus oli katastrofaalisen huono”, sanoo kokoomus. Sanna Marinin (sd.) hallituksen tekemät menolisäykset
      Maailman menoa
      194
      14201
    2. Purra sössi kaiken 2 vuodessa, itkee nyt Marinin perään

      Nyt on taas sama vanha itkuvirsi, kun ei omat taidot riittänee. Kaikki on taas muiden syytä. No miten sen "Tunnin juna"
      Maailman menoa
      157
      11592
    3. Ikuiset kaipaajat

      Miksette vaan mene sen kaipauksen kohteen luokse ja puhu sille suoraan? Mitä järkeä on kaipailla jotain puolituttua vuo
      Ikävä
      174
      6474
    4. Eli persujen rääkyminen Marinin hallituksen velanotosta oli sitä itseään

      "Valtiovarainministeriön mukaan Marinin hallitus lisäsi valtion pysyviä menoja 3 miljardia eikä 11 miljardia euroa." El
      Maailman menoa
      39
      5900
    5. Orpon hallitus runnoi Tunnin junan ilman tarvetta

      Näinkö valtiontaloutta hoidetaan? Siis asiantuntijoidenkin aikoja sitten kannattamattomaksi laskema Tunnin juna tehdään
      Maailman menoa
      62
      4811
    6. MTV3 - Auerin poika todistaa videolla, miten Anneli pahoinpiteli lapsia!

      Kello 10.04 – Ainakin kerran viikossa se löi. Löi muitakin sisaruksia, mutta ei isosiskoa. Nuorinta siskoa en ole nähny
      Henkirikokset
      8
      4605
    7. Orpon hallitus paskoi kaikki hommat

      ja "yllätäen" ilmestyi raportti Marinin hallituksen tuhlailusta, raportti tuli kuin TILAUKSESTA.
      Maailman menoa
      18
      3884
    8. Riikka ottaa miljardi euroa EU:n yhteisvelkaa Suomelle

      Niin kääntyi irvipersun takki taas, vaikka vaalilupauksissa oli ettei yhteisvelkaa Suomi enää koskaan ota. No nyt otti m
      Maailman menoa
      89
      3569
    9. Lindtman ylivoimainen suosikki pääministeriksi

      Lindtmania kannattaa pääministeriksi peräti 50 prosenttia useampi kuin toiseksi suosituinta Kaikkosta. https://www.ilta
      Maailman menoa
      79
      3539
    10. En tiedä ymmärrätkö

      Kuinka paljon merkitset mulle. Näet minut minuna etkä silti käännä selkääsi. Tökit jatkuvasti kepillä jäätä ja menit ehk
      Ikävä
      10
      3151
    Aihe