Otto oikeus

Otto-oikeutta käytti Esko Johtaja,
kun hän pakolaista pyysi hommata
Otto oikeutta pakolainen haluaa
Otto automaatti rahan lahjoittaa.
193
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Saako Tuikku otto-oikeuden ottaa pakolaisia? Saako Hyvä Pastori otto-oikeuden ottaa pakolaisia Tuikusta perhekotikuntoutukseen välillä, saako Hyvä Pastori siitä kelpo korvaukset?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Otto ja pano kirjoitti:

Otto-oikeutta käytti Esko Johtaja,
kun hän pakolaista pyysi hommata
Otto oikeutta pakolainen haluaa
Otto automaatti rahan lahjoittaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu