Ukrainan tilanne Virossa on vain ajan kysymys. Kateelliset voroloiset tollot esimerkiksi rukoilevat Suomen tuhoa suu vaahdossa. Tyhmää sakkia koko Viron typerä kansa.
Ajan kysymys
2
105
Vastaukset
- Järkeäja konsensusta
Minusta taas tuntuu, että Viron kansa on hyvinkin vakaasti eteenpäin menossa yhtenä sopuisimmista EU:ssa. Heillä on tuoretta kokemusta ongelmista lähihistoriassaan.
Tosin aika vahvaa poliittista keskustelua on ollut ja seuraavat vaalit sitten taas heijastavat tilannetta.
Tosin myönnän, että yhteyteni muutamiin poliittisiin ryhmiin mm. venäläisiin ovat olemattomat. - viemärinavasuspumppu
tyhmät ne ovat...
Viron sosialistinen neuvosto tasavalta oli saanut NL hajoamisen jälkeen perinnöksi valtavan teollisuuden, tehtaat , mahtavan sähkövoimalat kutomotehtaat, rautatieverkosto, satamat, valtavan iso laivasto jne jne...
Miten nämä virotollot käytti sen?
Ne vaan yksinkertaisesti ryösti kaikki, ne vaan ravanneet irti kaikki kuparit ja messingit ja vieneet ne romikseen, aivan samalla tavalla kuin tekevät nykyään ukrainalaiset.
Nyt virolaiset toteutuvat unelmaansa ne ovat Suomessa seisomassa leipäjonoissa ja pummimassa raha sossusta..
Kiva homma edistystä virolaisittain!
Siihen on vielä lisättävä että verenimijä Stalin wikipedian mukaan pakkosiirsi 10 000...30 000 virolaisia kotimaasta Siperiaan, mutta, samalla Virossa ovat hiljaa että Komsomolin organisaattori ja kova uskollinen kommunisti Andrus Ansipp potkasi pois maasta yli 300 000 virolaisia!
Niistä yli 100 000 piileskelevät nälänhädästä Suomessa.
Siihen suuntaan, arvoisat lukijat, Viron kehitys on mennyt...
Nyt odotellaan kapitalistisentyön sankareita Ukrainasta!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Korjaa toki jos...
Koet että ymmärsin sinut kuitenkin aivan väärin. Jännittäminen on täyttä puppua kun et muitakaan miehiä näköjään jännitä242465- 911004
- 58871
- 66845
olet kaiken rakkauden arvoinen
Olisinpa kertonut kuinka rakastuin sinuun. Kuinka hyvältä tunnuit siinä lähelläni, kunpa en olisi väistänyt vastapäätyy26827Ellen Jokikunnas paljasti somessa ison perheuutisen - Ralph-poika elämänmuutoksen edessä!
Ellen Jokikunnas ja Jari Rask sekä Ralph-poika ovat uuden edessä. Tsemppiä koko perheelle ja erityisesti Ralphille! Lu6797Olisi kiva
Tietää, mitä oikein ajattelet minusta tai meistä? Mitä meidän välillä on? Salattua tykkäämistä, halua, himoa? Onhan tämä37790Mikä koirarotu muistuttaa kaivattuasi eniten?
Koirien piirteet muistuttavat usein ihmisten ja omistajiensa piirteitä.63762Oot mun koko maailma
Ei ole koskaan ollut ketään, joka olisi niin täydellinen minulle kuin sinä mies ❤️ Ikävöin sua🥹75684Nainen, jos kuuntelet ja tottelet, niin sinulle on hyvä osa
Ominpäin toimiessasi olet jo nähnyt mihin se on johtanut. Olen jo edeltä sen sinulle kertonut ja näen sen asian ja totuu131678