Ruduksen ammattilainen puikoissa.

3+11

Oli taas tänään oikein ammattilaisrekkakuski liikenteessä pyhällössä.
Tämä ammattiautoilija valkokeltaisella ruduksen mainoksin väritetyllä sora-autollaan peräkärry perässä päätti ohittaa minut hiukan erikoisessa paikassa.
Ammattimies lähti ohitukseen 60km/h nopeusrajoitusalueella kun ajoin navigaattorin mukaan tasan 60km/h. Molempiin suuntiin oli keltainen viiva ja tien laidassa koulu jonka takia nopeus on rajoitettu 60km/h. Lisäksi edessä oli mutka joten ohitus tehtiin täysin luottaen siihen että ei sieltä ketään eilenkään tullut.

Tolla meiningillä kuski tappaa vielä jonkun. Toivon että kuolee vaikka syöpään ennen kun kerkeää tappaa jonkun muun.

14

880

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Jakari#7492946

      Tämä on taas näitä "Toi todella tapahtui" Älä jauha sontaa! :-D

    • Tadus Ruppaa

      Eipä ihme.

      Kehä kolmosella kaahasi tänään tiistai-illalla ruduksen väreissä oleva "kura-auto" siis betonia kuljettava kuorma-auto aivan omia liikennesääntöjä soveltaen.

      Ainoastaan hyvä onni ja muiden tiellä liikkujien joustavuus pelasti saksalasivalmisteisen betoniauton kuljettajineen joutumasta liikenneonnettomuuteen. Onni oli siis mukana Ruduksen kuljetuksissa.

      Ei varmaankaan nopeusrajoitukset ja liikennesäännöt koske kyseisissä väreissä olevia autoja..

      On varmaan aika tiukka aikataulu autoilla, kun ajotyyli on kuin itsemurhalentäjillä.
      Missähän on vika? Ajojärjestelyssä vai kuljettajissa vai jossain muussa tekijässä?

      Ei kiitos enää Ruduksen tuotteita meille.

      Kertokaa kuitenkin joka tietää mistä moinen liikenne käyttäytyminen on peräisin . Kiitos.

      • Rudux#827

        Joopa joo.... :-D Syö lääkkeesi ensin!


    • Tarinoita tarinoita

      Vi(t)un provo

      • Lisää valvontaa

        Pitäähän näiden "ammattimiesten" saada leivän päälle muutakin kuin ylähuuli.

        Urakkapalkkaus velvoittaa:Mitä enemmän soraa ja kuraa toimitetaan tilaajille sitä selvemmin se näkyy tilipussissa !

        Ei siinä haittaa mitään jos lahtaa muutaman sivullisen että tavoitteeseen päästään !


    • Ammattimies1

      Mistä tiedät että oli ammattimies?

    • Kortti pois ja heti

      Ite oot kuitenkin keksiny koko navigaattorin tähän tarinaan ja todellisuudessa ajanu 30km/h ja nyt sua ärsyttää kun rekatkin tuli ohi.

    • Sepeliä

      mitäs ajelet seitsemääkymppiä kahdeksankympin rajoitusalueella, sotket ensin jarruvaloja kun yrittää päästä suoralla ohi, rinnalla se nopeus pitääkin nostaa hiukan yli yhdeksänkympin ja katsoa että voiko soitella miliiseille että täällä menee kuormuri jossa ei toimi rajoitin. Kaikki ei täällä tienpäällä ole huvikseen, mutta sinä voisit siirtyä jalankulkijaksi, siinä näkee maisemat paremmin.

      Ja mitä ohituspaikkaan tulee, menen siinä sitten ohi missä pääsen, kun ei suorilla voi päästää. Ettei vain se pieni kinneri likastu ja tule pölyä raitisilmasuodattimeen.

      Keskity muihinkin tienkäyttäjiin, etkä vain siihen hienoon halpis-naviisi, kotteroosi ja omaan ylivoimaisuuteesi tiellä. Tuolla käytökselläsi olet ansainnut jokaisen negatiivisen vastareaktion.

      • Taidat olla ammattilaine

        Kirjoituksesi osoittaa miten henkisesti sopimatonta porukkaa istuu raskaankaluston ratin takana. Vain oma eteneminen on tärkeintä. Jos suorall ei pääse ohi niin sitten vaikka mutkassa muiden henki ja terveys vaarantaen. Ja tämä vain muutaman sekunkin tähden. Ja sitten vielä kehtaat syyttää toista kirjoittajaa ylivoimaisuudestaan. Kirjoituksesi ja asenteestasi johtuen olet ansainnut kaiken kuran niskaasi!


    • Perästä kuuluu

      Olisi hyvä saada tarkka paikka ja kellonaika tämmöisistä tapauksista, niin on mahdollista löytää kuljettaja hyvinkin nopeasti. Sen jälkeen on mahdollista ryhtyä toimenpiteisiin.

    • Paripyörä

      Suoralla pääsisi ohitte jos päästettäisiin, ja tuollainen kiusanteko liikenteessä kertoo omasta henkisestä kypsyydestä kaiken. Potkiko isä päähän pienenä ja muija huutaa kotona kun et saa mitään aikaiseksi? Ainoa missä voi enää päteä on liikenne ja sielläkin niin kauan kun ei tarvitse autosta ulos tulla....

      Ja lopulta se kura lentää sieltä paripyöristä todella mukavasti kun sen osaa.

      Paikkaa ja aikaa odotellessa 'toimenpiteitä' varten.

    • Lervo rulettaa

      Kyllä kun olis ollut Lervo puikoissa niin olis pikkukinnerit saaneet tuta ja kunnolla! On se niin hävytönkin ajukonna!

      • MAUJO

        LERVO OHITTI TÄNÄÄN SARKOLAN MÄESSÄ AUTOLETKAA VASTAAN TULEVIEN KAISTAA YLÄMÄKEEN VAANON VÄREISSÄ OLEVALLA NIITTIHYTILLÄ JA OTTI KOSSUPULLOSTA HUIKKAA SAMALLA JA MYLVI LA:HAN


      • KAUNOO
        MAUJO kirjoitti:

        LERVO OHITTI TÄNÄÄN SARKOLAN MÄESSÄ AUTOLETKAA VASTAAN TULEVIEN KAISTAA YLÄMÄKEEN VAANON VÄREISSÄ OLEVALLA NIITTIHYTILLÄ JA OTTI KOSSUPULLOSTA HUIKKAA SAMALLA JA MYLVI LA:HAN

        JA LERVO VITUT VEISAA PIKKU KINNEREISTÄ


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kumpi vetoaa enemmän sinuun

      Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?
      Ikävä
      92
      1846
    2. Ei se mene ohi ajan kanssa

      Näin se vaan on.
      Ikävä
      85
      1292
    3. Tavoitteeni onkin ärsyttää

      Sua niin turhaudut ja unohdat koko homman
      Ikävä
      110
      1133
    4. Tunnistebiisi

      Laita joku tunnistebiisi, niin tiedän ett oot täällä ja kaipaat ehkä mua
      Ikävä
      76
      1017
    5. Taidat tykätä linnuista paljon

      Mikä on sun lemppari ☺️😉🥹🦢🐦‍⬛🦉🦜🦚
      Ikävä
      111
      952
    6. Okei nyt mä ymmärrän

      Olet siis noin rakastunut, se selittää. Onneksesi tunne on molemminpuolinen 😘
      Ikävä
      57
      853
    7. Ei sun tarvi jännittää enää

      en yritä enää mitään. Tiedän että olin mauton ja sössin kaiken.
      Ikävä
      36
      772
    8. Miks käyttäydyt noin?

      Välttelet kaikkia kohtaamisia...
      Ikävä
      47
      771
    9. Olen huolissani

      Että joku päivä ihastut/rakastut siskooni. Ja itseasiassa haluaisin, ettei hän olisi mitenkään sinun tyyppiäsi ja pitäis
      Ikävä
      48
      731
    10. Minkälainen ääni mulla on mies

      Sinun mielestä?
      Ikävä
      33
      693
    Aihe