Rinnan malliset tuttipullon kumit

Mistähän saisi noita rinnan mallisia rtuttipullon kumeja (ei siis niitä tavallisia, joita on joka kaupassa)? Siis sellaisia, jotka eivät olisi niin "helppoimuisia" kuin normaalisti myytävät kumit.
2262
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

niitä saa ihan hyvin varustetuista tavarataloista ja esim lastentarvikeliikeistä. minun mielestäni niitä ei välttämättä saa tavallisiin tuttipulloihin vaan pitää ostaa niihin kuuluva tuttipullokin. olikohan merkki jotain aventi tai jotain sinne päin..

Äänestä

kyllä pullosta syöminen on pullosta syömistä ja anna vauvan valita tuti, mikä sille passaa, imutekniikka on kuitnkin erilainen kuin rinnalta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Laura kirjoitti:

Mistähän saisi noita rinnan mallisia rtuttipullon kumeja (ei siis niitä tavallisia, joita on joka kaupassa)? Siis sellaisia, jotka eivät olisi niin "helppoimuisia" kuin normaalisti myytävät kumit.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu