Marsun henki rohisee

marsutus

Hei!
Alle kolmen ja puolen vuoden ikäisen tyttömarsuni henki rohiee. Eläinlääkärillä käytetty, mutta ei osattu sanoa mistä johtuu. Ääni kuuluu joko keuhkoista tai kurkusta. Viikon antibioottikuuri määrättiin, joka loppui muutama päivä sitten, mutta marsun kunto ei ole kohentunut lainkaan ja hengitys on edelleen vaivalloista. Mitä tässä tilanteessa kannattaisi tehdä?

3

152

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • minävaan

      Vie toiselle eläinlääkärille. Kyllä eläinlääkärin pitäisi kuulla mistä ääni tulee, kurkku ja keuhkot ihan eri kohdalla.

    • ..--

      Joko asia selvisi? Voi olla sydänvaivoja! Edellisellä marsullamme oli samaa, käytettiin sitten melkein 100km päässä OSAAVALLA eläinlääkärillä, pariinkin kertaan.
      Katsokaa aina kun marsun otatte että jostain suht läheltä löytyisi eksoottisiin eläimiin erikoistunut eläinlääkäri! Täälläkin päin (Satakunta) ei kovin moni noista tunnu tietävän sitten yhtään.

    • vis

      Ilmeisesti rohina on jatkunut pidempään? Toisella marsullani henki rohisee joskus, jos se on kylvetettäessä saanut vettä sieraimiinsa, mutta se menee ohitse n. vuorokaudessa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ikävöin sinua kokoyön!

      En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun
      Ikävä
      61
      4428
    2. KALAJOEN UIMAVALVONTA

      https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar
      Kalajoki
      152
      3291
    3. Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?

      Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?
      Kalajoki
      55
      2560
    4. Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin

      Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo
      Tunteet
      49
      2554
    5. Hukkuneet pojat kalajoella pakolaisia?

      Eivät osanneet suomea nimittäin.
      Maailman menoa
      110
      2285
    6. Älä mahdollisesti ota itseesi

      En voinut tietää. Sitäpaitsi.. niin
      Ikävä
      24
      1893
    7. Joku hukkui Hyrynsalmella?

      Oliko mökkiläinen taas?
      Hyrynsalmi
      24
      1691
    8. Ota nainen yhteyttä ja tee Tikusta asiaa?

      Niin sitten minä teen Takusta asiaa.
      Ikävä
      30
      1626
    9. Mitä sinä mietit

      Mies?
      Ikävä
      169
      1540
    10. Metsästysmökki

      Metsästyskortti saapui. Lisäksi metsästysmökki varata!
      Kuhmo
      36
      1275
    Aihe