Nimimerkki Zenmaster on onneton luuseri

9+19

taitaa olla joku käyttökoirafani, joka ei osaa mitään muuta kuin haukkua tiettyjen kennelien koiria. Taitaa olla mennyt tällä henkilöllä puurot ja vellin pääkopassa hieman sekaisin.

Mulla sattuu olemaan tosi terve koira kyseiseltä kasvattajalta, siis sekä hermorakenteeltaan että fyysisesti, joten Zenmaster on hyvä ja repii siitä ja lopettaa yleistämisen julkisella keskustelufoorumilla.

4

140

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • zenmaster

      no voi pikku ressu flick, kun sitä taas muka niin kiusataan :(. itse täällä haukut kaikkia ja et yhtään kestä kritiikkiä, kun sitä tulee omalle kohdalle.
      sinulle taas kaikki käyttikset ovat hermoheikkoja ja sähköpannoin kulutettuja, sekä piloille hakattuja koiria, joten elämä on kuin peili...se vastaa juuri niin, kuin itse toimit. hyvää päivän jatkoa flick.

      • ZEUS.

        Mikset mene suoraan kertomaan noita samoja asioita koirasi kasvattajalle? Eikö rohkeus riitä. Ihan täysin turhaa on niistä räksyttää täällä. Noinko ajattelit saada tuotettua parempaa koiramateriaalia ihan yleisesti? Täytyy kyllä ihmisen äo olla alle sata jos ei muuhun kykene. Soita kenneliin ja hauku omistaja pystyyn, jos olet sairaan koiran sieltä saanut. Tämän jälkeen voit ottaa yhteyttä Hesarin toimittajiin ja kertoa perusteluinen kuinka asianlaita oikeasti todellisuudessa on. Pitäähän tuollaiseen sairaiden koirien tehtailuun nyt jo puuttu isommallakin kädellä, mikäli se pitää paikkaansa.


    • SSMBWpaska

      "Mulla sattuu olemaan tosi terve koira kyseiseltä kasvattajalta, siis sekä hermorakenteeltaan että fyysisesti"Niin siis täähän on SAKSANPAIMENKOIRA palsta, ei sinun toivomuksien tai määräyksien palsta, katos, kun niillä sun ihannoimillas kasvattajilla kun on pari muutakin kasvattia.

      Olethan varmaan kuullut vanhoja kansan viisauksia, kuten "ei yks pääsky kesää tee" tai "poikkeus vahvistaa säännöt" tai "tyhjät tynnyrit eniten kolisee"!

      Ulkonäköön perustavat kasvattajat, vois kaikki viedä saunan taakse, minne niiden sairaat kasvatitkin useimmin päätyy.

      Ole onnellinen että sinulta on tuolta Karjaan tehtaalta tullut terve koira, minulla esim. ei ja monille muille on käynyt yhtä huonosti, joten flick on hyvä ja repii siitä ja lopettaa yleistämisen julkisella keskustelufoorumilla.

    • Juuri noin

      Kuin SSMBWpaska kirjoitti."ei yksi pääsky kesää tee" Oma entinen koirani ei ollut tuolta kyseisestä kennelistä,vaan toisesta täällä uein kirjoitetusta.omani oli terve ja hieno yksilö,siispä en ymmärtänyt täällä näitä kirjoituksia ja moitteita,kunnes tosiaan pikku hiljaa selvisi,että sain todella olla iloinen että tämä koira osui minulle.Useita jouduttiin lopettamaan jo hyvin nuorena moninaisten vikojen vuoksi,joten Flick älä ota niin hirveen henk.koht.noita asioita,sinulle osui terve ja upea koira,monet ovat taas joutuneet pettymään raskaimman kautta,hoitaessaan sairaita koiriaan,jopa joutuneet lopettamaan ne,myötätuntoni täysin heidän puolellaan.

    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kumpi vetoaa enemmän sinuun

      Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?
      Ikävä
      102
      2106
    2. Ei se mene ohi ajan kanssa

      Näin se vaan on.
      Ikävä
      99
      1527
    3. Taidat tykätä linnuista paljon

      Mikä on sun lemppari ☺️😉🥹🦢🐦‍⬛🦉🦜🦚
      Ikävä
      121
      1263
    4. Tunnistebiisi

      Laita joku tunnistebiisi, niin tiedän ett oot täällä ja kaipaat ehkä mua
      Ikävä
      77
      1232
    5. Tavoitteeni onkin ärsyttää

      Sua niin turhaudut ja unohdat koko homman
      Ikävä
      112
      1197
    6. Okei nyt mä ymmärrän

      Olet siis noin rakastunut, se selittää. Onneksesi tunne on molemminpuolinen 😘
      Ikävä
      57
      1024
    7. Miks käyttäydyt noin?

      Välttelet kaikkia kohtaamisia...
      Ikävä
      51
      997
    8. Olen huolissani

      Että joku päivä ihastut/rakastut siskooni. Ja itseasiassa haluaisin, ettei hän olisi mitenkään sinun tyyppiäsi ja pitäis
      Ikävä
      58
      976
    9. Ei sun tarvi jännittää enää

      en yritä enää mitään. Tiedän että olin mauton ja sössin kaiken.
      Ikävä
      36
      912
    10. Minkälainen ääni mulla on mies

      Sinun mielestä?
      Ikävä
      33
      794
    Aihe