IHANAA LUNTA EI OO!

Loistava lumeton aik

Onneksi, jäi taas yksimurheen kryyni pois, ettei tarvi olla poissa laturetkeltä eikä hiihtopäiviltä kun ei voi hiihtää... hih.. lapset kun tykkää koulunkäynnistä muttei pakkohiihdosta!
Nyt on hyvä asia ei tarvi "valehdella" olevansa sairaana, kun ei ole lunta, muutoinhan latutretki ym hiihtopäivät ovat meillä poissaoloja!

Tälläistä sais olla iana, ei tarvis kenenkään ostaa pakkosuksia ja luistimia, eikä pakkohiihtää umpihangessa.
Nyt voi keskittyä trekimpiinkin kouluaineisiin, kun hikipakkohiihto!!!! Aivan loistavaa... ei lunta ei pakkohiihtoa, tästä kaikki suomalaiset tykkää kun on lumeton talvi, me olemme kesäkansaa.

5

122

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kunnaninsinööri

      Kuntaasi suunnitellaan hiihtotunnelia.

      • sulle uusi harrastus

        Loistavaa!!!!!!!!!!!Sitä ootellessa lapseni ei ole enää koulussa...jää hiihtotunneli sitten sinun lapsillesi ...
        me voimme vaan katsella miten sun ja muut lapset pakkohiihtää... ja hiihtää.. vaikka keväällä ja kesällä...


      • Terkkarisi
        sulle uusi harrastus kirjoitti:

        Loistavaa!!!!!!!!!!!Sitä ootellessa lapseni ei ole enää koulussa...jää hiihtotunneli sitten sinun lapsillesi ...
        me voimme vaan katsella miten sun ja muut lapset pakkohiihtää... ja hiihtää.. vaikka keväällä ja kesällä...

        Onkos se sinun lapsesi se pullukka jolle piti suositella uusia ruokailutottumuksia ja liikuntas?


    • minäkin viulua

      Ei o ei, mun lapset ovat kaikki taiteilijoita, kuka musiikissa kuka kädentaidoilla... jokainen soittaa.

      • Ystäväsi

        Kerro toki missä kunnassa ja koulussa lahjakkaat lapsesi ovat! Ja mielellään myös luokka. Noin lahjakkaan vanhemman lapset ovat varmasti jo kuuluisia taidoistaan?


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suureksi onneksesi on myönnettävä

      Että olen nyt sitten mennyt rakastumaan sinuun. Ei tässä mitään, olen kärsivällinen ❤️
      Ikävä
      86
      1809
    2. Perusmuotoiset TV-lähetykset loppu

      Nyt sanoo useiden HD-muotoistenkin kanavien kohdalla äly-TV, ettei kanava ole käytössä, haluatko poistaa sen? Kanavia
      Apua aloittelijalle
      136
      1260
    3. YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua

      Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä
      Äänekoski
      62
      1090
    4. No ei sun asunto eikä mikään

      muukaan sussa ole erikoista. 🤣 köyhä 🤣
      Ikävä
      62
      956
    5. Hyvin. Ikävää nainen,

      Että vainoat ja stalkkaat miestäni.onko tarkoituksesi ehkä saada meidät eroamaan?no,siinä et tule onnistumaan
      Ikävä
      77
      897
    6. Uskomaton tekninen vaaliliitto poimii rusinoita pullasta

      Korni näytösesitelmä menossa kaupunginvaltuustossa. Juhlia ei ole kokouksista tiedossa muilla, kuin monipuolue paikalli
      Pyhäjärvi
      84
      838
    7. Linnasuolla poliisi operaatio

      Kamalaa menoa taas meidän ihanassa kaupungissa. https://www.uutisvuoksi.fi/paikalliset/8646060
      Imatra
      29
      826
    8. Katsoin mies itseäni rehellisesti peiliin

      Ja pakko on myöntää, että rupsahtanut olen 😆. Niin se ikä saavuttaa meidät kaikki.
      Ikävä
      47
      817
    9. Mitä mietit Honey?

      Kulta nainen ❤️❤️
      Ikävä
      57
      810
    10. Martina lähdössä Ibizalle

      Eikä Eskokaan tiennyt matkasta. Nyt ollaan jännän äärellä.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      124
      799
    Aihe