Iphone 4s 8Gt tilavuus

Osaako kukaan vastata että mahtuisko tälläiseen puhelimeen noin 10sovellusta ja vaikka semmonen vähän alle 1000 kuvaa?olen ajatellut ostaa ja harmikseni huomasin että 16Gt ei enään myydä eikä myöskään 5:P
4103
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Minkä kokoisia sovelluksia ja kuvia?

Äänestä

Iphone 4s 8Gt tilavuus on 62,78 cm3...

Äänestä

Kyllä tuohon pitäis mahtua nuo mainitsemasi asiat, mutta kyllä se muisti rupee varmaan lähenee loppuaan siinä tilanteessa

Äänestä

Periaatteessa varmaan, mutta riippuu ihan sovelluksista ja kuvien kohdalla on siinä ja siinä. Kannattaa myös huomata, että 8Gt on lähinnä mainospuhetta, todellisuudessa 8Gt-malleihin mahtuu enää alle 5Gt (joissain puhelimissa alle 4 Gt), sillä puhelimen käyttis ja valmiiksi asennetut ohjelmat vie ainakin muutaman gigan.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


iphonenostaja kirjoitti:

Osaako kukaan vastata että mahtuisko tälläiseen puhelimeen noin 10sovellusta ja vaikka semmonen vähän alle 1000 kuvaa?olen ajatellut ostaa ja harmikseni huomasin että 16Gt ei enään myydä eikä myöskään 5:P

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu