Märkärakkulainen psoriaasi + PPP

Anne.m.m

Tulin nyt tänne kirjoittamaan asiani, jos joku löytäisi tästä avun.
Aikuinen tyttäreni sairastaa otsikon mukaisesti, ja nyt on viikon verran kokeiltu Aloe Vera-voidetta, joka ainakin vaalentaa ja rauhoittaa läiskiä, mutta en tiedä vielä estääkö leviämistä. Ei ainakaan mikään ole hoidon aikana pahentunut. Muutamaan kohtaan reidessä kokeiltiin myös Jojobaa, joka taitaa kuivata liikaa ja ilmeisesti siitä johtuu kutina. Tyttärellä on pahoja sairauksia muitakin, Diabetes, munuaisten vajaatoiminta, sydämen hiippaläppä vuotaa jne.
Kaikki ovat ilmeisesti yhteydessä toisiinsa.

Halusin vain kertoa Aloe verasta ja Jojobasta, jos joku saisi tästä apua edes siihen sietämättömään kutinaan. Ja voihan olla, että täällä on keskusteluja aiheesta jo ennestään, mutta en vain löytänyt.

Niin, ja sanottakoon vielä, että samaan aikaan aloitettiin myös D-vitskun syönti, josko se auttaisi.

7

953

    Vastaukset 7

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • googlaaa
      • Kookosrasva on

        pahaa kovaa rasvaa!


      • Hyvää hoitoa
        Kookosrasva on kirjoitti:

        pahaa kovaa rasvaa!

        Kookosrasva on hyvää ainakin ulkoisesti psoriasiksen hoidossa.


      • Popparirasva

    • Kookosta on kokeiltu, ei oikein auttanut. Ja nyt löytyi Aloe Vera geelinä, joka ei todellakaan ole hyvä, sillä se kuivaa liikaa, kuten Jojobakin. Eli AV rasvaisena tuntuu sopivan.

      Aika jänniä aikoja pimu elää, kun ei ole mitään tietoa auringon vaikutuksesta, mutta toivotaan että olisi hyväksi. Jos on, niin tekisikö ne lamput saman tehon?

      Kiitos vastaajille! :)

    • 4rkl

      Ihmeöljy kookosöljy!


      Tästä rasvasta on tutkimuksia ja mielipiteitä vaikka kuinka paljon. Toiset tutkimukset lyttäävät kookosöljyn koska se on 90% tyydyttynyttä rasvaa ja me kaikki muistamme vanhan myytin, jonka perusteella kovat rasvat ovat syynä kohonneeseen kolesteroliin ja lisääntyneeseen sydän- ja verisuonitautien riskiin. Tämä tarina perustuu vuosikymmeniä vanhaan teoriaan, josta ei ole mitään pitäviä tutkimuksia.

      http://personal.inet.fi/koti/remeli/alzheimer.htm#Kookosoljy

      • On siitä vaan

        tutkimuksia,että kovat rasvat on haitallisia. Sitävastoin ei ole tutkimustietoa toisinpäin. Vain mutua.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä kaivatussasi ärsyttää

      Juuri nyt, tällä hetkellä?
      Ikävä
      107
      1308
    2. Salaisuudet paljastuu

      Viimeiset hetket meneillään ottaa yhteyttä. Kertoa totuus ja selvittää asioita. Viimeiset hetket meneillään jos joku
      Ikävä
      108
      932
    3. Poliisi pamputti Variskankaalla

      Mistä lie alkanut ja miksi poliisit kutsuttu, mutta mielestäni hyvin toimittu. Jos haluaa rähistä eikä rauhoitu puheella
      Kajaani
      31
      844
    4. vapaa

      sana :) 🚮
      Ikävä
      66
      703
    5. Karita Tykkä mennyt kihloihin.

      Onnittelu kuuluu hänelle ja tulevalle aviopuolisolleen.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      93
      652
    6. 32
      645
    7. S-ryhmän ihmisoikeuslinja ei kestä omaa hankintaketjuaan

      S-ryhmän Israel-boikotin suurin uskottavuusongelma löytyy yllättävän läheltä, SOK:n omien tuotemerkkien hankintaketjuist
      Maailman menoa
      16
      584
    8. Nainen tosi ikävä sua

      Näkispä edes ohimennen
      Ikävä
      18
      578
    9. Haavoittuvuutesi on aseista riisuvaa

      Harmi, etten voi osoittaa sinulle tunteita. Hyvää yötä miehelle. Naiselta
      Ikävä
      43
      533
    10. Rakennus myynnissä

      Joko se loppuu mehtä hallitus sumilta?
      Suomussalmi
      10
      486
    Aihe