Tulin nyt tänne kirjoittamaan asiani, jos joku löytäisi tästä avun.
Aikuinen tyttäreni sairastaa otsikon mukaisesti, ja nyt on viikon verran kokeiltu Aloe Vera-voidetta, joka ainakin vaalentaa ja rauhoittaa läiskiä, mutta en tiedä vielä estääkö leviämistä. Ei ainakaan mikään ole hoidon aikana pahentunut. Muutamaan kohtaan reidessä kokeiltiin myös Jojobaa, joka taitaa kuivata liikaa ja ilmeisesti siitä johtuu kutina. Tyttärellä on pahoja sairauksia muitakin, Diabetes, munuaisten vajaatoiminta, sydämen hiippaläppä vuotaa jne.
Kaikki ovat ilmeisesti yhteydessä toisiinsa.
Halusin vain kertoa Aloe verasta ja Jojobasta, jos joku saisi tästä apua edes siihen sietämättömään kutinaan. Ja voihan olla, että täällä on keskusteluja aiheesta jo ennestään, mutta en vain löytänyt.
Niin, ja sanottakoon vielä, että samaan aikaan aloitettiin myös D-vitskun syönti, josko se auttaisi.
Märkärakkulainen psoriaasi + PPP
7
895
Vastaukset
- googlaaa
Aloe Vera on hyvä
Muita?
kookosöljy
pihka
ravinto
http://personal.inet.fi/koti/remeli/aitoa_ruokaa.htm
googlaa kookos ja mitä vaan englanniksi, niin johan löytyy- Kookosrasva on
pahaa kovaa rasvaa!
- Hyvää hoitoa
Kookosrasva on kirjoitti:
pahaa kovaa rasvaa!
Kookosrasva on hyvää ainakin ulkoisesti psoriasiksen hoidossa.
- Popparirasva
Kookosrasva on kirjoitti:
pahaa kovaa rasvaa!
Ainakin popcorneihin suositellaan kookosrasvaa terveellisenä.
http://www.iltalehti.fi/ruoka/2014022718080104_ru.shtml
Kookosta on kokeiltu, ei oikein auttanut. Ja nyt löytyi Aloe Vera geelinä, joka ei todellakaan ole hyvä, sillä se kuivaa liikaa, kuten Jojobakin. Eli AV rasvaisena tuntuu sopivan.
Aika jänniä aikoja pimu elää, kun ei ole mitään tietoa auringon vaikutuksesta, mutta toivotaan että olisi hyväksi. Jos on, niin tekisikö ne lamput saman tehon?
Kiitos vastaajille! :)- 4rkl
Ihmeöljy kookosöljy!
Tästä rasvasta on tutkimuksia ja mielipiteitä vaikka kuinka paljon. Toiset tutkimukset lyttäävät kookosöljyn koska se on 90% tyydyttynyttä rasvaa ja me kaikki muistamme vanhan myytin, jonka perusteella kovat rasvat ovat syynä kohonneeseen kolesteroliin ja lisääntyneeseen sydän- ja verisuonitautien riskiin. Tämä tarina perustuu vuosikymmeniä vanhaan teoriaan, josta ei ole mitään pitäviä tutkimuksia.
http://personal.inet.fi/koti/remeli/alzheimer.htm#Kookosoljy- On siitä vaan
tutkimuksia,että kovat rasvat on haitallisia. Sitävastoin ei ole tutkimustietoa toisinpäin. Vain mutua.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
SDP on vastuunkantaja, ja siksi suosituin kansan keskuudessa
Kiusaamiseenkin SDP puuttuu heti sellaisen tultua ilmi. Esimerkiksi persut lakaisevat nämä maton alle ja pahentavat site1836500Punavihreät puolueet haluavat Suomeen satoja tuhansia kehitysmaalaisia
SDP, vihreät ja vassarit haluavat nostaa esim. pakolaiskiintiötä todella paljon. Orpon hallituksen aikana maahanmuutto935412Miksei Korhonen (pers) vastaa Kokon (sd) esittämiin kysymyksiin?
Hyviin käytöstapoihin kuuluu kysymyksiin vastaaminen, eikä alkaa syyttelemään kysymyksen esittäjää. Mikä vaivaa Korhost173762Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi1233387Nyt tuli Suomen somaleista todella ikävää faktaa
sillä osa somalivanhemmista lähettää lapsiaan kotimaahansa kurinpitolaitoksiin, joissa heitä pahoinpidellään. Illan MOT2213182Kähmijä puolueen kannatus romahtamassa
Erityisesti naiset ovat suuttuneet SDP:lle kertoo asiantuntijat762358Kommentti: oikeuslaitos korvattava SDP:n johdolla
Näkisin että Suomessa tuomiovalta pitäisi olla demareiden johtoportaalla. Koska porvarimedia säestettynä persujen kirku12108Sinä et halunnut sitoutua
Samalla tavalla kyin minä ja koen vihdoinkin että se on ihan ok. Sitoutuminen merkitsi meille erilaisia asioita, eikä ne191696Persut pettävät ja valehtelevat aina
Petoksistahan jää kiinni kuten olemme persujen kannatusromahduksesta nähneet, mutta siitä huolimatta persut jatkavat val451694- 981366