Traumat

JoonasJanina

Hei.

Olen ujo. Tosi ujo. En halua paljastaa oikeaa nimeäni joten kutsukaa minua Joonakseksi. Tai voitte kutsua myös Janinaksi. Jaan teidän kanssa pienen tarinan joka teki minusta sen mikä olen nykypäivänä.

Olin ala-asteella huippuoppilas ja jollain tavalla liian viisas käymään tavallista koulua. Minulla ei ollut kavereita joten loin mielessäni Voltramonin. Voltramon oli paras kaverini ja Voltramonin avulla jaksoin päivästä toiseen. Mutta Voltramonilla oli huono vaikutus minuun. Voltramon käski minua tekemään asioita jotka olivat epämukavia. Voltramon käski minun kosketella häntä ja rakastella hänen kanssaan. Eräänä päivänä Voltramon vain katosi enkä nähnyt häntä enää ikinä.

Näiden tapahtumien takia en ole kehittynyt sosiaalisesti juurikaan ja minun on vaikea ystävystyä toisiin humanoideihin, saati sitten olla seksuaalisesti jonkun kanssa. Onko teillä mitään neuvoja minulle?

6

265

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Voltramon

      On.Mene skitsofrenia-palstalle.

    • Juttusille

      Mee juttelemaan lääkärin kanssa, kyllä se siitä järjestyy.

      Jos on vaikeeta, niin moni muukin keksii tekoystävän.

      Selvitä tilanne, kyllä se siitä!

    • Ujous on tuttua mulle.
      Otan osaa.
      Pärjäile hyvä ihminen!

    • kärsit, ymmärrän

      Monesti juuri huippulahjakkaat ja älykkäät eristäytyvät omaan mielikuvitusmaailmaansa, koska eivät koe olevansa samalla aaltopituudella tavisten kanssa.
      Kaksi mahdollisuutta, mikä sinua vaivaa: Olet psyykkisesti sairas ja olet yhteydessä mielikuvituksesi kanssa fantasiaolentoon tai sitten olet kommunikoinut demonhengen kanssa. Mitään humanoideja ei ole olemassa: jos on, ovat vain valhepukuisia riivajaahenkiä.
      Käänny uskossa Jumalan puoleen ja etsi apua mielenterveysammatilaisilta.

      • MrJuha82

        Osa älykkäitä, osa lahjattomia niistä yksinäisistä erakoista.
        Suurin osa kai älykköjä, jotka ei tuu toimeen tavisten kaa.


    • Voltramon

      No niin mt-hoitsu,skitsofrenia-palstalle kuin olis jo.Olen odottanut sinua jo päiviä.Pitääkö minun suuttua,tiedät mitä siitä seuraa.Meillä on puhuttavaa!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. 6 kW saunan lämmityksestä kohta 10 euron lisämaksu / kerta

      Kokoomuslainen sähköyhtiöiden hallitsema Energiavirasto ehdottaa 5 kW:n rajaa, jonka ylittämisestä tulee lisämaksu. Tark
      Maailman menoa
      256
      7623
    2. Duunarit hylkäsivät vasemmistoliiton, siitä tuli feministinaisten puolue

      Pääluottamusmies Jari Myllykoski liittyi vasemmistoliittoon, koska se oli duunarien puolue. Sitä samaa puoluetta ei enää
      Maailman menoa
      149
      4028
    3. Oppiiko vasemmistolaiset valehtelun jo kotonaan?

      Sillä vasemmistolaiset/äärivasemmistolaiset valehtelee ja keksii asioita omasta päästään todella paljon. Esim. joku vas
      Maailman menoa
      123
      2261
    4. Olen väsynyt tähän

      En osaa lopettaa ja koen huonoa omaatuntoa tästä. Kaikki on muutenkin turhaa ja tekemisesi sattuvat. Tunteita on vain hy
      Ikävä
      26
      1747
    5. Olenko mies sinun mielestä outo?

      Saat vastata rehellisesti.
      Ikävä
      47
      1540
    6. Millasia unelmia sulla on?

      onko unelmia...?
      Ikävä
      33
      1412
    7. Minneapolisin tapauksesta hyvä video

      Runoilijan auto oli poikittain tiellä ja kun poliisit lähestyivät sitä, runotyttö painoi reippaadti kaasua. Auto syöksäh
      Maailman menoa
      342
      1234
    8. Miksi et voi tutustua minuun irl?

      Vastaa yleisellä tasolla/ympäripyöreästi, jos pelkäät tunnistamisia.
      Ikävä
      141
      1022
    9. Miten usein toivot

      Tai olet toivonut että olisimme lähekkäin vai toivotko ollenkaan?
      Ikävä
      141
      1001
    10. Tiesitkö? Uusi Bachelor on raivannut tietään määrätietoisesti somessa, myös Böckermanin ex-rakas!

      Arttu Kilpeläinen tuli julkisuuteen Pernilla Böckermanin rakkaana. Pariskunta päätyi eroon v. 2024. Ex-poliisi Kilpelä
      Suomalaiset julkkikset
      8
      993
    Aihe