Olen vuosikausia kärsinyt hankalista poskiontelovaivoista, oikeastaan koko ikäni. Nyt terkkarissa hoitaja kertoi, että markkinoille on tullut uusi suihke. Innostuin asiasta ja päätin kokeilla. Tuotteen koostumus: Kasviglyseriini, Puhdistettu vesi, Merisuola, Yerba Santa (Eriodictyon crassifolium).
Kannattaa kokeilla. Nezantol puhdistaa, kosteuttaa ja vähentää nenän kuivuutta. Minulla nyt loppui ensimmäinen pullo ja haen taatusti useamman pullon, ettei pääse loppumaan. Nenää en saanut pidettyä auki millään muulla aineella kuin Otrivin. Onneksi nyt on löytynyt sellainen tuote, jota voi käyttää vaikka useamman kerran päivässä ja jatkuvasti.
Aiemmin en pystynyt nukkumaan kuin pari tuntia, mutta nyt kun olen pari viikkoa käyttänyt, pystyn nukkumaan vaivatta jo koko yön ilman nenän tukkoisuutta.
Nezantolia näkyy löytyvän sekä apteekeista ja luontaistuotekaupoista. Kokeiltuanne ko. tuotetta, kertokaa palautetta. Toivottavasti voitte jakaa tyytyväisyyteni kanssani.
Nenäoireisiin Nezantol suihke
9
811
Vastaukset
- Yleensä se on viljat
Sulla allergia aiheuttaa nenän tukkoisuutta.
Hoida allergia pois, niin pärjäät ilman mitään.
Yleensä se on viljat.
Kokeile
http://personal.inet.fi/koti/remeli/viljat.htm- Kiitos!
Olet oikeassa.
Olen samaa mieltä, että viljat ovat syynä moniin vaivoihin ja sairauksiin. Siksi olen myös "melkein" jättänyt ne pois. Tiedän, että ruokavalion pitää muuttua kokonaan viljattomaksi. Eli se ei ole mikään dieetti, vaan pysyvä elämäntapa.
Korva-nenä kurkkutautien erikoislääkärit eivät koskaan ole asiasta maininneet, että ruokavaliolla voi hoitaa myös poskiontelovaivoja. Olen kyllä useamman kerran asiaa kysynyt.
Kiitos, että asia tuotiin esille palstalla. Toivon, että viljattomuutta kokeiltaisiin. Kannattaa! Silti ko. Nezantol:a kannattaa ainakin joskus käyttää "röörien" putsaukseen. Minulla, kun on hankalammat ongelmat, niin joudun käyttämään sitä pidempään. Paras silti, mitä olen markkinoilta bongannut.
http://personal.inet.fi/koti/remeli/viljat.htm Mikähän on ko. nettisivujen etusivu? Tuntuu löytyvän paljon tietoa. Kiitos!
- vaihtoehtototuus
--Olen samaa mieltä, että viljat ovat syynä moniin vaivoihin ja sairauksiin.--
Onko jossain tutkimuksissa todettu yksinomaan viljan olevan syynä moniin sairauksiin ?
Miksi tämän remelin linkit on kaikki ns. vaihtoehtoisia hoitomuotoja kannattavien kirjoituksiin ?
Onko kyseessä vaihtoehtoinen käsitys asioista ?- viljaton ja terve
Viljojen haitoista löytyy englanniksi.
Ja kaikkea ei voi tutkia.
Itse kokeilin ja paranin. Lekurit mitään löytäneet.
Uskoin Antti Heikkilää. - Tutkija.
viljaton ja terve kirjoitti:
Viljojen haitoista löytyy englanniksi.
Ja kaikkea ei voi tutkia.
Itse kokeilin ja paranin. Lekurit mitään löytäneet.
Uskoin Antti Heikkilää.--Ja kaikkea ei voi tutkia.--
Perin mielenkiintoinen näkökulma, miksi ei voi tutkia ? mikäs sen estää ? - moneymoney..
Tutkija. kirjoitti:
--Ja kaikkea ei voi tutkia.--
Perin mielenkiintoinen näkökulma, miksi ei voi tutkia ? mikäs sen estää ?Perin mielenkiintoinen näkökulma, miksi ei voi tutkia ? mikäs sen estää ?
raha
- Pari kirjaa
"Vaaralliset viljat" ja "Eroon vehnästä", ovat hyviä kirjoja.
Kannattaa lukea. - Siitepölyyn
Nezantol auttoi siitepöly aikana. Olen tyytyväinen tuotteeseen.
- älykääpiö
Onko tämä nezantol jokin sarvikuonokannun tapainen laite? Eroaako se sarvikuonosta mitenkään? Itselläni on tosiaan sellainen ongelma että pistin sarvikuonokannun veteen suolan lisäksi leivinjauhetta ja kaikki vesi tuli vielä suun kautta ulos. Nyt sitten leivinjauhetta on jumissa hengitysteissä.... Voisiko tämä nezantol auttaa vaivaan?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vihamielisyys naisia kohtaan on jo yllättävän suuri ongelma
Esiintyy laajemmassa mittakaavassa, mitä vain tällä palstalla. Mistä tuo ilmiö nyt oikein johtuu, ja saa alkuvoimansa?3201782Odotan sitä hetkeä
kun nähdään taas. Tiedän, että sinäkin odotat. Kun se päivä koittaa, katseesi hakee minua. Ehkä arkailemme toisiamme väh751274Olen melko vakuuttunut
etten tule olemaan koskaan täysin onnellinen ilman sinua. En uskonut, että näin kävisi kenenkään kanssa. Kunnes sain kok831267- 1341147
- 79927
- 85861
- 48833
Postimerkki kirjeeseen ja kortiin maksaa jo 3 euroa!
https://yle.fi/a/74-20229241 Kyllä tämä on järjetön hinta, Posti tuhoaa itsensä tällä hinnalla, täytyyhän Postin "Herro117787- 48770
Sitä saattaa vähän hölmöillä
rakkauspäissään, jos tunteita on enemmän kuin osaa käsitellä. Alkuhölmöilyt on söpöä ja sallittavaa.60726