Orjapiiskuri ja tsemppikaveri pääsykoelukemisiin

minä haastan sinut

Oletko päättänyt valmistautua kokopäiväisesti pääsykokeeseen tämän kevään ajan ja kaipaisit tsemppikaverin, joka valvoo, että lupauksesi myös pitää? Haluatko, että joku nostaa sinut niskavilloista ylös ja antaa potkun persuksille, kun olet tekosyiden varjolla nuupahtanut Haasteidentien varteen matkalla kohti unelmiesi opiskelupaikkaa? Haluatko rikkoa rajasi ja pääsykoepäivänä miettiä, että kaikkesi olet tehnyt ja enempään et olisi pystynyt?

Ajatuksenani minulla on löytää tsemppikaveri, jonka kanssa laitamme itsekurin koetukselle ja istumme takaliston leipälapion muotoiseksi tänä keväänä. Aamulla ensimmäisenä varmistamme, että olemme itse heränneet ja että toinenkin on herännyt ja matkannut kohti mielenkiintoisia pääsykoekirjoja. Puolenpäivän aikoihin on tietenkin luvassa päiväuutiset ja fiilikset (ja ruoka-aikakin jos tarkkoja ollaan). Kolmas eli viimeinen päivittäinen viesti raportoidaan sitten, kun sen päiväiset lukemiset on takana.

Sillä ei ole väliä, että mihin kouluun olet pyrkimässä ja missä päin maailmaa luet. Pääasia on, että olet valmis tekemään kaikkesi pääsykoelukemisien suhteen tänä keväänä.

Itse olen nainen jos sillä on jotain merkitystä. =)

Jätä sähköpostiosoitteesi niin otan sinuun yhteyttä.

1

200

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ap.

      Jäsenet löydetty. Uusia halukkaita otetaan toki mukaan, mutta vasta siinä vaiheessa, jos joku jo ryhmässä olevista orjapiiskureista jättää leikin kesken.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Yritystuet 10 mrd. vuodessa, eli yrittäjäriski valtiolla kuten kommunismissa

      Pelkästään Viking Linen viinanhakuristeilyitä sponsoroidaan 20 miljoonalla eurolla vuosittain. Dieselin verotukikin on
      Yrittäjyys
      63
      6773
    2. Pystyisitkö pitämään

      Näppejä erossa jos tulisi siihen tilaisuus
      Ikävä
      68
      6762
    3. Sture Fjäder haluaa tuensaajien nimet julki

      Kokoomuspoliitikko haluaa yli 800 euroa kuukaudessa tukia saavien nimet julki. Ehkä olisi syytä julkaista myös kuvat? h
      Maailman menoa
      146
      5424
    4. Luotathan siihen tunteeseen, joka välillämme on?

      Uskothan myös, että se kestää tämän? Kaipaan sinua valtavasti. Vielä tehdään yhdessä tästä jotain ihmeellistä ja kaunist
      Ikävä
      50
      4473
    5. En saa sua mielestäni vaikka tekisin mitä

      Mikä tähän auttaa.. ei mikään. Edes aika. Kaivan sut kohta vaikka kivenkolosta että saan kysyä haluatko sinäkin💛
      Ikävä
      20
      4089
    6. Onnettomuus

      Hukkajärventiellä kolaroi lavetti ja henkilöauto. Uutista ei missään! Hys hys ollaanko hiljaa tästäkin?
      Kuhmo
      5
      3640
    7. Milloin viimeksi näit kaivattusi?

      Toimisitko nyt toisin kuin siinä tilanteessa teit?
      Ikävä
      37
      3218
    8. Tuntuuko ettet tiedä

      Enää miten toimia mun suhteen. Kun en taida tietää itsekään
      Ikävä
      28
      3143
    9. Maahanmuuttajat torjuvat marjanpoiminnan - "emme ole rottia"

      Ruotsalaisen journalistin selvitys paljasti, miksi maahanmuuttajat kieltäytyvät työstä. Taustalla vaikuttavat kulttuuris
      Maailman menoa
      70
      2752
    10. Köysi alkaa kiristyä putinin kaulalla....

      Putin pelkää eniten juuri omaa porukkaansa, ja siihen on varmasti syytä kun sota ei ole mennyt hyvin, tappiot ovat valta
      Maailman menoa
      39
      2250
    Aihe