Tunnustin ihastumiseni ja tunteeni mutta kanssani pelleiltiin kauan. Olisi pitänyt olla hiljaa vaan.
Mokasin
Tyhmä
261282
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 26
Vanhimmat
Sama täällä, mua vedätettiin ja pöljyyttäni läksin leikkiin mukaan.
:(
Näinhän se täällä tosimaailmassa menee. Parempi vaan pitää mölyt mahassa ja säästää sekä itsensä että sen toisen turhalta nöyryytykseltä ja häpeältä.
hei tyhmä ...mistä olet niin varma asioilla on usein kaksi puolta,ei pidä luovuttaa ellet ole sata varma.........tsemppii.
Et mokannut. Minä se olin.
Nainen olen
Väärin. Hyvä se on kertoa. Ei pidä ottaa liian vakavasti. Itse olen kertonut aina tunteistani ja pakkejakin tullut, koskaan en kadu mitään. Ei siinä ole mitään hävettävää. :D
kävi minullekin,tunnustin rakkaudeni miehelle..En tee sitä virhettä enää ikinä.Olisi voinut myös olla hiljaa...
Tai sitten teet sen sellaiselle miehelle johon voisi olla mahdollisuuksia. Tyypillisesti naiset haluaa niitä miehiä ketä kaikki muutkin, jolla on entuudestaan jo kymmeniä naisia jonossa.
Nyt elämä jatkuu sitten yhden kokemuksen (lue:pettymyksen) verran rikkaampana..
Täälläkin yksi joka mokasi miehen edessä, ihan suoraan en ihastumistani kertonut mut sanoin/kysyin jotain ja mies oli vaan hiljaa. Seuraavana päivänä kun nähtiin niin oli vähän vaivalloinen ilmapiiri. Pyysin toki anteeksi edellisen päivän sanojani. Sen jälkeen en olekaan miestä nähny ja tuskin tulen enää näkemään.
Eikun ylös ja uudestaan.
Ette ole mokanneet! Päinvastoin, olkaa ylpeitä!
Miesten kannattaa antaa tehdä aloite se on jo biologinen fakta.
ja saada pakit ja vetää herne nenään.
Aloitteenteko ei todellakaan ole vain miehen homma. Mikä ihmeen biologinen fakta :D?
Myönnä suoraan että et vain halua/uskalla/ego ei kestä tehdä aloitteita.
Kyllhän nainenkin voi saada pakit. Mitä eroo? Miks vetäisit herneet nenään ja ethän etukäteen tiiä saatko pakit.
Naisilta saa helpommin pakit, kuin mieheltä.
Pärjäät sit paremmin miesten kaa.
Ei siinä mitään, jos antaa heti pakit. Mutta se että jos vedättää ja leikkii toisen tunteilla niin sitä en voi ymmärtää.
Niinpä.. Sitten itse jatkaa elämää niinkuin mitään ei olisi ollutkaan ja toinen jää nuolemaan haavojaan.
Ihan samat sanat.Laastariksi en enään ala.
Ja ne sinun voileivät olivat karseita, sain ripulin ja syyhyn.
Olet tietoisesti antanut itseäsi vedättää. Olet todennäköisesti tiedostanut sen jollain tavalla mutta työntänyt sen pois mielestäsi. Ihan sen takia koska se mies on ollut niiin niiiiin hurmaava. Lipevät miehet ovat käärmeitä.
ja kunnolla tänään. Varmaan hänkin on asiasta jo kuullut niinkuin kaikki muutkin siinä työpaikassa. Toivottavasti hänelle ei tullut mitään "ongelmia". Vitsit mä osaan aina mokata kaiken;(
Et sinä ole ap tyhmä vaan se joka pelleilee tunteilla.