Windows 8 reikäisin

MatoRööri

http://www.mbnet.fi/artikkeli/ajankohtaiset/paivan_linkit/windowsissa_tuplamaara_aukkoja_vuonna_2013_windows_8_reikaisin

On täysin käsittämätöntä mm Microsoftin ja Applen osalta millaisia mokia he tekee!
Kaamea onganisaatio ei tuota kuin sontaa.

Eikä tossa ole vielä lähemmäs kaikki! Edäs Nokia insinööri kertoi että vähemmän kuin 5000 Bugia, on jo julkaisuvalmis. Tossa on nyt tiedetyt ja XP siinäsuhteessa turvallisin! Mutta todella kaukana vapaan lähdekoodin käyttöjärjestelmiin, mistä on niin helppo hakea mokat ja korjata.

Ylimielisyys Betatestaajia kohtaan myös, Kun näistä rapotoidaan, ei vaivauduta edes korjaamaan. Tämä on etenkin IOS kohdalla nähty.

Koska lähdekoodin kirjoitusmuoto on suurelta osin tunnettu, on myös takaisinkoodausohjelmat kehittyneet huimasti! Näyn mokien etsintä on helpompaa, myös niille jotka haluaa käyttää niittä väärin!

2

160

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • MatoRöörit

      Lisäämpä vielä,
      Formaatin moka ovat kaikista kamalempia!
      Sen on Apple huomannut ja se onkin Applen laitteiden suurin riski!
      Ne on täynnä Malvareja, jopa satoja per kone. Jotka ei lähde edes uudelleen asennuksessa. Korjausta on ollut turha odottaa! Ylimielinen apple ei osaa tai halua korjata ikivanhaa formaattiaan.

      Microsoft taas on tehnyt korjauksia ja huonoja sellaisia, jotka antaa Mawareille turvapaikan ikuisesti Applen tyyliin!

    • Bill Bug

      Aivan käsittämätöntä!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miten Eerolan silmäkuvat voivat levitä muutamassa tunnissa ympäri maailmaa?

      Seuraako koko maailma persujen ja erityisesti Eerolan somea reaaliajassa? Edes kansanedustajan itsemurha eduskuntatalos
      Maailman menoa
      392
      5827
    2. Miten löydän sinut

      Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit
      Ikävä
      15
      1752
    3. Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin

      Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http
      Maailman menoa
      39
      1198
    4. Onko kaivatullasi ruuvit löysällä

      eli himmeä pääkoppa? 🪚
      Ikävä
      121
      1043
    5. Moraaliköyhä S-ryhmä

      S-ryhmä on kehystänyt Israel-boikottipäätöksen “ihmisoikeuslinjaukseksi”, mutta toteutus paljastaa sen onttouden: valiko
      Tampere
      96
      932
    6. Minkä biisin omisit sun kaivatulle?

      Pieni perustelu olisi kiva. ❤️
      Ikävä
      56
      914
    7. Asentajako putosi radiomastosta

      https://www.is.fi/tampereen-seutu/art-2000011707236.html Ihminen on kuollut pudottuaan radiomastosta Tampereen Teiskoss
      Tampere
      46
      912
    8. Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla

      Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?
      Heinola
      133
      899
    9. Miltä se tuntui

      Miltä se tuntui, kun ymmärsit minun ikävöineen sinua?
      Ikävä
      78
      861
    10. Onko kaivattusi

      seksuaalisesti vetovoimaisin ihminen jonka olet ikinä tavannut?
      Ikävä
      43
      859
    Aihe