Katselin tossa joku päivä sitten Raision Autokeskuksessa, että näyttää Qashqain arvo säilyvän hyvin; 2009 mallin 1,6 bensa Visia eli karvalakkimalli maksoi vielä 17890 euroa. Eli viisi vuotta vanha auto ja lähes saman hintainen kuin mihin ne myy nyt noita viimeisiä Vanhakoppasia Visioita/Select Editioneja. Tasan 20000 eurolla saisi nyt uuden vanhakoppasen talvipaketteineen kaikkineen. Taidan sellaisen ostaa ja myydä sen sitten viiden vuoden päästä hieman alle liikkeiden hintojen eli 17500 e. Halpaa ajoa siis tiedossa; 500 e/vuosi pääomakulut, jos ei korkoa laske omalle rahalleen.
Qashqain arvo säilyy!
5
693
Vastaukset
- NissanPower
Voipi olla että on tuolla hinnalla aika pitkään Raisiossa.
Nyt jos ostat vanha koppasen, niin niitä (2007-2013 malli) on myytävänä 5 vuoden kuluttua, niin paljon, että enpä usko että saat kuin sen 10000euroa vaihdossa tai myytäessä. Koska liikkeen pitää laittaa se eteen päin hintaan. 12-13ke.
Jos halpaa ajamista haluat, niin ehdottomasti uusi malli. Se on haluttu auto vielä 5 vuoden kuluttua. Vaikka nettiautosta voi katsella, mitä 10 vuotta vanhat automallit maksaa. 2004 autot ei enään liikkeeseen edes kelpaa, siksi vaihtoarvokin huono. - ihan oikeasti
Kuka hullu maksaa Autokeskusten pyytämiä käytettyjen Qashqaiden hintoja, ne on ihan sairaita pyyntejä. Jos haluaa ajaa ne auton kalleimmat kilometrit niin siitä vaan.
- keisari nero
Joo keskus hyvittäny vaihos kaheksan tonnii tulee siit hyvät voitot.
- kurttushow
Tollaset pyyntihinnat on välirahaveijoja varten. Siinä vanha isäntä ihan innostuu kun saa vaihto"autostaan" 5000 euroa yli markkinahinnan. Kaupat lyödään lukkoon siltä seisomalta, kun veijo kuulee että almerasta saa 6000e vaihdossa, vaikka naapurin unkka väitti ettei tonnia enempää ikipäivänä saa ruostekasasta.
- Näin käyp.
Voivat jopa 8 teur maksaa
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä
Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain32412036Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?
Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-15611137Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin2736498Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli
Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.2405278Kokoomusnuoret: Sosiaalitukien työvelvoitteen tulisi koskea kaikkia
Riikka Purra on esittänyt, että maahanmuuttajilta tulisi edellyttää palkatonta työtä sosiaalitukien vastineeksi. Kokoom1813757- 1743578
L/OVER ikuisesti minun
Aivan järkyttävä sarja. Ei voi olla katsomatta, mutta tuo omat muistot mieleen. Näyttelijät näyttelevät turhankin hyvin552603Mitä voisit miehenä tehdä?
Suojellaksesi kaikkia naisia ja että heillä olisi juuri sinun käytöksen takia edes vähän turvallisempaa. Mitä miehenä3292010Purra vaatii: Työvelvoite maahanmuuttajille ja kantasuomalaisille pitkäaikaistyöttömille
Jos Perussuomalaiset ja Kokoomus ovat seuraavan hallituksen kaksi johtavaa puoluetta, on suomalaisille pitkäaikaistyöttö1141981Jyrki Linnankivi, Jyrki 69 - Goottirokkarista kirkonmieheksi Lappiin!
Jyrki Linnankivi eli Jyrki 69 on The 69 Eyes -rockyhtyeen vokalisti. Lauluhommien lisäksi hän sanoittaa, säveltää ja sov121864