loputon vimma

tähtien ja kuun kunnes asteroidi maahan kantautuu, tulta ja tappuraa on silloin muu, kun suuremmat voimat ilmakehän läpi rantautuu.
Ei toivoa uudella mantereella ja pohjoiskorean ydinohjelmalla
mikä tässä kosmisessa kaikkeudessa voi olla tärkeämpää kuin fuusio syvällä rakkaudessa.
ei ihmispolo avaruutta tunne, hyvä jos itseään, tehdään kultani kahden sydämmen mutoinen tuleivaisuus, pidetään kädestä kiinni kunnes odottamaton vimein tapahtuu.
10248
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Ihana!

Äänestä

Täällä on uusia runoilijoita. :-)

Äänestä
  • Eikö tämä olekaan Petriltä Sadulle tai siltä toiselta Peeltä Sarille?

    Äänestä

  • PeeÄs. kirjoitti:

    Eikö tämä olekaan Petriltä Sadulle tai siltä toiselta Peeltä Sarille?

    No toivottavasti ei. Kyllästyttää jo kun ei koskaan laita heti tietoja otsikkoon se Sadun kaipaaja.

    Äänestä

muodostuisi valtaisat määrät kun järkyttävän voimakas tunne syöksisi ytimet viimein yhteen ja synnyttäisi uuden yhteisen sykkivän sydämen - auts miten musertava ja osuva vertauskuva

Äänestä

sanailtu. Tätähän se varmasti olisi kun sydämet viimein löytäisivät toisensa. Kaksi sydäntä, joita yhdistää vahva näkymätön side. Ei sitä sidettä ole mikään katkaissut, ei vaikeudet, ei aika, ei välimatka. Kurotaan se välimatka umpeen ja annetaan sydämiemme fuusioitua yhdeksi vahvaksi sydämeksi.

Äänestä
  • se mikä katkaisi. tämä sinun tapasi puhua kaikille muille mutta yksi jättää ulkopuolelle. mikään ei kestä loputonta kiusaa. ei ap.

    Äänestä

  • ei valitettavasti vain riitä se että tuo kerrotaan anonyymille ihmiselle vaan se pitää kertoa sille ihmiselle joka omistaa sen toisen sydämen, vasta sitten voi alkaa sen välimatkan kurominen kokoon jos se on vielä mahdollista koska kuitenkin on niin
    että sydän ei kestä ihan mitä hyvänsä, se voi helähtää rikki.

    Äänestä

  • onnistu. noin isot asiat ei hoidu nimettömin viestein vieraalta vieraalle.

    Äänestä

oli eikö vaan?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


360* kirjoitti:

tähtien ja kuun kunnes asteroidi maahan kantautuu, tulta ja tappuraa on silloin muu, kun suuremmat voimat ilmakehän läpi rantautuu.
Ei toivoa uudella mantereella ja pohjoiskorean ydinohjelmalla
mikä tässä kosmisessa kaikkeudessa voi olla tärkeämpää kuin fuusio syvällä rakkaudessa.
ei ihmispolo avaruutta tunne, hyvä jos itseään, tehdään kultani kahden sydämmen mutoinen tuleivaisuus, pidetään kädestä kiinni kunnes odottamaton vimein tapahtuu.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu