Mikähän Nokiaani vaivaa, kun yhteyttä nettiin ei saa ja tulee aina ilmo että "gateway time out"? Tämä alkoi pari kk sitten, ensin vain satunnaisesti, sitten lisääntyi ja lisääntyi niin että täytyi monta krt yrittää ennnen kuin yhteys syntyi. Nyt yhteyttä ei tule enää ollenkaan.
Yhteys on Saunalahden, eikä asetuksia ole muutettu. Perheenjäsenen samanlainen sauniksen yhteys toimii moitteetta.
Känny roskiin vai huoltoon, vai mitä teen?
gateway time out?
5
297
Vastaukset
Mistä mallista on kyse?
Hei ei mene nettiin,
Kannattaa kokeilla sim-korttia toisessa puhelimessa, mikäli mahdollista. Jos ongelma näyttää koskevan nimenomaan omaa liittymääsi käytettävästä puhelimesta riippumatta, kannattaa kysyä asiaa Palstalla, palsta.saunalahti.fi . Jos laitat Palstan profiilitietoihin asiakasnumerosi, pääsemme katsomaan liitymän tilannetta tarkemmin.
Seppo / Saunalahden Palstatiimi
http://palsta.saunalahti.fi- ap jo kiukkuinen
Joo, eipä toimi toisellakaan puhelimella.. Ilmoitti vaan, että "tilaa pakettidatapalvelu.."
Hain puhelimeen päivitykset Nokialta, ja mukamas otti ne vastaan, eli asensin ne.
Puhelin ei hae eikä ota vastaan sauniksen mms/ wap-asetuksia, vaan tulee ilmo, että "sovelluksessa tapahtui virhe 4013 ja plaaplaaplaa! Tilasin myös OmaSaunalahdesta uudet asetukset, eikä niitä näy eikä kuulu.
Puheluiden listauksessa OmaSauniksessa näyttää kyllä olevan vaikka kuinka hitokseen paljon netissä oleilua, Eli kaikki yritykseni mennä nettiin on kirjautuneet sinne listaan - onneksi niistä ei tarvii maksaa mtn...kun kerta yhteyttä ei oikeasti synny.
Ja puhlaskut on kyllä maksettu.
Kannattaa tarkistaa myös apn asetukset.
- ap.
Moi ja kiitos vastauksista. Olin reissussa enkä ehtinyt tänne. Kännyn netti ei toimi yhäkään Sauniksen kautta, mutta junassa wlanin kautta toimii. Malli on Nokia c3-01. Täytynee ottaa tuonne saunikseen yhteys. Meinasin kaupungillla mennä Elisan liikkeeseen kysymään, mutta oli niin kauhea jono etten viitsinyt jäädä odottamaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Näin kun katsoit salaa ja
Hymyilit sieltä kaukaa 😍☺️ mutta hämmennyin ja tilanne oli niin nopeaa ohi etten oikeen kerennyt mukaan 😢 säteilit ku504154Katu täyttyy...
Hei, oli pakko laittaa vielä tää. Huomaan että olet suuttunut. Minähän sanoin että poistun, olit paikalla. Olin pettynyt351959Eduskunnasta tippuneet kokoomuslaiset nostavat eniten sopeutumisrahaa. Kyllä veroeurot kelpaavat.
Sopeutumisraha on eduskuntatyön päättymisen jälkeen maksettava etuus, jonka tarkoituksena on tukea entisiä kansanedustaj1531346- 1541232
Povipommi, ex-Playboy-malli Susanna Penttilä avoimena - Paljastaa suhteestaan miehiin: "Olen..."
No nyt! Susanna Penttilä on OnlyFans-vaikuttaja ja yrittäjä sekä yksi uuden Petolliset-kauden kisaajista. Onpa 53-vuoti421024- 192992
Sari Multala teki "riikkapurrat"
Sekoili humalassa Ruisrokissa kuten Purra Lohjan torilla. Kovia dokaamaan nuo nykyiset ministerit.229976- 80947
- 55820
Ympäristötuhoministeri Multala: "Olin humalassa"
Ruisrockin rokkimimmi myöntää: https://www.is.fi/politiikka/art-2000011407835.html Nämä ministerikuvatukset saavat ilm122815