kumpi rintapumppu

kahden vaiheilla

Kumpi rintapumppu: Ameda lactaline sähköpumppu ostettuna omaksi vai Ameda Elite vuokrattuna? Yleensä tykkään ostaa omaksi, mutta jos Ameda elite on selkeästi parempi niin voisihan sitä vuokratakin. Rintapumppua suositeltiin keskosuuden vuoksi...En ole rintapumppua koskaan käyttänyt.

2

1260

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • medela

      Heip, itse en ole kyseistä merkkiä kokeillut, enkä vuokrauksestakaan erityisemmin välittänyt.
      Itse aluksi ostin Medelan käsikäyttöisen rintapumpun, joka oli hyvä, mutta todella työläs ja hidas.
      Myöhemmin ostin saman merkin sähkökäyttöisen rintapumpun, joka oli huomattavasti vähemmän työläämpi käyttää. Pidät vain paikallaan, ja maito tippuu pulloon tuosta vain :) En tiedä, että onko kaikilla sama vai riippuuko rinnasta, mutta itselläni sain noin 100ml maitoa puolituntia per tisu.
      Jos et ole merkin perään, niin suosittelen Medelan sähkökäyttöistä pumppua:)

      • Anonyymi

        En ostaisi mitä merkkiä tahansa eikä maidon heruminen muutenkaan ole hirveästi pumpusta kiinni, jos sitä on tullakseen.

        Jyvät erottuvat akanoista, kun maidon määrää pitää kasvattaa tai sitä tulee vähän.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Maahanmuuttajien vaikutus Suomen valtiontalouteen positiivinen

      Maahanmuuttajat maksavat enemmän tuloveroja kuin saavat tulonsiirtoja. Eroavat persuista tässä suhteessa. Persuista o
      Maailman menoa
      278
      4348
    2. Ukrainan tiedustelun huippupotti - Iski ensin yhteen satamaan, sitten toiseen

      Ukrainan tiedustelupalvelu SBU kertoo johtaneensa operaatiota, jossa on isketty drooneilla Venäjän tärkeimpiin satamiin
      Maailman menoa
      120
      2384
    3. Ketkä 8 Ähtärin luottamushenkilöä saivat syytteen virka_aseman väärinkäyttämisestä?

      Nyt näiden valtuutettujen nimet esiin, kiitos! Nämä henkilöt pitää yksinkertaisesti laittaa syrjään Ähtärin kaupunginva
      Ähtäri
      56
      2376
    4. Uusin tutkimus: Suomi on maailman toiseksi vähin rasistinen maa

      taakse jää mm. Ruotsi(7) ja Norja(8). Martin Paasi(kok.): Kumoaa vasemmiston väitteet. Kansainvälinen vertailu osoitta
      Maailman menoa
      83
      2246
    5. Ulkomaalaistaustaiset tulevat kalliiksi yhteiskunnalle.

      Selvitys: Ulkomaalaistaustaiset saivat selvästi enemmän työttömyysetuuksia ja toimeentulotukea kuin suomalaistaustaiset.
      Maailman menoa
      137
      2228
    6. Olen Päivi Räsäsen puolella

      En oe uskovainen enkä kristillisdemograattikaan mutta onhan tuo naurettavaa laittaa Päivi syylliseksi omasta mielipit
      Maailman menoa
      282
      2216
    7. Nuhteettomia edustajia

      Korkein oikeus tuomitsi Päivi Räsäsen kiihottamisesta kansanryhmää vastaan Kansanedustaja Päivi Räsästä (kd.) vastaan no
      Politiikka
      164
      1982
    8. Ähtärin päättäjät

      Nyt tulee kutsu leivättömän pöydän äärelle. Syytteet nostetaan. https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/cef83309-0a1b-4fcd-9b
      Ähtäri
      75
      1852
    9. Arkkipiispa Tapio Luoma sanoo olevansa syvästi huolissaan lisääntyvästä rasismista ja islamofobiasta

      Tarvitsemme ymmärrystä ja uskontojen lukutaitoa erilaisia perinteitä kohtaan. Rauhallinen rinnakkaiselo ja toinen toisem
      Maailman menoa
      417
      1397
    10. Oletko tosiaan niin

      matalalla älykkyydellä varustettu että et tajua miten sua vedätetään? Kun susta ei tykätä.
      Viha
      151
      1301
    Aihe