Kumpi rintapumppu: Ameda lactaline sähköpumppu ostettuna omaksi vai Ameda Elite vuokrattuna? Yleensä tykkään ostaa omaksi, mutta jos Ameda elite on selkeästi parempi niin voisihan sitä vuokratakin. Rintapumppua suositeltiin keskosuuden vuoksi...En ole rintapumppua koskaan käyttänyt.
kumpi rintapumppu
2
1229
Vastaukset
- medela
Heip, itse en ole kyseistä merkkiä kokeillut, enkä vuokrauksestakaan erityisemmin välittänyt.
Itse aluksi ostin Medelan käsikäyttöisen rintapumpun, joka oli hyvä, mutta todella työläs ja hidas.
Myöhemmin ostin saman merkin sähkökäyttöisen rintapumpun, joka oli huomattavasti vähemmän työläämpi käyttää. Pidät vain paikallaan, ja maito tippuu pulloon tuosta vain :) En tiedä, että onko kaikilla sama vai riippuuko rinnasta, mutta itselläni sain noin 100ml maitoa puolituntia per tisu.
Jos et ole merkin perään, niin suosittelen Medelan sähkökäyttöistä pumppua:)- Anonyymi
En ostaisi mitä merkkiä tahansa eikä maidon heruminen muutenkaan ole hirveästi pumpusta kiinni, jos sitä on tullakseen.
Jyvät erottuvat akanoista, kun maidon määrää pitää kasvattaa tai sitä tulee vähän.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Perussuomalaiset kirjoittaa vain positiivisista uutisista
Ei tarvitse palstaa paljon seurata, kun sen huomaa. Joka ainoa positiivinen uutinen Suomen taloudesta tai ylipäätään, ni1207071Kuka on UMK-suosikkisi? UMK26 paljastuksia lauantai 28.2.
UMK26 tänä lauantaina! UMK26 tulee suorana Tampereelta ja nyt selviää, kuka pääsee edustamaan Suomea Euroviisuihin. M1174830L/over ja Jani Volanen! Minkä arvosanan 4-10 annat roolityöstä?
Psykologinen trilleri L/over - ikuisesti minun on koukuttanut tv-katsojat ruudun ääreen. Kun Roosa (Krista Kosonen) tapa634096TTK:n jättänyt Vappu Pimiä rehellisenä MasterChef-kuvauksista: "Höh..."
Vappu Pimiä on uusi MasterChef Suomi -tuomari. Viime vuonna Tanssii Tähtien Kanssa jäi taakse, ja nyt vuorossa on uusi a143414Natomaa hyökkäsi Iraniin
Näemme nyt tällä hetkellä Natomaan nimeltä Yhdysvallat, joka toimii aika pitkälti perinteisen kansainvälisen lain ulkopu7072171Trump aloitti III maailmansodan tänään.
Narsisti ja mielipuoli Trump pitäisi saada pois, miten se onnistuisi parhaiten?2481546- 671405
Rakas tiedät, että toivoisin
Kuulevani sinusta. Tiedät, että viestisi tekisi minut ihan onnelliseksi. Että äänesi kuuleminen saisi minut leijumaan ja581388Osaako kukaan sanoa?
Mikä on syy siihen, että apulaisidiootti yrittää kaikin keinoin haitata kaikkea yrittämistä Ähtärissä? Nyttkin pilkkaa j561344Mistä se kertoo
Näin miehen pitkästä aikaa. Samantien iski sellainen paineen tunne rintaan, sitä ei ole ollut vuosiin. Ja nyt olen siitä211089