Kesällä olisi tarkoitus lähteä Mallorcalle lomailemaan, mutta kohde vielä hakusessa, Palma Novasta ollaan kuultu paljon hyvää, mutta Palma de Mallorca (pääkaupunki) kiinnostaa myös.
Onko pääkaupunki ollenkaan rantalomailukohde, onko rantaa ja uima-altaita hotelleissa? Millaisia shoppailumahdollisuuksia (onko kansainvälisiä kauppoja?)
Miten tuo liikkuminen, kuinka paljon maksaa taksi lentokentältä palma novaan / palma de mallorcalle ja kuinka kauan kestää matkat? Luultavasti kuitenkin käytetään tuota taksia bussien sijasta, sen verran helppouden- ja mukavuudenhaluisia kun ollaan ;D.
Tuo Palma Nova tuntuu kartalta katsottuna olevan niin kaukana lentokentästä..
Palma de Mallorca vs. Palma Nova
3
924
Vastaukset 3
- Playa de Palma
Pääkaupunki Palmasta löytyy myös uimaranta ,mutta läheisyydessä ei ole montaakaan hotellia. Uima-allas löytyy kyllä monista hotelleista kaupungissakin.
Kansainvälisiä myymälöitä on myös, tavaratalo El Corte Ingles´istä löytyy merkkituotteita.
Taxi lentokentältä Palma Novaan n.35-50 min.riippuen muusta liikenteestä.
Tässä linkki viimevuoden "noin" taxihintoihin lentokentältä.
http://www.taxitourmallorca.com/en/lista_precios_aero.html
Yksi vaihtoehto voisi olla Playa de Palma alue,lentokentältä n. 5min,Palman kaupunkiin n.10 km. Pitkä hyvä uimaranta, ravintoloita,pubeja,baareja,muutama disco,Aquarium,pikku shoppeja ( ei niinkään merkkilikeitä,ne taitavat enempi olla pääkaupungissa) Hyvät bussiyhteydet,ja jos kunto riittää voi jopa kävellä kaupunkiin , reitti on todella upea merenrantaa kulkeva tie.
PalmaNova/Magalluf aluetta suosittelen jos ranta ja biletys kiinnostaa enempi, muuten suosittelen tuota Playa de Palmaa tai Palman kaupunkia. - lomalle
Kiitos todella hyvistä vinkeistä, Playa de palmasta en ole aikaisemmin kuullut mutta kuulostaa hyvältä!!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1532026
Naisten liian suuret vaatimukset?
Palstalla näkee usein vlituksia siitä, että naisilla on miehille liian suuria vaatimuksia. Haluankin nyt mielenkiinnosta3571489Johanna Tukiainen oli seonut ja hyökännyt ystävänsä kimppuun.
Ollut suora lähetys ja repinyt hiuksista ystäväänsä.1781042Olen Aito Narsisti
Kysykää mitä haluatte liittyen tähän aiheeseen. Joitain kokemuksiani asiaan liittyen voin harkintani mukaan jakaa.279744- 271639
- 33631
Outo liikkuja
Tämä tyyppi josta kirjoitettiin Ähtärin Ilmoitustaululla. Joka yritti varastaa auton meijeritieltä. Hän liikkui koulut12631- 191573
Iso käsi pormestarille hyvin hoidetusta työstä
Puolangan kunta on siistinyt Paljakan rinteitä kesän aikana – yksi keskeneräinen lakiasia hidastaa vielä rinnekeskuksen22537- 42512